-
Jest pomysł na modernizację oświetlenia 8) co z tego wyjdzie -sam jestem ciekaw :wink: O to komponenty:
http://images37.fotosik.pl/318/83fa4264e27d23cemed.jpg
http://images39.fotosik.pl/319/d9f9ab1156018c35med.jpg
W czasie demontażu lamp plastiki i śruby od regulacji położenia świateł umarły :cry: Cena w ASO to 370zł za kpl...
W długich wymieniłem szkła na nowe i nie polecam robić tego za pomocą gorącego powietrza -uszkodziłem odbłyśnik w jednej lampie. Drugie szkło zbiłem młotkiem i jest ok. W krótkich zamontowałem nowe klosze oraz zaadaptowałem wkłady lamp bi-ksenonowe :D Teraz muszę kupić nowe plastiki i śruby do regulacji lamp bo nie mogę ich wyregulować na starych oraz gumowe osłony (gumy od półosi :wink: ) na zapalniki bo lepiej żeby woda się tam nie dostała. Jest to pierwsze moje auto w którym lepiej jeździ się używając świateł mijania niż drogowych :D Z ringów zrezygnowałem, ta mała żaróweczka ma swój urok :D Foty jak skończę całą modernizację.
O to parę zdjęć z modyfikacji oświetlania, ale jeszcze przed regulacją lamp :( cały czas szukam śrub i plastików.
Szkło od świateł drogowych po wymianie (odbłyśnik przetarłem papierowym ręcznikiem i porysował się, nie polecam dotykać go czym kol wiek ) i nowe klosze Hella od świateł mijania:
http://images41.fotosik.pl/324/987511bb8c9f7c22med.jpg
http://images45.fotosik.pl/329/434304683dff706fmed.jpg
http://images43.fotosik.pl/328/fefeb5a0179def45med.jpg
http://images47.fotosik.pl/329/65c68e30acf3431cmed.jpg
Zdjęcie niżej przedstawia różnicę w oświetleniu żarówką halogenową H1 a wyładowczą D2S 5000k po mimo, że jest jeszcze w miarę widno na drodze już widać oświetlenie:
http://images40.fotosik.pl/324/6ede74369d2a1770med.jpg
http://images49.fotosik.pl/329/2c46e214a4545363med.jpg
http://images45.fotosik.pl/329/92aff79c49910ccdmed.jpg
http://images40.fotosik.pl/324/3f14ebde86db9f9cmed.jpg
Zdjęcie niżej przedstawia zaadaptowany kompletny odbłyśnik bi-ksenonowy na żarówkę D2S:
http://images49.fotosik.pl/329/63f87066f343fbeamed.jpg
http://images41.fotosik.pl/324/83b107185047cdd4med.jpg
http://images43.fotosik.pl/328/ef528070d90df41emed.jpg
http://images38.fotosik.pl/325/1b3006c187b17cd0med.jpg
Zdjęcie poniżej przedstawia nieszczęsne śruby i plastiki potrzebne do regulacji lamp których ciągle szukam:
http://images38.fotosik.pl/325/4547a567634dde0emed.jpg
http://images38.fotosik.pl/368/68dd0bec5bf4a2d1med.jpg
http://images40.fotosik.pl/358/e2db880a52192730med.jpg
-
-
-
-
Wojtek miał na myśli takie coś:
http://7er.pl/blog.php
-
Dzięki za wyjaśnienie, ale zostaję tutaj :)
-
Rąsia;)
Co do przesiadki na 7er ,to wcale nie musisz iść pojemnościowo w górę -ja naprzykład przesiadłem się z 318 ;)
Oczywiście jeżeli ma się trochę pokory ;p
Pozdro;)
P.S. Obie bunie ładne :)
-
No widać że mod oki gratul. :)
-
Cześć fajna piątka podoba mi się:)
-