Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: [mechanika] M60B30 a M60B40

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar przemek22
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    242
    BMW
    740 manual 95 / 750iL 95 / 740IL 2001
    Skąd
    Lubuskie

    [mechanika] M60B30 a M60B40

    Potrzeba mi info na temat tych silników:) W mojej buni siedzi M60B30 w manualu , a mam na podwórku M60B40 i pytanie co trzeba mieć żeby je zamienić? :D Bo tak mnie coś korci :]
    Banditen Motor Wagen

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    kompa silnika i tyle

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar przemek22
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    242
    BMW
    740 manual 95 / 750iL 95 / 740IL 2001
    Skąd
    Lubuskie
    Kurcze,czyli na sterowniku od mojego 3.0,tym DME 3.3 BOSCHA nie będzie chodził? i to tylko to by było potrzebne? A gdzieś kiedyś czytałem że sterowniki są te same....
    Banditen Motor Wagen

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    21
    BMW
    e38
    Skąd
    wroclaw
    a wał i dyfer?

  5. #5
    cały układ napędowy powinien pasować. Nie ma różnic w prędkości obrotowej silnika.

    czy sterowniki inne? Trzeba poszperać w ETK ale na Twoim miejscu przekładałbym silnik. Kłopotów mechanicznych nie powinieneś napotkać. Na pewno na Twoim sterowniku odpali, ale nie wiem czy będzie dobrze chodził w całym zakresie obrotów.

    Odwagi i do boju!!
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  6. #6
    Kiedyś porównywaliśmy numery kolektorów ssących dla silników V8 no i wyszło, że różnią się pomiędzy 4.0 a 3.0. Może to pociągać za sobą różnice w średnicach gumowych rur dolotowych i innych elementów znajdujących się w dolocie. Pewnie są też subtelne różnice po stronie wydechu.

  7. #7
    Przepływki i dolot też na 100% są inne. Przetrenowane, ale i tak wysiliłbym się na przekładkę. Nie wiemy też czy ten 4.0 nie jest czasem z kolektorem więc może to sporo uprościć
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  8. #8
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    latemj zrobie przekladne w swojej, mam na stani m60b40 ktore wlasnie rozbieram i remontuje, bedzie ladny, caly czarny :D i na wakacjach w moim aucie

  9. #9
    Banned
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    365
    BMW
    E38 4.4 97' i E38 750iL 98' INDIVIDUAL
    Skąd
    Warszawa
    Co Ci potrzeba to już z grubsza wiesz... Pozwolę jednak się wtrącić i wyrazić swoją dezaprobatę tego pomysłu. W mojej ocenie, cała inwestycja nie jest tania, a zatem bezsensowna i nie opłacalna. Myślę że wyszedłbyś dużo lepiej na sprzedaży auta i kupnie wersji z mocniejszym silnikiem, a i jeszcze lepiej poliftowej. Poza tym sugerował bym M62B44, ewentualnie V12 o ile nie przeraża Cię fakt "potrójnego" wydatku na eksploatacje. B44 to nowsza konstrukcja, z opinii jakie czytałem na jej temat podczas poszukiwań swojej 7er wynika, że to jeden z najlepszych i najtrwalszych silników benzynowych tamtej epoki.

    To jednak tylko moja subiektywna ocena, a zatem życzę powodzenia... działaj i pochwal się efektem końcowym ;)

  10. #10
    ginspirations - pomysł jak najbardziej dobry, ale przemek22 napisał ze ma B40 więc koszty zakupu odpadają :) POza tym zawsze można sprzedać B30 ;)

    Jesli brać pod uwagę zakup silnika i przekładkę to finansowo (jak słusznie zauważyłes) sprawa zupełnie nie opłacalna
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •