http://www.youtube.com/watch?feature...;v=8bO6-kGUlcE
http://autokult.pl/2013/03/24/lexus-...warieiproblemy
Wersja do druku
Co on pierdzieli !!! lata 80 to był dramat ??poziom wykonania niski... hehehe Fajna maszyna!
podobno jedna z lepszych limuzyn tamtego okresu
Jedna z najlepszych? BMW 7 , Merc S, Audi A8 ...jak widać dopisać "jedna z najlepszych to żaden wysiłek"
Nie napisałem że są lepsze! Uzasadniłem iż napisanie czegoś takiego podchodzi pod "propagandę" co nie znaczy że uważam iż to auto jest złe.
Ja się nie opieram na programach, opiniach w mediach...przerobiłem kilka takich porównań, poznałem też od zaplecza robienie takich programów czy artykułów na potrzeby zainteresowanych.
Najlepsze są własne doświadczenia.
PS
Kiedyś oglądałem Angielski program w którym wygłaszano opinię że Rover zrobił wiele dla motoryzacji. Opinia to cos takiego co można ogłosić bez konsekwencji ponieważ nie ma mocy zobowiązania w ogłaszaniu.
Są opinie gdzie twierdzi się że VW to najlepsze auto na świecie. Przyjmując pewne kryteria można tak orzec.
Wstęp dosc kiepski, o tych latach 80tych. Wtedy przeciez powstalo chyba najwiecej aut o super jakosci wykonania. Mercedes W124. W126. BMW E32. Popularne Audi 80 1.6D jezdza do dzis.
Sam material fajny. Bardzo chetnie sprobowalbym kiedys LS400. Tak jak juz pisalem w innym poscie... zacytuję
Cytat:
Fakt ze Lexus LS to to nie jest :P Jechalem niedawno 1992 Lexusem LS400 w gazie na taryfie. Skrzynia idealnie, silnik rowno chodzil. Przebieg 530tys km na liczniku z czego ponad 150 na gazie. Taksowkarz mowil, ze wymienia tylko oleje i filtry i auto sprawuje sie bdb. A wczesniej mial 10 lat mlodszego Peugeota 607 i w ciagu roku cztery razy zaliczyl lawete - wkurzyl sie i kupil cale 10 lat starszego Lexa i jest ok.
Miałem W123, W124,W126 bardzo dobrze wspominam...zwłaszcza W123. Do dzisiejszego dnia, można mi zawiązać oczy wsadzić do auta a ja powiem czy to Mercedes czy coś innego.
W tygodniku "Motor" był kiedyś artykuł o Lexusie ES300 bodajże, sprowadzony jako mienie przesiedleńcze, cały czas u jednego właściciela, z przebiegiem ponad 700tys. km, z czego większość na gazie i o ile dobrze pamiętam nie była to sekwencja, bo gdy był montowany nie było jeszcze instalacji sekwencyjnych.
A najlepsze że przez cały ten okres właściciel wymienił tylko tłumik, bo przegnił.
A dla Benza lata 80te to był złoty okres, więc nie dziwota, że te modele tak zapisały się w pamięci.
Pozwolę sobie nie zgodzić się z tym zdaniem. Lata 80-te, to lata, gdy Mercedes produkował najtrwalsze auta, ale przez to wpędził się w długi, z których musiał go ratować niemiecki rząd, tak jak teraz nasz usiłuje ratować kolej i LoT.
Dlatego następne modele Merców mają zakodowaną samodestrukcję w ciągu trzech-czterech lat użytkowania.
Co do Lexusa, to auta z tych lat musiały konkurować z autami najwyższej półki, czyli Mercedesem, BMW i Audi, dlatego przyłożono się do jakości ich wykonania. Dzisiejsze już nie są takie dobre.
Producenci aut wyciągnęli wnioski z przypadku Merca.
Nie napisałem, że to były złote czasy dla finansów mercedesa, tylko złote czasy mercedesa ;] W sensie że wtedy produkowali najlepsze, najtrwalsze auta. A to co napisałeś jest całkowitą prawdą. 2/3 zysków to sprzedaż części, a nie samochodów ;]
Dokładnie. Sprzedaż części i usług serwisowych w ASO. Merce z lat 80-tych się po prostu nie psuły i wolno rdzewiały, więc nie było powodu kupować nowego modelu, ani wydawać pieniędzy w ASO. Stąd kłopoty wyżej wspomnianego...
I tak powstał W210 :D
Zgadza się teraz kupując nowe auto to pierwsze co proponują to przedłużenie gwarancji,aso,Mercedes mało nie zbankrutował przez w123 w124 jak wchodziła W140 S to nakład był bodajże 1 miliarda dolarów na to żeby był to mercedes!Co do nowych aut taki silnik 1.4 ecobost z forda 180 koni bodajże ile to pojeżdzi 150 tys? Nowe modele są ładne ale ten duch solidności niestety dawno umarł..Stare Mercedesy,do dziś jezdzą i kiedy one byly w aso na przeglądzie?
miałem w210 220d 95km automat przebieg nieznany,wszystko rozdupcone zawieszenie,karoseria,darł opony po 10 tys km nigdy nie jechałem nim na lawecie:) zrobiłemnim 150 tys a w mrozy ponizej 20stopni palił lepiej niz 530d touring ktorego mam i oleju nie brał ostani silnik który wytrzymywał milion kilometrów cdi zabiły mercedesa.
chodzi Ci o W210-220-95km?
Tej informacji potrzebował Galik23
W210 oznaczenie modelu, 220d silnik, 95KM moc auta, skoro przebieg nieznany. Jednak w tym przypadku poprawnie określa się z Dużych liter. Małe oznaczają prędkość. 95km/h :)
Teraz będzie jaśniej :)