Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 61

Wątek: Problem z kontrolka " Check"

  1. #11
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    38
    OK jutro podjade i zobacze co powiedza a jak cos to dzwonic na niemiecki numer?
    Moje milosci.... zona , E38 i wkrotce synek...

  2. #12
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Nie - na polski - 075 612 64 20 - tylko ze to stacjonarny - takze nie wiem czy bede, wiesz jak to przed swietami.

    Nie daj sobie kitu wciskac - jak wtryski beda ok - znow cos innego wymysla .......
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  3. #13
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask

    @Tomig
    nie czaj sie i nie kombinuj kaz zdemontowac ta pesudo instalke i bierz kase spowrotem zanim kolesie ci naprawde namieszaja w aucie- wymiana kata w tym aucie to powazny wydatek, a bez kata akurat ten model nie bedzie dobrze jezdzil...
    Dzialajaca lub niedzialajaca pompa paliwa nie ma i nie moze miec wplywu na "popuszczanie" benzyny przez wtryski...

    p.s: a co oni w servisie maja zamiar zrobic za sprawdzenie wtryskow za 2000zl?? :D

    @Sebek
    Nie tylko PRINS ma funkcje dorzucania benzynki pod obciazeniem ;D OMVL, ESGI nawet STAG to ma, a nasz kolega Docus ma to nawet w swojej starej tradycyjnej instalce :D

    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  4. #14
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Katy i sondy moze juz dawno siedza - ale ten temat na pewno przemagluja jak wtryski wymienisz.

    A to sprawdzanie wtryskow to nic innego jak szukanie jelenia. Wtrysk albo chodzi albo nie.

    Ja 8 Wtryskow na Ebay.de ustrzelilem za 10 euro :D zaoszeczedzilem testow za 2000 PLN ;D
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  5. #15
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    38
    Powiedzcie mi jak sprawdzic katalizatory i sondy? jak pojade na komputer to beda w stanie mi to sprawdzic? czy jest moze inny sposob?
    Moje milosci.... zona , E38 i wkrotce synek...

  6. #16
    7er Freak Awatar Greg38
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,298
    BMW
    F02 750LxD E65 745i Prins VSI E38 740i Prins VSI
    Skąd
    DE/PL
    Blog
    18
    @Tomig

    SOndy mozesz sprawdzic na kompie jak pracuja, gazownik sam to powinien umiec sprawdzic. A na kata jezeli sobie "wybuchchl", to stuka lub sie odwrocil lub jest zapchany... jezeli dwucha dobrze z rury to nie jest zapchany....ale samo sprawdzenie jak nie stuka to demontaz....

    Dolacze sie do kolegow.....jedz zdemontowac. I podjedz do adwokata....kurde.
    Daj cynka do mnie na komore 23. bede przejazdem prze krakow.


    Narka
    Pozdr.

    Greg38

    UWAGA! Pomagam poprzez forum a nie PW lub GG! Masz pytanie - załóż temat i prześlij link a postaram się odpowiedzieć!




    http://7er.pl
    http://bmw.n-sacz.pl
    http://bmw-diag.pl
    http://obd-can.pl
    http://auto-diag.de

  7. #17
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    38
    Witam
    Bylem dzisiaj na kompie i sondy sa jeszcze sprawne ale problem jest z sygnalem wtryskow zakluca go najprawdopodobniej sygnal komputera gazu (nawet gdy jest wylaczony) i z stad ten blad! Zarzadalem jednoznacznie zdemontowanie tej instalacji ale wlasciciel chce aby rzeczoznawca to jeszcze sprawdzil i wydal opinie. Jestem umowiony na 04.01.08 w warsztacie i zobaczymy.
    Moje milosci.... zona , E38 i wkrotce synek...

  8. #18
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    A powiedz mi - kto pokryje wszystkie koszta - wszystkie diagnozy na kompie, wymienione czesci, analize rzeczoznawcy, twoje podroze ...... ?

