Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: [mechanika] walka z dziwnym metalicznym stukiem, silnik m30

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    455
    BMW
    e34,e32,e38 740iA 1994r
    Skąd
    szprotawa

    [mechanika] walka z dziwnym metalicznym stukiem, silnik m30

    Witam, mam problem i nie mogę dojść co to? w mojej e32 730i 188ps na wolnych obrotach wydobywa się metaliczny dzwięk , pomyślałem że to może dwumasa którą zamieniłem na komplet ze zwykłym kołem zamachowym jednomasowym, dalej to samo ,później zmieniłem skrzynię bo pomyślałem że może to ona podstukuje,dalej to samo, ale zauważyłem jedną rzecz że wałek ze skrzyni który wchodzi w łożysko w wale korbowym ma przed łożyskiem tulejkę z filcem osłaniającym łożysko i ta tulejka jest jajkowata czy to możliwe aby łożysko było uszkodzone i jest luz na wałku?dodam że podczas stukania jak tylko lekko wcisne sprzęgło to stuki znikają, może miał ktoś taki problem to proszę o porady,z góry dzięki i pozdrawiam

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    67
    BMW
    E32 730i
    Skąd
    Chełmek
    A sprawdzałes od strony silnika tzn. jakiś osad na korku oleju itp?

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    455
    BMW
    e34,e32,e38 740iA 1994r
    Skąd
    szprotawa
    osadu raczej nie ma,silnik jest zdrowy i mocny -myślisz że to może jakaś panewka?

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    67
    BMW
    E32 730i
    Skąd
    Chełmek
    kolega tak miał w e34 520 ale taki silnik jak my mamy w autkach to przecież nie do zakatowania jest .. kucze ciężka sprawa.. No kolega tak miał w tej 520 ale cieżko mi uwierzyć, żeby tak się stało w M30.

    Automat masz?

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    51
    BMW
    e32 735i
    Skąd
    Łódź
    Cytat Zamieszczone przez atheo
    kolega tak miał w e34 520 ale taki silnik jak my mamy w autkach to przecież nie do zakatowania jest .. kucze ciężka sprawa.. No kolega tak miał w tej 520 ale cieżko mi uwierzyć, żeby tak się stało w M30.

    Automat masz?
    Nie wiem czy doczytałeś do końca posta kolegi... Napisał, że jak wciśnie sprzęgło to dzwięk ustaje... A o ile sie nie myle w automacie nie ma sprzęgła :P

  6. #6
    Początkujący Użytkownik Awatar korni8808
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    91
    BMW
    E32 740i
    Skąd
    Jawor
    Cytat Zamieszczone przez dann-y
    utomacie nie ma sprzęgła :P
    jest tylko nie trzeba go wciskać

    jak zmienialeś te sprzedła to założyłeś nowe łożysko oporowe??
    one lubia stukać

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    455
    BMW
    e34,e32,e38 740iA 1994r
    Skąd
    szprotawa
    łożysko oporowe dawałem tylko do regeneracji-jest firma w kożuchowie która zajmuje się sprzęgłami - oddałem stare a oni dali mi nowe chyba po regeneracji ale czy na tym czy tamtym starym to samo, naprawdę to dziwna usterka i za wszelką cenę muszę ją namierzyć liczę jeszcze na to łożysko w wale co wchodzi w nią wałek ale nie mam pewności ze to jest to, rozglądam się już za takim małym ściągaczem aby je wyrwać z wału

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •