Od 1 kwietnia zmieniły się stawki road tax panowie. Proponuję wziąć browar do ręki i zapoznać się ze stawkami które zaczęły obowiązywać.
Tutaj link do DVLA : stawki road tax
Chciałbym życzyć miłej lektury ale się po prostu nie da. :o
Pozdrawiam
Wersja do druku
Od 1 kwietnia zmieniły się stawki road tax panowie. Proponuję wziąć browar do ręki i zapoznać się ze stawkami które zaczęły obowiązywać.
Tutaj link do DVLA : stawki road tax
Chciałbym życzyć miłej lektury ale się po prostu nie da. :o
Pozdrawiam
Moglbys dla rozeznania w temacie napisac jakie sa to koszta w PLN lub Euro za:
- 728
- 735
- 740
- 750
Jezeli chodzi o IRL
poj. 3miesiace 6 miesiecy 12 miesiecy
2.8 352 euro 692 euro 1248 euro
3.0 365 euro 717 euro 1293 euro
powyzej 3.0 442 euro 869 euro 1566 euro
O rzesz :razz: 8/ :razz: 8/ :razz: :faint: .
Za luxus trzeba tu bulic. Nie wspominam juz o zwyklym ubezpieczeniu oc,ktore bulisz w tysiacach euro,jesli nie posiadasz zadnych znizek, jezeli natomiast nie masz skonczonych 25l,lub posiadasz prawko krocej niz rok moga odmowic ubezpiczenia pojazdu z duzym silnikiem
UUUU - to na prawde duzo.
Dla porownania w DE za kazde 100 centymetrow szesciennych 7,50 Euro czyli przy 4,4 - 330 Euro.
Dla przykładu podam że auta wyprodukowane do 1 marca 2001 ponoszą opłatę w dwóch przedziałach :
do 1,6 l oplata wynosi 125Ł- czyi przy obecnym kursie jakieś 560 zeta za rok :?
powyżej 1,6 l to 205Ł - czyli około 920 zeta :sad: .
Problem zaczyna się z autami które zostały wyprodukowane po 1 marca 2001 :o
Stawki są uzależnione od poziomu emisji spalin.
Przykładowo auta z emisją spalin w przedziale 226-255g/km to jakieś 425Ł (około 1900 zł na rok) :sad:
Właściciele nowych aut zarejestrowanych po pierwszym kwietnia 2010 mogą zapłacić do 1000 funtów.
Cóż... można oczekiwać napływu anglików, przynajmniej spadną u nas ceny części. Mimo wszystko współczuję Panom z UK.
205.00 GBP na rok , nie ma tragedi , nie przesadzajmy :) , płacimy ten podatek, ale za to po jakich drogach jezdzimy ? nie ma co narzekać ...
Fakycznie jeszcze tak zle w UK nie macie,a co my mamy powiedziec w IRL dziorawe waskie drogi i 1566euro na rokCytat:
Zamieszczone przez FuBu
Zgadza się Marcinie tylko że my mamy auta z przed 1marca 2001, więc nam jakby nie grozi zawał, ale jak zachce nam się nowszego rocznika to niestety zaczynają sie schody ;)
Pod niektórymi względami w tej Polsce nie ma aż tak źle :)
Ch....o jest.Cytat:
Zamieszczone przez Aldik
Mysle ze przesadzamy troszke z tymi cenami Road Tax. Nie sa to wysokie ceny jak na UK - decydujac sie na duzy i komfortowy model BMW 7 zdajemy sobie sprawe jakie koszta sie z tym wiaza. Nie mowie tu juz nic o spalaniu tych aut ale dla przykladu podam wartosc:
w sobote podjechalem do mechanika,bo mi plyn z chodnicy ucieka- szybki kosztorys: nowa chlodnica ( nie wiem jaka firma ale to zamiennik): £ 130, coolant : £ 35, plus robocizna: £ 110 = £ 275 .... Panowie mowimy tu o wymianie chlodnicy ;)
PS Wyzej wymienione ceny sa raczej niskie bo to polski mechanik... Anglik mowil this and that, few bits here another two there i £200 za robocizne 8/
takze jednorazowy wydatek jakim jest Road Tax -nawet tez z gornej polki jest do przegryzienia!
Wszystko zależy ile kto zarabia...
Mi też się w głowie nie mieści żeby kupować koła za 25 tysięcy a jednak! W Polsce się sprzedają!!
Zmierzam do tego, że niektórzy nie zwracaja specjalnej uwagi do kwot wydawanych na 7er, inni powiedzą że przełkną a inni ze za dużo :)
sylwek7 tak oczywiscie zgadzam sie z Toba, to jest sztuka wyboru: jeden ma punto do przemieszczania sie z A do B a drugi zyje swoim baby ( auto:) i sprawia mu to frajde, jeden jedzie na wakacje na Bermudy a drugi kladzie plyki w lazience, itp. przykladow jest cale mnostwo... Uwazam ze jesli ktos kupuje 74x za 20k albo 25k (Funty) to 0.5k za Road Tax nie ma znaczenia.....
czerwiec - zgadzam się w 100% :)
Choć podatek spory ;) :hah:
I z tym sie zgodze,ze nie jest tak zle w UK i podejrzewam ,ze nikt na wyspach nie zuborzeje placac tax,ale ponarzekac trzeba. Paradks wystepuje za to w IRL moj znajomy kupil tu 7er z 94r za 1200 euro tax placi 1566e a ubezpieczenie 2900e i to jest smieszne znajdzcie drugie takie panstwo w ktorym oplaty kilkakrotnie przewyzszaja wartosc pojazdu,ale nikt tu z tego powodu nie nazeka.Poprostu kupujesz lejesz do pelna i but.Jezeli chodzi o czesci to wcale nie jest tak drogo jak na te realia.Cytat:
Zamieszczone przez czerwiec
W PL tez kupisz auto za 1tyś zł i OC zabulisz 2 tyś :)
Aldik nie wiem czy kupując auto za 1000 zł można go nazwać autem i czy akurat oc dla takiego auta było by akurat w takiej kwocie którą podałeś. Bardziej trafnym by było porównanie 7er z 94 r za którą w PL musisz dać ok 20.000 (w/g Allegro.pl), a opłaty wyniosły by Cie 90.000 zł.Chodzi o to,ze opłaty nie są współmierne do kosztów zakupu pojazdu z jednym małym " ale" tu nikt z tego powodu nie ubolewa.
Myśle że jednak źle porównujesz bo nie bierzesz pod uwagę zarobków w obu krajach... A za 1tys zło kupić można auto z dużym silnikiem a nie majac zniżek i 25 lat to chyba i 2tyś za OC można przekroczyć...
Nikt tam nie ubolewa bo ma fajne auto a zarobkowo to ten podatek i tak nie jest jakąś masakrą a u nas?
Aldik zgadzam się. Chodzi jedynie o to, że to komicznie wygląda.
Hehhe no na zachodzie tak chyba od dawna jest tylko u nas to jakaś nowość :) U nas auto kiedyś było dla nielicznych, a teraz gdy ceny tak spadły i jest tak duzy wybór to wydaje się to conajmniej śmieszne. Szkoda tych których na to nie stać... :(Cytat:
Zamieszczone przez MNIH
Odnosnie podatków Road Tax, Przykład 205 GBP na rok które musze wysadzic na swoję bmw - okej , mało nie jest ale da sie to przegryść.
z drugiej strony, płacisz 205 GBP ale po jakich drogach się jezdzi ?
Tutaj dobre asfalt zrywają i kładą nowy ! Chociaż widać gdzie te pieniądze z Tax'u idą ...
Podsumowując , lepiej płacić 205 GBP podatku na rok , a w zawieszeniu w aucie po 3 latach i 93Tkm wymienić tylko drążek środkowy :x :hah:
Tak jak mówisz :]Cytat:
Zamieszczone przez FuBu
Nie jest źle, masz 2.8- jak by nie było to duży silnik
W tym temacie warto mówić tylko o Uk, bo IRL to całkiem inna bajka ... inne ceny, inne drogi, inne przepisy
A to może jeszcze dla porównania jeden przykład.
Kolega zapłacił dwa tygodnie temu za road tax dla auta renault scenic 1,6l pojemności 235Ł, tak że nie jest tak fajnie już jak będziemy chcieli nowsze auto
który rok ?Cytat:
Zamieszczone przez locky
2001 z października , smutne ale prawdziwe
locky nie smuc sie przyjedz do Irl to sie zalamiesz ;D
Ale kto kupuje scenica :D
Jak to kto kupuje, Twoj kolega kupl ;D