    Wiadomo co jest grane a oni sie dalej migaja. Wyglada na to ze adwokat i tak cie nie ominie - bo jezeli tak z toba pogrywaja - to nigdy w zyciu nie beda chcieli pokryc ci tych wszystkich kosztow.

    Komputer gazowy zakloca sygnal wtryskow ?!

    Do kazdego wtrysku benzynowego idzie kabel ktory daje sygnal - pracowac lub nie - w odpowiedniej sekwencji na wszystkie wtryski.

    Przy wmontowaniu instalki gazowej - sygnal do tych wtryskow jest - puszczony poprzez komputer instalacji gazowej - i to ona steruje - czy maja dzialac wtryski gazowe (wtedy odlacza benzynowe) i na odwrot.

    Jest to rzecza logiczna ze jezeli jest cos nie tak z wtryskami benzynowymi - ze jest to spowodowane komputerem gazowym - bo przez niego sygnal jest puszczany.

    Na schemacie elektrycznym powinno to byc widac ......

    Dlatego sie zastanawiam - dlaczego oni dalej cie kreca, tak jak mowilem - oni graja na czas, wiedza o tym ze nie miezskasz na miejscu - i po sylwestrze bedziesz wracal, nie zdziw sie jak po sylwestrze szefa nie bedzie, lub warsztat zamkniety.

    Tak jak ci juz mowilem, jest to prawnie uregulowane ze - jezeli instalacja nie dziala, a oni nie maja pomyslu dalej musza ja sciagnac i oddac kase, jezeli nie i masz to na pismie idziesz do rzecznika praw konsumenta - on wysyla im pismo - i jezeli sie nic nie ruszy - to on wszczyna sprawe.

    Mialem podobny przypadek - tylko z innym towarem :P ale tez na duza sume - i po jednej interwencji rzecznika - sprawa byla zalatwiona - a oni ciebie wyczuli - i cie kreca ile sie da zeby tylko sprawe przedluzyc.

    To oni powinni wszystko sprawdzic - a nie ty, jezeli oni twierdza ze jest z autem cos nie tak - to niech oni podepra swoja diagnoze faktami, ty niepowinienes wogole z niemi dyskutowac -
    a ty robisz co oni ci powiedza. Az zaluje ze nie mieszkam blizej - pojechal bym tam z toba.
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  9. #19
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    38
    Ja bylem w innym warsztacie na tej diagnozie, bo tam gdzie zemna jezdzili to byli ich znajomi i wolalem to sprawdzic. Tam sie dowiedziałem ze ten sygnal jest zakłócany bo byl problem z odczytem, ale tak długo jak jest ta instalacja to oni nic z tym nie zrobia. wiedz juz niebylem teki mily i zarzadalem wymontowania tej instalacji i zwrotu kosztów ale oni dzisiaj niepracuja a elektryk jest na urlopie do 04.01. umówiłem sie na ten dzien i ma tam rowniez byc rzeczoznawca oczywiscie na ich koszt. Dzwonilem do PZMot i tam sie dowiedzialem aby poczekac az oni zrobia ta ekspertyzę i bede mial to na pismie, jezeli niebedzie korzystna to oni przeprowadza jeszcze jedna niezależna!
    Moje milosci.... zona , E38 i wkrotce synek...

  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik Awatar hrabia81
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    870
    BMW
    Chwilowo brak
    Skąd
    Polska
    a ja juz kiedys mowilem ze bmw nie jest stworzone do gazu. no ale jak ktos ma za duzo kasy to moze sobie przerobic betke na gaz i inwestowac (niepotrzebnie) w mechanikow i gazownikow. jak kto woli. ja jezdze na benzynie srednio za 100 robie 200 km. jezdzilem kilka dni 730 na gazie znajomego palila 20l gazu wiec koszty sa podobne wiec po co pchac kase w instalacje? no i druga sprawa mniej miejsca w bagazniku. wchodzi tylko jeden a nie dwoch ;)
    P.P.K.K

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •