Zamieszczone przez
ttrol
Reinz to chyba najtańsze uszczelki, poza Ajusa. Elring bym założył, tym bardziej, że koszt żaden.
Mimo wszystko sprawdziłbym kompresję na tym cylindrze przed poskładaniem wszystkiego. Oczywiście po złożeniu rozrządu.
A nóż widelec jest duży nagar na gnieździe i kompresji i tak nie będzie. Zapewne stał właśnie od nagaru, a co jest na dole niestety nie widać.
Generalnie trochę partyzantka, ja bym zdjął głowice, oddał do zrobienia. A czasowo wymiana wszystkich uszczelniaczy na piechotę wyjdzie Cię więcej niż zdjęcie i założenie głowic plus ustawienie rozrządu. A głowice robiłem na tip top za 400 PLN za sztukę.
Koszta większe, ale nigdy już do silnika nie będziesz zaglądał, a tak to nie wiadomo jak to ruszy jak poskładasz.