Na zimnym odpala jak kibel. Ja tu upatruję jednak winę w tych Janmorach... Tyle, że po dodaniu gazu pali na obie strony.
A dostępność Beru jest gorzej niż słaba.
Na zimnym odpala jak kibel. Ja tu upatruję jednak winę w tych Janmorach... Tyle, że po dodaniu gazu pali na obie strony.
A dostępność Beru jest gorzej niż słaba.
Jak chcesz Beru, mogę mieć za dwa dni. Wystarczy powiedzieć :)
Ale to Bremi z Ebaya wyjdzie dużo korzystniej niż Beru.
Ale nowe bremi maja impulsatory nowe? Za ile mialbys beru?
Widać na zdjęciu z Ebaya, że mają.
Dokładnie nie wiem ile teraz, wszystko zależy od kursu euro, muszę potwierdzić. Ale myślę, że taniej niż 1600 PLN będzie ciężko. Do jutra będę wiedział.
EDIT:
Niestety dostałem telefon z Beru, że przewody wycofali i ich nie będzie już. Zostaje kupować to co się znajdzie w necie.
Kurcze, a jeszcze w tym roku pytałem dla kogoś i były :(
Coraz ciężej z tymi częściami już do nas...
No i cewki o numerze Bosch 0 221 502 010 też już nie mogę dostać...w oryginale ponad 400 PLN lub pozostaje dorobić adapter na tą drugą o numerze 0 221 502 009.
A dopiero co się odbiłem od problemu z tuleją dyfra jak pisałem...
a chyba nawet wspominalem ze nie ma zamiennikow ze tylko te lipne janmory...
no ale mowiles ze ty mozes zmiec na 2 dzien
jak sie ogarnia auto i nie wiadomo za bardzo co sie dzieje to nie mozna kupowac niepewnego badziewia i sie potem zastanawiac
czy to moze to badziewie nadal nie dziala jak trzeba czy moze cos innego
kupuje sie oryginal albo najlepszy zamiennik jak jest i temat zamyka i sukcesywnie szuka dalej a nie nadal zastanawia czy to przewody czy moze cos innego
oryginaly sa dostepne (litwa aso, czy nawet polskie aso)
a na ebay jest masa zamiennikow roznych producentow
ale oryginaly tez sa z litwy nawet na ebay :)
http://www.ebay.com/itm/Genuine-BMW-...RXaP~k&vxp=mtr
ale rzeczywiscie, tylko 1 strona jest do kupienia w aso
zostaja zamienniki z niemiec, usa (nie janmory)
badz tutaj stary lezak magazynowy
http://www.ebay.com/itm/OEM-BMW-E32-...3D191902416275
https://pl.*****************/pl/kata...6418/0/0/0/0/0
No to pokaż mi gdzie. Bo jedna strona mnie nie urządza.
Chłopaki nie ma co się kłócić, tak mało już jest e32 750 na rynku, że lepiej te siły spożytkować na pracę przy niej. Z Litwą podejrzewam, że będzie też problem, bo oni w ogóle nie updatują strony, dopóki ktoś nie zapyta o coś. Jak tego nie ma to dopiero wtedy zmieniają. Dziś dostałem info z ASO, że przewodów już nie ma.
Jeżeli Superman uważasz, że to Janmory, w co ja wątpię, to najrozsądniejszą opcją są te BREMI. Firma dobra, a cena 1100 na okrągło jest zawsze kilka stów niższa niż za BERU, jeżeli je gdzieś znajdziesz.
Fanco nie wiem dlaczego nie możesz zrozumieć, że gdyby przewody BERU kosztowały 500 PLN to nie byłoby problemu. Ale ponieważ kosztują 1500 PLN to nie zawsze jest ten tysiąc, żeby dorzucić. Dlatego ja też założyłem Janmora jako próbę, która się udała.
Warto ratować te auta nawet jak trzeba to robić stopniowo. Jakbyśmy byli magnatami to byśmy nie szukali wiedzy na forach, a tak każdy z nas, chociaż jest nas nieliczna grupa, próbuje utrzymać to co ma przy życiu najlepiej jak potrafi. Doceń to, tak jak my doceniamy, że jako jeden z nielicznych zrobiłem remont M73. Wyobraź sobie, że ja też mam prawie skończone M70, które mam na zapas i cały garaż części zapasowych do 750, a w aucie przewody Janmora :) Tylko dlatego, że nadal działają i nic im nie jest.
Bartek dobrze mowisz.
Dzisiaj odpalil dobrze i dopiero po chwil zaczelo nim telepac.
Szukam gdzie moze isc lewe powierze i tak sie przygladalem tym uszczelkom w ktore wchodza odmy w pokrywy zaworow.Wygladaja fatalnie.Nie wiem czy bym ich palcem nie wyjal.Oczywoscie saczy sie tam powoli olej.
Moze tam lapie lewe powietrze i go telepie?
dobra dobra, nie wiedzialem ze nie ma juz oem w aso
no ale mozna przynajmniej z niemiec jakies zamienniki kompletnie dostac
a w e32 750 sa sondy?
moze przez nie telepie
warto wymienic dwie profilaktycznie, 250zl zdaje sie bosch
a moze przepywomierz, jedna strona mniej podaje? ale miejsci sie w normie i nie wywala bledu?
telepac moze tez przez czujnik polozenia walka, walu
weź mi nagraj może film z pracy wydechu i wrzuć gdzieś
może poczekamy aż zrobisz te odmy, rozbierz przepustnice oraz zobacz jak gumy w dolocie wyglądają i bedziemy dalej radzić, bo tak to zwariujemy
W sondach jak padną grzałki to też silnik gorzej pracuje na początku. Ale to wszystko sią delikatne drgawki, nie ma jakiegoś telepania jakby nie palił na parę cylindrów.
Ciężko się odnieść na odległość niestety. Ja bym systematycznie wymieniał po kolei wszystko w osprzęcie silnika i tak nie ma możliwości, żeby coś z tego się ostało na dłużej.
Bartek, masz rację co do przewodów BERU. Jak je kupowałem na początku 2015 roku to już wtedy była wstrzymana produkcja i zostały tylko stany magazynowe.
I właśnie problem z jedną z cewek BOSCHA też jest.
Nie wiedziałeś, ale się upierałeś :highly_amused: :witless:
Ja od wczoraj nie mam BMW i ETK potrafię obsłużyć na piątkę z plusem :peace:
Sondy drogie nie są. Pytanie co szło na 1 montaż? Bo zamienników OEM (11 78 1 733 628) jest bardzo dużo. Z boschem też teraz różnie bywa. To nie ta jakość co kiedyś...
Czujniki położenia wału są 2. Ich rezystancja jest prawidłowa. Może je trochę wyczyszczę? Wszak pracują na zewnątrz.
Nagram jutro i wrzucę.
No na odległość to masakra. Szkoda, że jestem tu w moim rejonie zupełnie sam jeżeli chodzi o doświadczenie w naprawach BMW.
Jakoś tak się nie mogę doczekać postawienia jej na nogi, dlatego tak mnie ciśnie na naprawę wszystkiego :biggrin1: Jeszcze tak nie miałem. Zawsze dawałem sobie na wszystko dużo czasu. Widać auto ma coś w sobie przyciągającego :love-struck:
Jest zapotrzebowanie to nie produkują... Co za polityka. Zrobiliby kilkaset kompletów to pewnie rozeszłyby się szybciej niż darmowa grochówka na odpuście.
Supermen, z moich obserwacji wynika że bardzo*łatwo można poznać czy podczas pracy silnika wypadają zapłony. Wystarczy przystawić rękę do rury wydechowej. "Prychanie" będzie czuć od razu. Macaniem i słuchaniem samego silnika niewiele odkryjesz.
Odpisali mi z tymi cewkami z centrali Boscha, że mogą kilka sztuk doprodukować. Dzisiaj mam znać cenę.
