Witam,
proszę o opinie na temat tego silnika, może ktoś z forumowiczów użytkuje ?
Link do auta : http://otomoto.pl/oferta/bmw-seria-7...-ID6ye58R.html
Z góry dziękuję za wszelkie info.
Wersja do druku
Witam,
proszę o opinie na temat tego silnika, może ktoś z forumowiczów użytkuje ?
Link do auta : http://otomoto.pl/oferta/bmw-seria-7...-ID6ye58R.html
Z góry dziękuję za wszelkie info.
Co to jest to Sti-R plus? Zaparowany reflektor kierowcy i brak zdjęć fotela
kierowcy :) poza tym piękne auto, napewno podjechałbym obejrzeć :)
zaparowane obydwa bo pewnie silnik myli, jak kolega napisał brak zdjęć siedziska, i przebieg 219 105 km to miał ale 200 000 km temu.
Jezeli masz daleko to w Grudziadzu mam bardzo wielu znajomych. Ale oni wszyscy przyjezdzaja po auta na slask. i do centrum RP
To zdjęcie to na pewno nie jest 4,4 :D Tak wygląda chyba 4,8 juz !? i 367KM miał jak dobrze pamietam !? Jak to w polifcie:) Ktoś nie do końca wie co sprzedaje ;) A ogólnie hmm ciekawe, lampy zaparowane może i od mycia silnika ale nie koniecznie - na zdjęciu jest brudny. Mi też coś ost jedna paruje wrr, ale demontowałem, polerowałem itd itp, może dlatego coś tam wilgoć siedzi. Nie stresowałbym się tym specjalnie :) Zastanawiam się jeszcze czy aby w polifcie nie było innych felg, ale może ktoś takie kupił do felg na zime akurat. Podoba mi się kolorystyka wnętrza ;) Chciałbym taką.
To 4.4 diesel. Dwa miechy wstecz kupiłem prawie identyczne auto z mniejszym przebiegiem i czarnym wnętrzem oraz pewnymi różnicami w wyposażeniu jednak zapłaciłem więcej. Skłania mnie to do stwierdzenia, iż samochód z ogłoszenia jest powypadkowy.Wprawdzie nie obejrzałem nawet 10 aut przed zakupem, a interesowały mnie tylko 745d 330km i 750i, ale poniżej 50 tys nic nie nadawało się do zakupu. Przynajmniej ja nie jeździłbym takimi autami. Mała jest podaż takich aut. Jeśli chodzi o silnik, to jest to swietny motor o potężnym momencie obrotowym, który własnoręcznie podkręciłem na 400km i 900Nm! co powoduje, że auto naprawdę daje frajdę z jazdy. Taki szybki pociąg na kołach ;)
Nie zobaczysz na własne oczy, to nie ocenisz. Życzę powodzenia!
Skrzynie ZF znane są z tego, że bez problemów dźwigają większy moment niż opisany w specyfikacji. Znam phaetona v10 tdi (to ta sama skrzynia) zrobionego na 1300Nm! Nikt stale nie korzysta z max momentu natomiast 900Nm dla zf6hp32 to nie jest nic strasznego.
Hahah no fakt, tak patrze i patrze i mówie kurde przecież 4,8 chyba inaczej wyglądał, ale sie jakoś skupiłem na czym innym . A to przeca diesel :D
Dziękuję bardzo za Wasze opinie, faktycznie bez osobistego obejrzenia trudno jest ocenić czy auto jest w oryginale czy miało jakieś przygody ... ;)
Ponawiam jednak pytanie o ten silnik - może ktoś z forumowiczów użytkuję taki właśnie motor ?
Ja jak szukałem E65 to rozważałem również silnik Diesla 330km. Raz nieautoryzowany serwis BMW w Białymstoku sprawdzał mi 745d, niby tylko pierdoły były do zrobienia, ale powiedział mi tak, że jak nie chcę mieć problemów to lepiej niech kupię sobie silnik benzynowy.
Ten tekst słyszałem jeszcze kilka razy od specjalistów od marki. Rozsądek jednak zdecydował i kupiłem 750 i to był dobry wybór.
A czy Ci specjaliści dobrze znają silniki benzynowe?. Po ich wypowiedziach można różnie wnioskować.
Mechanicy i wszelkiej maści "specjaliści" ostrzegający przed tym motorem nie znaja go po prostu. Powiem tak: znane są bolączki silników bmw e65 zarówno diesla jak i benzynowych np. "rurka" i uszczelniacze 750i, klapki i kolektor 730d. Jest na to wiele, wiele przykładów. Jakie są bolączki 745d? Moim zdaniej jest to świetny motor, z dużym potencjałem do podniesienia mocy. Mam pełną historię serwisową auta i przez 160 tkm nie było naprawiane w silniku nic. Najbliższy silnikowi naprawiany element to był alternator.
Ja nie słyszałem o wadach 745d, ale może też dlatego, ze jest ich stosunkowo mały. Miałem poprzednika czyli 740d e38 i było super, nie miałem żadnych problemów a jeździło jakby miało o 100KM więcej :)
Co do tych tzw. specjalistów to nie chcę podawać nazwisk bo nie o to chodzi, ale podejrzewam, że większość z Was przede wszystkim z woj. mazowieckiego te osoby zna. Nie są to na pewno mechanicy z przypadku...
Jak kupisz dobrego diesla to będziesz z niego zadowolony. Jak kupisz z niepewnym przebiegiem i historią serwisową to zakup takiego może pociągnąć po kieszeni.
Na pewno nie można się kierować emocjami.
Zbichu, przyznam, że zawsze mnie ciekawiło jak takie poliftowe 745d jedzie. Masz jakiś filmik po chiptuningu? Kiedyś przez 3 dni jeździłem E38 740d, i tak jak napisał Aldik, wbijało w fotel zacnie- wydawało się, że jest to auto szybsze niż 740i w tym modelu (oczywiście złudzenie).
Do autora tematu: przede wszystkim sprawdzenie przebiegu w ASO i historii serwisowej, żeby z grubsza wiedzieć co (i czy w ogóle) w ASO były robione jakieś poważniejsze rzeczy.
Nie piszcie bzdur o "niepewnym przebiegu i niepewnej histori serwisowej" - cóż pewność ma do tego !? Trzeba kupić po prostu w dobrym stanie technicznym !!! A co było i będzie to do wróżki:)
ASO sraso - dobry spec dobre cześci :)
Co do wbijania w fotel i złudzenia że 740 jest wolniejsze od 740d to miałem dokładnie to samo, a własnie przesiadałem się wtedy z jednego w drugi :)
Kolega napisał na forum po pomoc, więc starajmy się jej udzielić. Auto za 50 tysi z silnikiem występującym tylko w E65, w trzech latach produkcji, to ryzyko. Tym bardziej, że to topowy diesel w najdroższej limuzynie BMW i utrzymanie kosztować czasem musi. Wiadomo, że dobry mechanik mniej lub bardziej zastąpi ASO, a czasem nawet przewyższy, niemniej jednak kupując taki samochód starałbym się dowiedzieć o nim jak najwięcej, to chyba logiczne. Dla przykładu, nowy kolektor ssący, który ponoć też ma klapki, kosztuje 6100 zł...
Niestety ceny napraw samego silnik z osprzętem mogą być kosmiczne - to nie podlega dyskusji.
Jest szybka. Nie będę pisał o subiektywnych odczuciach bo właściciele benzyniaków zaraz się zdenerwują. Nie mam filmików, ani nie mam G-techa żeby ocenić, ale chętnie sprawdziłbym rzeczywiste wyniki. VCDS w samochodach Vag-a oferował pomiar parametrów odpowiedzialnych za radość z jazdy. W Bmw potrzebne jest jakieś zewnętrzne urządzenie.
Ciekawe, czy autor tematu oglądał auto. Bardzo mnie interesuje, czy dużo przepłaciłem :)
219 tys km dobre żarty kolejny (...) cebulak licznik cofnął za 400 zł przy granicy niemieckiej.
Hmm , bez urazy ale nasuwa się myśl " każdy sądzi według siebie "...
Tak jedzie 745d. Niestety zimowe opony run on flat i słaba przyczepność. Przełożenia też nie sprzyjają przyspieszeniu w zakresie 0-100 km/h ponieważ trójka wskakuje poniżej 100 km/h, ale i tak udało się zrobić piątkę z przodu :) Licznik przekodowany na właściwe wskazania.https://youtu.be/PzkDWLgGzfo