Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: [mechanika] popychacze

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    92
    BMW
    740
    Skąd
    berlin

    [mechanika] popychacze

    Witam robilem u siebie glowice ,a dokladniej planowanie ,wymiana prowadnic od zaworow (tylko ssace),delikatne przeszlifowanie zaworow i gniazd,wymiana rozrzadu i popychczy i jeden napinacz mial pekniety plastik ,uszczelnienie calego silnika od gory do dolu cala impreza 7500zl i zong. Odebralem auto z watsztazu zrobilem 15 km bez warjacji i zaczelo cykac jak w starym fordzie ,powrot do warsztatu i mechanik twierdzi ze popychcz padl ,oczywiscie wszystko w piatek przd swietami ,swieta bez auta ;( .Zaznacze ze popychacze nowe INY czyli orginaly samochod rozebrany i mechanik twierdzi ze na lewej stronie polowa popychaczy niezbyt twarda a dwa calkiem miekkie czyli te co pukaja napewno co wy na to ?
    Zaznacze ze robilem to tylko bo mnie denerwowalo ja nie raz na wolnych przebierala wszystko wymienilismy co bylo mozliwe a przebieranie nadal dawalo o sobie znac po tych glowicach niby nie przebierala ale przejechalem tylko 15km wiec ciezko ocenic

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Ciężko coś powiedzieć. Popychacze z iny idą na pierwszy montaż i są bardzo trwałe, więc mało prawdopodobne, żeby nowe padły po 15km (no ale cuda się zdarzają).


    A na jakim oleju jezdzisz/ jeździłeś ?


    Nagraj może ten jakiś filmik jak to brzmi .

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    92
    BMW
    740
    Skąd
    berlin
    Jezdzilem na mobilu pelen syntetyk 5-40 a teraz chyba wlal 0-40 mobil oczywiscie

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Kurcze - jak wszystko zrobione to silnik powinien tylko mruczeć :/ A sprawdzałeś ciśnienie oleju - może jest za niskie na ciepłym ?


    To cykanie jest tylko na ciepłym , na obrotach czy na biegu jałowym ?

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    92
    BMW
    740
    Skąd
    berlin
    cykanie jest caly czas cieply zimny na niskich i wysokich obrotach, dzisiaj maja zalozyc cala strone nowe popychacze zobaczymy co wyjdzie :/

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar przemek22
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    242
    BMW
    740 manual 95 / 750iL 95 / 740IL 2001
    Skąd
    Lubuskie
    Podepnę się pod temat, jestem obecnie na etapie ściągania wałków i wymiany popychaczy.ponieważ jak auto postoi troche czy zimne czy ciepłe to ładnie zagra przy odpalaniu.... i moje pytanie czy to możliwe żeby wszystkie popychacze były do dupy???? Bo po ściągnięciu wałkow wszystkie popychacze były puste...tzw nie było w nich oleju. Jak to możliwe? Czyżby zły olej był wcześniej? obecnie leje 10w40 mobila.co mam teraz z tym fantem zrobic? wymieniać czy szukać innej przyczyny.zaznaczam że z ciśnieniem nie mam kłopotu i wszedzie jest po prawie 11 na zimnym.
    Banditen Motor Wagen

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Co to znaczy, że zagrają przy odpalaniu ? Jak długo pukają ? Co jest na ciepłym?


    Co to znaczy, że są puste ?


    Może to wina zaworu w filtrze oleju - sprawdzałeś czy jak postoi to olej z filtra nie ścieka? Wpinałeś manometr, żeby sprawdzić ciśnienie oleju?

    Mój kolega ma silnik m52 - wszystko jest sprawne i taż mu przy odpaleniu zagrają - ale czy ma to znaczenie - wiadomo, że silnik nie jest nowy, ale skoro nic się nie dzieje, na ciepłym jest dobrze to po co kombinować ?

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar przemek22
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    242
    BMW
    740 manual 95 / 750iL 95 / 740IL 2001
    Skąd
    Lubuskie
    Cytat Zamieszczone przez xsilver
    Co to znaczy, że zagrają przy odpalaniu ? Jak długo pukają ? Co jest na ciepłym?
    Zagrają bo olej z nich wypływa,a z tego co ja wiem,to powinny trzymać olej i działać jak poduszka. Czyli wnioskuje że są złe.Nie ma różnicy czy zimny czy ciepły silnik.





    Cytat Zamieszczone przez xsilver
    Może to wina zaworu w filtrze oleju - sprawdzałeś czy jak postoi to olej z filtra nie ścieka? Wpinałeś manometr, żeby sprawdzić ciśnienie oleju?
    Zawór w filtrze nie ma nic tu do gadania, to oddzielna sprawa,
    Banditen Motor Wagen

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Jak zawór w filtrze nie ma znaczenia ? Jak olej spłynie z filtra, to chyba podczas odpalania chwilę minie zanim pompa wleje w niego olej i dopiero potem w kanały. Jak olej będzie spływał z filtra, to i z kanałów i z popychaczy.


    A sprawdzenie tego nic nie kosztuje - gasisz silnik, czekasz tyle czasu ile trwa przerwa po której odzywają się popychacze, odkręcasz dekiel - jak jest olej, tzn że to nie to; jak nie ma to może to być potencjalny winowajca.


    To jest oczywiście podpowiedz na ślepo, bo nie wiem w jaki sposób i jak długo te popychacze klepią...

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar przemek22
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    242
    BMW
    740 manual 95 / 750iL 95 / 740IL 2001
    Skąd
    Lubuskie
    No dobra sprawdze ten olej:) Ale popychacze hydrauliczne powinny trzymać olej.
    Banditen Motor Wagen

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •