Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 61

Wątek: Problem z kontrolka " Check"

  1. #21
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Cytat Zamieszczone przez hrabia81
    a ja juz kiedys mowilem ze bmw nie jest stworzone do gazu. no ale jak ktos ma za duzo kasy to moze sobie przerobic betke na gaz i inwestowac (niepotrzebnie) w mechanikow i gazownikow. jak kto woli. ja jezdze na benzynie srednio za 100 robie 200 km. jezdzilem kilka dni 730 na gazie znajomego palila 20l gazu wiec koszty sa podobne wiec po co pchac kase w instalacje? no i druga sprawa mniej miejsca w bagazniku. wchodzi tylko jeden a nie dwoch ;)
    Hrabia a co ma BMW do tego że instalacja jest źle zrobiona bo n ie rozumiem????
    To czysty przypadek źle zrobionej instalacji a dorabianie do tego filozofii że BMW nie lubi gazu to bzdura.
    Myśle że Sebek Ci to dokładniej wyjaśni :D
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  2. #22
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez hrabia81
    a ja juz kiedys mowilem ze bmw nie jest stworzone do gazu. no ale jak ktos ma za duzo kasy to moze sobie przerobic betke na gaz i inwestowac (niepotrzebnie) w mechanikow i gazownikow. jak kto woli. ja jezdze na benzynie srednio za 100 robie 200 km. jezdzilem kilka dni 730 na gazie znajomego palila 20l gazu wiec koszty sa podobne wiec po co pchac kase w instalacje? no i druga sprawa mniej miejsca w bagazniku. wchodzi tylko jeden a nie dwoch ;)

    Tu sie niestety mylisz- BMW na gazie smiga super :P tylko instalka ma byc z prawdziwego zdarzenia i zalozona przez ludzi ktorzy wiedza co robia a nie sztukmistrzow ktorzy na codzien klepia jakies lanosy...

    730i palace 20L gazu /100km bylo wlasnie przykladem instalki zalozonej przez "sztukmistrzow" lub niedbalstwa jej wlasciciela o elementy eksploatacyjne.
    Moje 740i pali srednio w granicach 16-18L gazu/100km i jeslibys chcial te 100km przejechac swoja 740i tak jak ja swoim autem to watpie zeby to 100zl wystarczylo na benzyne na 100km :D
    W tempie emeryta tj. 80-120km/h owszem da sie 740i za 50zl przejechac 100km na benzynie, ale spytam po co ci wtedy 300koni pod maska?? Do takiej jazdy lepiej nadaje sie 725TDS- 120km/h osiaga tez (fakt ze po jakis 50 sekundach ;D ) i przy tej predkosci pali naprawde malo...
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  3. #23
    Zaawansowany Użytkownik Awatar hrabia81
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    870
    BMW
    Chwilowo brak
    Skąd
    Polska
    boss'ie740. te 286koni pod maska ozywaja jak chce gdzies szybko dojechac albo poczuc adrenaline.

  4. #24
    Vip Vip Awatar Pablo_gl
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,602
    BMW
    E65 740d, E38 740i
    Skąd
    Gliwice
    Tomig, krótko niech sobie wsadzą tę instalkę w d... to jacyś idioci poprostu. Z tego co widac zakładają instalki pewnie do polonezów i na tym się znają jak będziesz chciał dobrze zagazowac autko - to mnie kosztowało to 6000 i śmiga super... napisz na PW to dam ci namiary na gostka na Śląsku dostaniesz autko zastępcze na czas montażu i 2 lata gwarancji...

    Znowu widzę tekst po co w beemce gaz... :D to wytłumaczę ci kolego że po to aby jeździc np. po mieście za 40zł/100km, a nie za 80zł na benzynie chyba że jesteś szejkiem lub podłączyłeś się dzieś bezpośrednio pod rurociąg z benzyną... :D ...
    Dreams from Dreams - 7er...

  5. #25
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    38
    Najpierw muszę to co mam wywalic a wtedy to już tylko Prins VSI a ty co masz? dzisiaj mam sie spotkac z Gregiem i zobaczymy co sie dzieje może bedzie wstanie cos pomoc :)
    Moje milosci.... zona , E38 i wkrotce synek...

  6. #26
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez hrabia81
    boss'ie740. te 286koni pod maska ozywaja jak chce gdzies szybko dojechac albo poczuc adrenaline. ale sa dni ze jadac w dalsza trase wlaczam tempomat i tocze sie 120. nie przekonacie mnie do gazu. moj wczesniejszy mechanik kupil sobie identyczna 740 jak moja ten sam rok produkcji silnik podobne wyposazenie (dlatego do niego nie jezdze) z instalacja gazowa. autko przyprowadzil z zachodu w polsce zdemontowal gaz i teraz najlepsze sprawdzalismy osiagi obu samochodow (maly rajd na trasie) wygralem objechalem go jak chcialem :P puzniej byla zmiana samochodow i znowu to samo moja ma lepszego buta. zgadzam sie ze moze jest jakas dobra instalacja ale predzej czy puzniej cos sie spieprzy. to jest jak z piciem alkocholu np. wyborowa i z czerwona kartka to i to wodka jednym i drugim mozna sie upic tylko ze dopiero na drugi dzien czuc roznice. :razz:

    Za 50zl/100km na benzynie to one raczej nie pracuja lub moze max 1-2razy :D a ja przy tej samej kwocie moge powiedziec ze moze 2-3razy ich NIE uzylem :]
    120km/h na tempomacie na trasie- nie pamietam zebym kiedykolwiet tak "emerycko" jechal nawet jak mialem diesla o mocy 75koni ;)
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  7. #27
    Zaawansowany Użytkownik Awatar hrabia81
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    870
    BMW
    Chwilowo brak
    Skąd
    Polska
    jednak macie racje gaz jest super tylko po co inwestowac 7000 w instalacje jak mozna 12000 z parownikiem bedzie jeszcze taniej. przeciez beemki lubia gaz i smigaja super a moze nawet jeszcze lepiej jak na benzynie. :hah: boss'ie740i uwierz ze bardzo zaluje ze taki talent rajdowy jak ty sie marnuje ;( i ciekawe jak w swoim manualu gnieciesz kick downy :what:
    P.P.K.K

  8. #28
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez hrabia81
    jednak macie racje gaz jest super tylko po co inwestowac 7000 w instalacje jak mozna 12000 z parownikiem bedzie jeszcze taniej. przeciez beemki lubia gaz i smigaja super a moze nawet jeszcze lepiej jak na benzynie. :hah: boss'ie740i uwierz ze bardzo zaluje ze taki talent rajdowy jak ty sie marnuje ;( i ciekawe jak w swoim manualu gnieciesz kick downy :what:

    Oj widze ze wiadomosci o instalkach gazowych masz sprzed jakis 10-15lat... :D jesli nie zauwazyles w miedzyczasie technika poszla sporo do przodu i teraz do E38 montuje sie instalki wtrysku sekwencyjnego- wlasciwie zalozona nie ma zadnego wplywu na osiagi auta na benzynie (wiec wyglada na to ze kolega twoj ma po prostu bardziej zmeczone BMW lub cos jest z jego autem nie tak) a na gazie majac laptop z oprogramowniem sterownika gazu mozesz w ciagu 30sekund zmienic 740i tak ze na gazie nawet 750i nie da rady nie mowiac juz o twojej "NIESKAZONEJ" gazem 740... :P

    Gwoli wyjasnienia pewnych widze nieznajomych tobie kwestii:
    p.s: parowniki wystepuja w KAZDEJ instalce gazowej poza najnowszymi instalacjami z bezposrednim wtryskiem gazu w fazie cieklej. (aktualnie jeszcze ta technologia raczkuje)
    p.s2: cena dobrej instalki sekwencyjnej do 740i zaczyna sie juz od 3800zl :P (nasz jeden kolega forumowy ze Zgorzelca smiga na takiej bezproblemowo juz dluzszy czas)
    Szkoda tylko ze nasz kolega Tomig trafil na montazystow nieznajacych sie na rzeczy... zakladam ze ta jego ale ze wlasciwie zalozona instalka bez problemu chodzilaby w E38
    p.s3: "kick down" nie wystepuje w manualu :] za to jest tak taki pedal po lewej zwany sprzeglem... ;)
    p.s4: dynamiczna jazda do ktorej kazde BMW jest stworzone nie ma nic wspolnego z rajdem ;)
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  9. #29
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    511
    BMW
    e38 735
    Skąd
    boleslawiec
    mobilki ja mam zalozonego staga300 do e38 3.5 litra i chodzi zajbiaszczo po prostu zajebiaszczo!! a cena?? 3400zl !!! moge wam pokazac fotki jak wyglada dobrze zrobiona instalacja lpg pod maska, zreszta greg widzial. jesli ktos jest z okolic zgorzelec, b-c, legnica to warto podjechac do magikow bo znaja sie naprawde na rzeczy. zakladaja w lubaniu i do tego maja 2 punkty w niemczech ahen i gdzies jeszcze.naprawde moge z czystym sumieniem ich polecic tym bardziej ze to juz ktores z kolei autko do ktorego zakladali mi gaz.

  10. #30
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    511
    BMW
    e38 735
    Skąd
    boleslawiec
    Gwoli wyjasnienia pewnych widze nieznajomych tobie kwestii:
    p.s: parowniki wystepuja w KAZDEJ instalce gazowej poza najnowszymi instalacjami z bezposrednim wtryskiem gazu w fazie cieklej. (aktualnie jeszcze ta technologia raczkuje)
    p.s2: cena dobrej instalki sekwencyjnej do 740i zaczyna sie juz od 3800zl :P (nasz jeden kolega forumowy ze Zgorzelca smiga na takiej bezproblemowo juz dluzszy czas)
    Szkoda tylko ze nasz kolega Tomig trafil na montazystow nieznajacych sie na rzeczy... zakladam ze ta jego ale ze wlasciwie zalozona instalka bez problemu chodzilaby w E38
    p.s3: "kick down" nie wystepuje w manualu :] za to jest tak taki pedal po lewej zwany sprzeglem... ;)
    p.s4: dynamiczna jazda do ktorej kazde BMW jest stworzone nie ma nic wspolnego z rajdem ;)
    [/color][/quote]


    hehe ale sie usmialem czytajac ten post hehehe , niezly pojazd :D ale sama prawda, sama prawda :)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •