witam ,mam nieszczelną lampę przód.auto z 2000roku.czy orientuje się ktoś gdzie taka nieszczelność może występować i ewentualnie jak tego szukać? z góry dzięki.
Wersja do druku
witam ,mam nieszczelną lampę przód.auto z 2000roku.czy orientuje się ktoś gdzie taka nieszczelność może występować i ewentualnie jak tego szukać? z góry dzięki.
uszczelki klosza mają 12lat czego ty szukać śćiąg pokrywkę od żarówek przy gorącym silniku zostaw na pare godzin i po problemie lub wydaj po 400-500 za uszczelki na xenon i już nie będą sie pocić:smile:
Jakie 400-500 zł? Uszczelki kloszy są dostępne w ASO coś około 40 zł za sztukę, co więcej, można je kupić w forumowym sklepie. Dodam od siebie, że jeżeli wymiana uszczelek w lampie nie pomoże, na spokojnie przejrzyj ją i zobacz, czy obudowa nie jest pęknięta - lampa może być np. ze stłuczki i mieć wymieniony klosz, a niewielkie pęknięcie w obudowie zostanie i, niestety, mimo szczelności uszczelki, będzie przez nie wchodziła wilgoć (ale to taki najczarniejszy scenariusz, zacznij od uszczelek).
a to ciekawe same uszczelnienia w około lampy między kloszem a maską kosztują 190 za sztukę a gdzie reszta pordzewiałe zaczepy kolejna uszczekla za 40 to chyba dojazd do tego aso chciałem je wymienić ale szybko sprowadzili mnie na ziemie
nie za uszczelki tyko wszystko co potrzebne do ich uszczelnienia same sie nie wymienią
Koledzy piszą Ci dobrze. Uszczelki pod klosze około 40zł za sztukę.
Wyjmujesz reflektor (samemu opanujesz) ściągasz szkło (jeśli jest popękane to mamy winowajcę), uszczelkę oglądasz (jak jest całą to warto ją przesmarować jakimś preparatem do uszczelek). Oglądasz resztę lampy i jak jest ok to suszysz i montujesz ewentualnie możesz kolsze umyć (będą świeższe). Problem musi zniknąć.
Ups - nie dopatrzyłem się, że mówimy o polifcie - przepraszam ja mówiłem o przedlifcie.
Choć dalej nie wiem co miałoby kosztować przy tym rodzaju usterki 400,- zł
O których elementach mówisz ?? Moim zdaniem kluczowa jet właśnie uszczelka nr 24, która zresztą też pewnie kosztuje coś około 35,- zł/szt
http://www.realoem.com/bmw/showparts...49&hg=63&fg=05
Ja o polifcie mówię i uszczelka kosztuje około 40zł o ile trzeba ją wymieniać.
też sugerujesz wymienić jedno a co zresztą przyglądać sie sparciałym wykończenią tych lamp przecież jak tego nie wymieni to woda daje pod maske całe lampy są zalone i zabłocone itp to musi się pocić
element 21
poliftowy nie ale poprzedniej tak
Kolego jak chcesz szybki kurs na żywo to w piątek będę w Żorach około godziny 14.00-15.00. Możemy się spotkać to Ci na szybko wyjaśnię sprawę.
jak tamte zrobiłem na glanc wraz z szlifowaniem polerowaniem szkieł to znowymi też sobie poradze ale częśći sam nie wykonam moge zatkać uszy i wyskoczyć z kasy
joe white chyba za ostro bo tu kolega focha chyba strzelił ( http://narzekaj.pl/images/img_80.jpg ).
kruger32 tak szczerze co ma być zalane jak po demontażu lampy, sprawdzeniu stanu szkła i obudowy pod kątem pęknięć oraz wymiany uszczelki ma przeciekać???
Trochę wody zawszę się dostaje na lampę chociażby przy myciu. Jak wszystko jest całe i uszczelka w porządku to nie ma co tu więcej wymieniać za 500zł. No chyba, że bardzo chcesz.
52,51zł
http://www.oryginalneczesci24.pl/szu...se=63128361290
155,73zł
http://www.oryginalneczesci24.pl/szu...se=63128387085
Ceny ASO bez upustów.:p Suma na dwie strony 416,48zł,
Moje pytanie jest takie, po co wymieniać element nr 21, skoro ta uszczelka ma za zadanie uszczelniać pokrywę silnika względem reflektora, a nie samego szkła względem obudowy:???
Oczywiście każdy wymienia to co chce.
no cóż jeżeli kogoś drażni zaparowana lampa to zparciała uszczelka a z pewnośćią taka jest też go będzie kuła po oczach przynajmniej w moim przypadku tak jest i tym sposobem z 40 zrobiło się ponad 400 trochę na moje wychodzi
Idąc tym tropem, to drażnił będzie zmatowiały klosz, który to do polifta kosztuje 700/szt.. Gumowa pokrywka z tyłu w ksenonach też już pewnie sparciała i trza by zmienić, więc kolejne 150/szt.. Odbłyśniki też już pewnie najlepsze lata mają za sobą... i tak można dojść do 4000 PLN bez problemu.
Żeby nie parowało trza się zainteresować stanem uszczelki pod kloszem. No i samym kloszem, czy nie popękany albo wyszczerbiony.
;D hola, hola, kolego, jak 400, nie!
A przecież lampy też są już wiekowe i pasowało by je od razu wymienić na nowe i tym sposobem robi się parę tysięcy.
O i to jest rozwiązanie problemu - parują ci reflektory - kup nowe ;D.
Tylko na cholerę zakładać taki temat skoro zakładający już od samego początku wie lepiej (pytanie retoryczne)?
Szajboos :zywiec:
Idąc tym tropem, to na samochód ( nie tylko BMW ) można wydać wszystkie posiadane pieniądze bo tu uszczelka, tam jakiś plastik i tak zawsze znajdzie się coś co drażni oko i wypadało by wymienić. Jedni powiedzą: dobra, ale po co. Inni robią to bo chcą mieć lśniącą perełkę w każdym calu. Tyle, żeby mieć perełkę czasami wystarczy trochę własnej pracy. Szkła można wypolerować, odbłyśniki dać do regeneracji, no gumka jak pęka to tylko wymiana i zamiast 500 czy 1000zł mamy ładną błyszczącą lampę za 200. Chyba, że ktoś ma kasę i się nie szczypie z niczym.
P.S Szwagier niedawno oddał lampy ( ksenony ) do regeneracji odbłyśników ( słabo świeciły ) i polerki. Zapłacił 160zł za lampę. Jest błyszcząca i ma dużo lepszy zasięg światła.
nie wpadajmy w paranoje panowie:cool: