Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 61

Wątek: Problem z kontrolka " Check"

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    38

    Problem z kontrolka " Check"

    Mam pewien problem.Posiadam BMW E38 , 740 iA z 99 roku. Zalozylem instalacje gazowa. Po jej zalozeniu zaczely sie dziac problemy. Pali benzyne i gaz jednoczesnie. Najprawdopodobniej leja wtryski benzynowe.Po zalaczeniu gazu wtryski benzynowe sie odlanczaja a mimo wszystko podbiera benzyne . Po przejechaniu niewielkiej ilosci kilometrow zapala sie blad "Check". Analiza komputerowa wskazuje zbyt duza mieszanke. Teraz juz nawet nie jezdzac na gazie tylko na benzynie kontrolka po skasowaniu wyskakuje na nowo po przejezdzeniu okolo 30 km. Czy to moze oznaczac uszkodzenie sondy lambda lub katalizatora czy moze wtryski leja jeszcze bardziej?
    Czy ktos sie moze z tamim czyms spotkal? Bo gazownicy niestety nie maja pojecia co sie dzieje. Jest ktos moze z okolic Krakowa kto moze mi pomoc? jestem w krakowie do 23.12.07.
    Pozdrawiam
    Moje milosci.... zona , E38 i wkrotce synek...

  2. #2
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    od takiej mieszanki w wydechu może być już po katalizatorze i po sondach ... ale oby nie a wtryski będą lały bo komputer nie jest oszukany i jak silnikj pracuje to komputer daje sygnał do pompy i ona musi dawać ciśnienie hmm niech gazownik kombinuje i robi albo odcięcie pompy dodatkowe albo z softu w programiue niech sie wczepia w sygnał do pompy i po zmianach w programie odłączanie pompy przy przechodzeniu na gaz ... ale nawet jak to zrobi mogą nadal być problemy ja mam fachmana który to zrobi ale to w białymstoku jest ....

  3. #3
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    @Tomig -


    widze ze jeszcze nie poradziles sobie z tymi pseudo specami. Jezeli oni na prawde nie sa w stanie ustawic sprzetu tak - zeby wtryski benzynowe sie odlaczaly - to powinni zamknac od razu warsztat. To sa podstawy. Jezeli za bogata mieszanka - nie spali sie w pelni w komorze -
    i pojdzie dalej - i natknie sie na sondy i katy - moze je uszkodzic.

    Z tego co sie orientuje problem z kontrolka CHECK - wystepuje czesciej przy silnikach po lifcie - takim jak u ciebie. Sa one bardziej wyczulone poniewaz maja 4 sondy lambda - dwie przed katami i dwie za.

    Z checia bym ci pomogl - najchetniej sam bym pojechal twoim autem do tego warsztatu i im wytlumaczyl co nie co .........

    Pogadaj moze z Kronosem - wjedzie jeko ekipa szybkiej reakcji i zaprowadzi porzadek ;D ;D ;D

    Na odleglosc diagnoza jest bardzo trudna ......... Ja bym gosci juz dawno w powietrze wysadzil. Prosta zasada - nie daja rady - to niech sprzataja to co spaprali i do widzenia.

    Rozmawialismy juz duzo na ten temat - jezeli masz od poczatku takie problemy - na pewno nie bedzie lepiej. Takie jest moje zdanie - szkoda tylko silnika - sam widzisz ze juz na benzynie zaczyna fisiowac.

    Pozdrawiam z Europamiasta - Goerlitz/Zgorzelec !
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    511
    BMW
    e38 735
    Skąd
    boleslawiec
    hehe co to za barany zakladaly ta instalacje gazowa?? szkoda slow

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    38
    Cytat Zamieszczone przez Neuf
    od takiej mieszanki w wydechu może być już po katalizatorze i po sondach ... ale oby nie a wtryski będą lały bo komputer nie jest oszukany i jak silnikj pracuje to komputer daje sygnał do pompy i ona musi dawać ciśnienie hmm niech gazownik kombinuje i robi albo odcięcie pompy dodatkowe albo z softu w programiue niech sie wczepia w sygnał do pompy i po zmianach w programie odłączanie pompy przy przechodzeniu na gaz ... ale nawet jak to zrobi mogą nadal być problemy ja mam fachmana który to zrobi ale to w białymstoku jest ....
    Z tego co slyszalem to pompa powinna nadal pracowac , czy komputer powienien ja odłaczac?
    Moje milosci.... zona , E38 i wkrotce synek...

  6. #6
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Standardowo pompa powinna pracowac - komputer jej nie odlacza.
    Co niektorzy kombinuja z wylanczaniem pompy - ale sa rozne zdania na ten temat - i nie tedy droga.

    Wtryski benzyny nie maja prawa chodzic w czasie pracy na gazie - chyba ze jest to zamierzone - np. w momentach gdy auto potrzebuje wiekszej mocy, lub np. w co niektorych silnikach Turbo - jest taka potrzeba - ale sa to wyjatki - i tym wszystkim steruje komputer gazu, z tego co wiem - potrafi to tylko VSI Prinsa.
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  7. #7
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    I jeszcze cos - jezeli wstawili ci takie cudo niby swojej produkcji - masz dodatkowy problem - bo nikt inny sie tym nie zajmie - tylko oni.

    W zasadzie zaden spec od gazu nie lapie sie obcych instalacji - a tym bardziej sprzetu ktorego nie zna - jest jedno - pewne wyjscie z tej sytuacji PRINS VSI.

    Przypomnij sobie - jak na ten temat rozmawialismy - jak jechales zalozyc instalacje.
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    38
    Wtryski sa odlaczane a i tak pobiera benzyne i oni twierdza ze to one moga przepuszczać bo niema innego sposobu. W BMW sprawdzenie wtryskow 2000 zl. Jutro jade na komputer do innego warsztatu i zobacze co powiedzą. bo juz na benzynie nawet nie jeździ.
    Moje milosci.... zona , E38 i wkrotce synek...

  9. #9
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Nie ma takiej mozliwosci zeby wtryski przepuszczaly benzyne, niech oni sie w leb stukna, jak nie termostat, to teraz wtryski ..... brak mi slow.

    Jezeli wtrysk nie dostaje impulsu - elektrycznego to nie pusci zadnej benzyny - nie ma takiej mozliwosci. A po drugie jak oni to zdiagnozowali ? Co za bzdury.

    Za kazdym razem wciskaja ci inny kit - a czas leci. Goscie jawnie w hu.... wala zeby kasy nie oddac - i o to chodzi.

    Poprzez brak umiejetnosci nie sa w stanie - znalezc przyczyny ........
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  10. #10
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    A jezeli na prawde pobiera benzyne - to nie sa odlaczone, da sie to bardzo latwo samemu sprawdzic, wystarczy na pracy na gazie przemierzyc wszystkie kable - od kazdego wtrysku po kolei i zobaczysz ktory jest nie odlaczony.

    Mi w ten sposob w mojej E32 - pseudo spece spalili sondy i katy ....... Ale do domu pojechalm juz bez instalki - a oni poniesli wszystkie koszta.

    Tomig - jak tam jutro bedziesz to moze zadzwon do mnie - a ja z nimi pogadam.
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •