Witam.Mam maly problem.Od czasu jak kupilem e38 swieci sie kontrolka od poduszki pow.Czasem mrugnie.moze ktos ma na to sposob??
Wersja do druku
Witam.Mam maly problem.Od czasu jak kupilem e38 swieci sie kontrolka od poduszki pow.Czasem mrugnie.moze ktos ma na to sposob??
now iesz, niestety bez zczytania kompa sie nie obedzie. Czesto psuje sie mata pod siedzeniem, wtyczki pod siedzeniem maja zbyt wysoka opornosc.....ale to tylko gdybanie.
A poduszke masz na pewno ?
:D :DCytat:
Zamieszczone przez wojtekd
No nie. Poważnie pytam. Zma przypadki, że jej tam w ogóle nie było.
Ale fakt - na pierwszy rzut oka to śmieszne pytanie ;D
A pamiętacie jak do Adama przyjechał facet by mu DVD w zagłówkach zreperował?
no fakt, wiem ze to nie smieszne, ale nie moglem sie powstrzymacCytat:
Zamieszczone przez wojtekd
Podzielam zdanie, niestety bez kompa się raczej nie obędzie ponieważ powodów zapalenia kontrolki AIR-BAG jest bardzo dużo.Cytat:
Zamieszczone przez greg38
OK.Dzieki podlacze do kompa. Jeszcze jedno pytanie zeby nie otwierac nowego tematu.Na jakiej zasadzie powinien dzialac czujnik zapiecia pasow.U mnie sie zapala po wlaczeniu zaplonu i gasnie razem ze wszystkimi.Czy tak to powinno byc??Czy kontrolka powinna gasnac dopiero po zapieciu pasa??
podepne sie pod temat otoz swieci mi sie po rak kolejny (kur,,,,,mac!!!!) kontrolka poduszki ten czerwony chlopek po prawej stronie na wyswietlaczu wiem ze u mnie to ta mata pod prawym siedzeniem wczoraj kolezanka regulowala siedzisko i zaraz sie zaswiecilo i mam pytanie czemu do jasnej cholery ciagle to sie zdarza juz ze 4 razy kasowalem ten blad i ok bylo ale jak sie cos tam poruszy zaraz swieci czy to ta maa do wymiany wtyczka czy co ze takie to czule pieronstwo jest????bo na kompiku mi skasuja i jest ok a jak sie tylko jakos cos poruszy znow swieci i z 70 pln za kasowanie bledu w plecki :razz: macie jakis pojecie jak tego unikac co wymienic poprawic itd jak jest to gdzies opisane to wrzuccie jakis link bo nie moge sie doszukac pozdrawiam
a jakbys funkcji szukaj dzis uzyl to bys znalazl jak mate oszukac, opisalem to pare dni temu :D :D :D. bez wymiany maty siedziska, ktora czesto sie psuje.Cytat:
Zamieszczone przez ADASIO
gregus mistrzu jesli o to chodzi
phttp://forum.7er.pl/-elektryka-mata-pasazera-airbag-vt5218.htm?sid=d2de387847a3a4576efae7ac04b3d58d#64 553 to ok ale jak ja mam to i gdzie wmontowac to zabij ale nie wiem ahha kurcze chya sie musze na kurs do ciebie zglosic pozdro
obcinasz wtyczke z maty, robisz sobie taki ukladzik jak na fotce, lutujesz razem i podpinasz z powrotem do sterowniczka maty. mozesz jeszcze wpiac wylacznik jak sugerowal @Sylwekk, to wtedy masz komfort, ze jesli masz zone na siedzeniu to Airbag nie odpala a jesli kochanke to odpala...czy jakos tak......
:D :D
zaraz zrobie fotke jak to u mnie wyglada i gdzie sa wtyczki maty.
nie no rozbawiles mnie z ta kochanka i zona :) dziekuje za pomioc ale wrzuc zdjecia jak to wyglada w realu ok pozdrawiam
No właśnie, wie ktos o co z tym chodzi? Bo u mnie jest dokladnie tak samo. Zapala sie i gaśnie razem z innymi kontrolkami. Więc w zasadzie nie spełnia to swojej funkcji.Cytat:
Zamieszczone przez phdream
Wg schematu czujnik zapięcia pasa był tylko w wersji US. Wynika z tego, że w samochodach europejskich kontrolka pełni funkcję informacyjną i nie jest związana z żadnym obwodem.
ja tez mam problem ze swiecaca sie kontrolka poduszki, znalazlem na to jednak metode. Trzeba zwolnic blokade regulacji polozenia kierownicy i pociagnac kierownice do góry zeby zrobila lekko *lup* . Po 2 -3 sekundach gasnie kontrolka poduszki i mam spokoj na jakis czas. Wiem ze to moze nie fachowe, ale problem jest w tym, ze odlacza sie kabelek a ja nie wiem jak rozebrac kierownice :-(
...tez tak mysle, jednakze w siedzeniach z anglika ktore wsadzilem, w kotwicy pasa kierowcy jest kontakt pasa, jednakze nie podlaczam, bo nie mam kabelka. Sa jednak modele ktore to posiadaja i wtedy mozna uruchomic w licznikach komunikat zapnij pasy....co mnie by serdecznie wnerwialo jak i najrozniejsze GONG o przypomnieniu zapinania pasow.Cytat:
Zamieszczone przez sylwekk
Do kolegi wyzej - takie trzaskanie kiera to nie na dluzsza mete, jednak lepiej sprawdzic co jest nie tak, bo niedajboze bedzie poduszka potrzebna a tu ZONK.
Z tylu kiery masz srobki od Airbag (ale trzeba uwazac, by nie zniszczyc lebka sruby - Torx) a kiera jest duza nakretka pod Airbag przykrecona i ma naciecie by wrocila na swoje miejsce.
Polecam jednak kogos, kto wie co robi
GREG38 a gdzie te zdjecia bo chetnie zobaczymy jak zes to panie kolego wykombinowal??zrob prosze w wolnej chwili i wrzuc cos
no i znowu nie ogladales dokladnie, looknij pod instrukcjeCytat:
Zamieszczone przez ADASIO
Zrób sam
Kliknij w powyższy link i już ;)
Pytanie tylko jak te dwie srobki wykrecic, mam kierownice sportowa ze znaczkiem "M" i z tylu owszem sa dwie sruby, koncowki pasujace do nich mam tylko sa potwornie mocno zakrecone(albo tak jak srubki w obudowie lusterek- zaklejone), probowalem ale jedyne co to ukrecilem raczke od srubokretu(swoja droga srubokret byl tandetny) :-( Z drugiej strony wydaje mi sie to nielogiczne, zeby nie mozna bylo rozkrecic kierownicy. Myslalem tez zeby podwazyc pokrywe, ale dalem sobie spokoj.Cytat:
Zamieszczone przez greg38
Moze ktos moglby sie podzielic doswiadczeniami zwiazanymi z rozkrecaniem kierownicy?
jak juz pisalem, porzadny niezajechany Torx, grzechotka, 100-tka na rozluznienie i zdecydowanie lecz jak z kobieta - odkrec srobki. Kiera nie ma znaczenia. Ja swoja setki razy wykrecalem a i ostatnio na M-ke zmienilem. Airbag musi zejsc, by sciagnac kiere.
Tak jak napisał Greg38 - dobry, nie zajechany torx to podstawa. Druga sprawa, może to zabrzmi banalnie, ale czy we właściwą stronę kręciłeś te śruby? Odkręca się w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek patrząc na łeb śruby (a w tym przypadku patrzysz na jej drugi koniec).Cytat:
Zamieszczone przez cutthr0at
Bardzo prosze Drodzy koledzy w czasie majstrowania z Airbagiem pamietajcie o swietej zasadzie odlaczony akumulator
robi sie to tak (nie jest to wcale takie oczywiste)
jesli mamy nawigacje z czytnikiem Mk2 Mk3 Mk4
to srubokretem zamykamy zamek w drzwiach kierowcy (dlatego ze nektore bmw mialay opcje zamknij zamek po podlaczeniu aku ) mamy otwarte drzwi praktycznie a system w samochodzie widzi je jako zamkniete to samo powtarzamy z klapa wtedy obserwojemy diody na czytniku Mk jak zgasna diody moze to trwac nawet do 15 min system usnaol i mozna bezpiecznie odlaczyc aku
podlaczamy je w sposob zdecydowany bez zbednego iskrzenia
Bardo wazne zeby podczas odlaczania aku kluczyk ze stacyjki byl wyjety (mozna sie nabawic problemow z imo)
sie rozpisalem
Pozdrawiam Michas
hehehe, przyznam sie ze po chwili zwatpienia probowalem kręcić w druga strone:-D Ale tez nie poszlo :-D torx'a mam nowego nie uzywanego dobrej firmy( kupilem caly zestaw bo kiedys probowalem tanimi rozkrecic lusterko i srubka nic a koncowka do smieci) jedynie srubokret byl tandetny. Ale skoro to jest rozkrecalne to zaraz jade do sklepu po grzechotke!Cytat:
Zamieszczone przez sylwekk