Co robimy?
https://youtu.be/qp5sRavYSJ4
Jeden film już wrzuciłem.
hmm musisz to nagrać na zewnątrz, bo nic poza odbijającym się dźwiękiem wtryskiwaczy nie słychać.
Natomiast faktycznie jakby falowała lub nie dopalała ciągle na ten sam cylinder lub grupę cylindrów. Jak przebiera to jest to zupełnie losowe, a tutaj periodyczne.
Jakbyś nagrał na zewnątrz to byłoby słychać dźwięk wydechu, wtedy można to potwierdzić.
mi sie wydaje ze chodzi bardzo miarowo,
z tym ze v12stka nie powinna prychac jak stary ciagnik
jak sonda wywalona czy przeplywka to ciut faluje, raz wypada raz nie
ale tu bardzo rowno pracuje, tyle ze nie na wszystkie gary
Supermen zostaw go na wolnych obrotach na ok. 10 min potem wykręć świece i obejrzyj które mają ciemny nalot. Będziesz wiedzial gdzie konkretnie nie masz zapłonu. Na tych cylindrach sprawdź przy okazji sprężanie i porównaj wartości z pozostałymi. Troche jest z tym roboty ale bedziesz miał konkretne info o stanie silnika.
Daj znać co i jak i za ile. Zapas się zawsze przyda.
A więc mam jeszcze nagrane 2 filmy:
https://www.youtube.com/watch?v=pPwyjB7qaUc
Odpalenie na zimnym silniku. Pracuje dobrze do czasu aż jest na wyższych obrotach.
https://www.youtube.com/watch?v=W-trwA-ooag
Tutaj widać jak nim telepie (szczególnie ujęcie na maskę).
Nagram coś jeszcze to zamieszczę.
Ewidentnie nie pali na jeden lub więcej garów. Nie powinien tak klepać i słychać też po tym jak mocniej nacisnąłeś gaz.
Kurczę, coś stuka, mi to wygląda na popychacz zaworowy. Miałem podobny dźwięk chwilę po odpaleniu w E34 i to było na 100% to. Wtryski rzeczywiście powinno być słychać, ale nie aż tak. Ja mam swój słaby filmik, jak chcesz to postaram się nagrać nowy, lepszy.
https://www.youtube.com/watch?v=rNWZxYjHcDk
Jak auto długo stało nie odpalane może warto przyjżeć się wtryskiwaczom? Nie pamiętam jak było w E32 ale np w Mercedesie W220 gdy nie palił na jeden cylinder okazało się, że winny był sterownik silnika, może warto też to sprawdzić?
Jeżeli to popychacz to ja próbowałem z tym walczyć w E34 zmieniając olej (na Castola 10W60) ale nic to nie dało. W końcu tak sprzedałem auto. Tu ratuje tylko wymiana.
Ale jeżeli auto nie pali na któryś gar go też będzie klepać, dlatego najpierw doprowadziłbym do stanu gdzie wszystkie 12 cylindrôw będzie pracowało, jeżeli będzie klepać dalej wtedy szukamy przyczyn.
Popychacze klepią niemiłosiernie, co najmniej jeden. Niestety trzeba to rozbierać, broń boże nie jeździć, bo co najmniej jeden stanął zupełnie i jak będziesz tak jeździł to albo sklepie dźwignienkę zaworową albo ona pęknie, co się zdarza.
Jeżeli popychacz zupełnie stoi, to na ten cylinder może nie dopalać lub nie palić w ogóle.
Można popychacze wymienić bez zdejmowania głowic, narzędzie BMW specjalne nie jest bardzo drogie, ale pamiętam, że czas oczekiwania, aż wyprodukują to od 3 do 6 miesięcy, dlatego zrezygnowałem w swoim czasie z zakupu. Można coś kombinować z kompresorami uniwersalnymi jak jest mus jak u Ciebie.
Natomiast jeżeli to klepanie czasem jest, a czasem nie ma to jest to dobry znak, można ją przegonić, może wtedy się odblokuje ten popychacz. Nie ma innej metody niestety. To jednak na Twoją odpowiedzialność, ja bym się zabrał za wymianę popychaczy.
Z popychaczami jest tak, że jeżeli pracują bez obciążenia to wtedy właśnie zapycha się ten kanalik doprowadzający olej w nich. Olej wtedy się nie wymienia w takim popychaczu i zapieka w kanaliku. Bez obciążenia mam na myśli jeżdżąc bez palącego cylindra, a wspomniałeś, że przewód numer 5 miał przerwę. Może ktoś tak już jeździł od lat. Zacząłbym weryfikację od tego popychacza. Powinien się zmienić dźwięk klepania jak odepniesz wtrysk, bo wtedy popychacz nie ma obciążenia zaworem wynikającego z detonacji. Szukając tak po wtryskach znajdziesz, który to cylinder.
Jest jeszcze jeden potencjalny powód, może są tak odkręcone śruby magistrali olejowych, aż wytarło krzywkę. Był taki przypadek tutaj na forum w tamtym roku, kolega szukał wałka. U Niego właśnie klepało jakby popychacz, a to się okazało, że luz był od braku krzywki.
Trzeba rwać pokrywy i szukać jak to wygląda wszystko.
Z cewkami jeszcze czekam, napiszę jak coś będę wiedział.
Hmmm. No dobra to otwieram serducho od góry.
Masz jakiś numer OEM tego narzędzia? Popychacze polecasz tylko ori czy jakiejś firmy?
Na starych świeczkach też tak chodził?
Na starych swiecach w ogole nie palil.Gasł.Masakra byla
Popychacze INA oczywiście, ale możesz zerknąć, bo często Ruville pakuje je do siebie. A cena dużo niższa.
Gdzieś mam numer tego kompresora, ale to było dwa komputery temu :) Poszukam.
chodzi jak traktor, nie wiedzialem ze popychacze moga tak walic
myslalem ze popychacze sobie cykaja a ie tak napierdzielaja
a to nie czasem penewki ? bo na popychacze to za ostro?
to na pewno nie swiecie, kable, to problem mechaniczny ewidetnie
a najlepszy wypadku popychacze, choc watpie ze to tylko popychacze
to ze tak wala jesli to one, to nie ot tak, cos to spowodowalo
tak by sie nie zapierdzielily zeby az tak stukaly, tam jakis wiekszy problem musi byc
np olej ktory zamienil sie w smar.. zapierdzielil na amen kanaly i popychacze i zadna plukanka tego nie ruszy
odkrecisz pokrywy to sie przekonasz... nie chce krakac ale slabo to widze
masz m73 to wiesz jak v12 powinna pracowac
Sciagacz do sprezyn zaworowych bez problemu do dostania, jest nawet kilka firm ktore za kaucja wypozyczaja je tak sami jak blokady rozrzadu.
Tylko z daleka od ruville i tego rodzaju syfu.
Znajdz kogos kto na codzien robi przy bmw, na dzwiek tej nazwy woda sie sama spuszcza w sedesie.
Lifter pasuje z m40 sprawdz po numerze, ostatni raz jak w tym kopalem byl 2007 rok.
Zamiennik nie ma prawa bytu w m70 zreszta jak w wiekszosci motorow z tych lat.
Nie daj sobie wmowic ze jest inaczej.
https://www.youtube.com/watch?v=H2mA4XPnahU nie podobne dżwięki?
Tutaj jest link jak facet kombinuje z wymianą liftera w m70 i możesz zerknąć jakich narzędzi używa. http://bmwe32.masscom.net/sean750/va...eplacement.htm
Pozdrawiam
Naprawdę uważacie że takie klepanie to jest dźwięk popychacza zaworowego? I to jeszcze w aucie które stało przez ileś lat? :) Ciekawe....
tak właśnie klepie taki popychacz lub inny luz w rozrządie w silnikach M40 i M70. Tu nie szklanek, które tylko cykają jak nie trzymają.