Kubus,w rzeczywistej :)
Wersja do druku
Wywnioskowalem z wiadomosci jaka mi wysalales i teraz ta fotka :)
Ale jak cos to jest takie cacuszko do sprzedania
Ide spac bo jak zwykle mam problemy ze wstawaniem
3m sie
Siemka . Dziś moja ukochana zachorowała - nie chcę krakać więc jutro jedziemy do garażu .
Wieczorem wpadłem do PawłaM po trochę gratów , tak więc poczatek tygodnia to wymiana kabli wysokiego napiecia i oleju w skrzyni ( w końcu )!!!
Dam foto-relację jak mi poszło i jak śmiga skrzynia :)
Co się stało?
Jechałem sobie bez szaleństw , gdy nagle obiaw - zaczał się mulić ( jakby się część cylindrów odłączyła ) po czym skrzynia wrzuciła się w tryb awaryjny . Właśnie się ogarniam i jadę zlać olej z skrzyni , poczyścić wszystko , wymienić przewody zapłonowe ( Dzięki Paweł ) . A jutro zamwiam filtr i olej - myślę ,że będzie dobrze :)
Jak odłączy połowę garów to skrzynia zawsze wbije tryb awaryjny. Zgaś i odpal powinno być ok :)
Nic nie dało - po prostu trzeba wymienić te przewody i zobaczymy co i jak - olej też trzeba wymienić :) tak więc posiedzę trochę a będę miał to z głowy :) Maskę będe miał na początku paź ( Dzięki Paweł ;) ). A niebawem wprowadzamy się z niunią do nowego garażu i zaczynamy ogarnianie :D - nie poznasz jej na wiosnę :D
Hej, masz auto poliftowe, więc u Ciebie brak sygnału z czujnika impulsów z przewodów może wyłączyć stronę, sprawdź to.
W innym przypadku przewody zapłonowe nie mają wpływu na tryb awaryjny, nawet jak padnie przewód od cewki i przerywa to jest tylko nierówne palenie, nie wyłącza tej strony.
Ponadto tryb awaryjny to przepustnica, zarówno szczotki jak i TPS w środku. Ponadto czujnik temperatury powietrza w dolocie oraz komputer EML oraz licznik.
Również przepływomierz, na jałowych sygnał stały około 2.4V DC, sprawdź, czy masz wszystkie druciki całe w przepływce.
Nie ma tego, aż tak dużo.
Daj znać jak wszystko przebadasz.
Będę badał co i jak :D i dam info :D - Dzięki wielkie :D
własnie ! przypomniało mi sie ,że licznik się czasem wali - obrotomierz ;) ale przebadam wszystko i będę myślał co i jak :)
Kuba dobrze bedzie :-) jak cos pomoge ile dam rady by podmieniac kolejne podzespoly itp :-)
Dziś na prędkości wymieniłem jedną stronę przewodów - gdyż słyszałem ,ze jakby z jednej strony silnik nie pracował i co - niunia śmiga jak nowa. na dniach wymienię druga stronę . Tak więc serdeczne dzięki za rady i duże piwo dla Pawła :D
ZAGADKA - Co tu nie pasuje ;)
http://pc-care.pl/7er/IMG00153-20120924-1730.jpg
Za male obroty
Za malo paliwa a za duzy zasieg :-)
Brawo ! Wygrałeś Paweł Piwko z Bagażnika 7er :D
No właśnie, czemu tak? Zawsze miałem obroty na pierwszej kresce :)
Temu ,ze była awaria i pracowało pół silnika - przy okazji spalanie spadło do 18L :) ale wymieniłem kable i wszystko wróciło do normy :) nawet spalanie do 22L ;)) hehehe
Dopiero teraz dotarłem do tej galerii. Widać że 7 wymaga troche wkładu pracy i kasy ale warto ratować V12. Powodzenia
Dzięki Qba ;) mam nadzieję ,ze na wiosnę jak zrobię już 7er to spotkamy się na Warszawskim spocie :))
Siemka :) w ostatnią niedzielę września zrobiliśmy sobie z PawłemM i Norbertem08 spota technicznego :) Frekwencja to 750ia , 750iL , 735 :)
Głównym moim celem była wymiana maseczki , co się udało ;) - jeszcze tylko polerka i będzie jak nowa /. A oto kilka zdjęć :
http://pc-care.pl/7er/DSC09232.jpg
Chłopaki dzielnie walczą z Norbertową 735 ;)
http://pc-care.pl/7er/DSC09236.jpg
Niunia czeka na wymianę maseczki :)
http://pc-care.pl/7er/DSC09239.jpg
W trakcie diagnozy i wymiany maski :) ahhh te 12 cylindrowe serducho ;)
http://pc-care.pl/7er/DSC09240.jpg
http://pc-care.pl/7er/DSC09241.jpg
Na koniec Rodzinnie V12 :D
http://pc-care.pl/7er/DSC09244.jpg
Wielkie dzięki dla PawłaM i Norberta08 :)
To Ja dziekuje chlopaki za szybka goscine i pomoc :) Mam nadzieje,ze szybko rozwiklam problem spalania . A kubosh co do spotu to moze na 20 cos by pomyslec bo to jedyna moja wolna sobota w pazdzierniku a z mila chcecia bym podjechal.
Pzdr
Hello. Wczoraj wymieniałem olej metodą statyczną. Od razu wmieniłem filtr skrzyni i uszczelkę ( Dzięki Paweł ) .
http://pc-care.pl/7er/IMG00160-20121005-1622.jpg
Jak wiemy trzeba było przyjechać z rozgrzaną skrzynią . astępnie pod samochód i odkręciłem korek spustwy .
http://pc-care.pl/7er/IMG00161-20121005-1626.jpg
i leeeeci stary olej :)
http://pc-care.pl/7er/IMG00162-20121005-1643.jpg
Oto skrzynia "od dołu " z starym filtrem - opiłków nie było ;)
http://pc-care.pl/7er/IMG00163-20121005-1652.jpg
Teraz szybka wymiana filta i uszczelki skrzyni
http://pc-care.pl/7er/IMG00164-20121005-1702.jpg
i stary olej - który był do kitu :(
http://pc-care.pl/7er/IMG00165-20121005-1702.jpg
Reasumując - po wymianie oleju skrzynia lepiej chodzi . Na dniach zamawiam kolejną bańkę i wymieniam jeszcze raz olej - wg. zaleceń ttrola .
Jeszcze musze rozwiązać problem szarpnięcia przy zmianie z D na R ale to na spokojnie :)
Pozdro !
A ja musze sie uporac ze spalaniem !!!! :)
Fajnie chłopaki rządzicie, ale tak patrzę, że te plecionki to nieorginalne, chyba ktoś katalizatory wybebeszył, bo puszki są...
Olej faktycznie smoła, aż dziwne, że kolega z forum Ci takie auto sprzedał, przecież olej w automacie to jedna z pierwszych rzeczy, które się robi po kupnie auta.
na zdjęciu wyszedł jako czarny :P tak to był brązowy . Tak czy siak po malutku sobie wszystko porobię :) . Co do katów to w sumie sam nie wiem :P Puki co czekam na garaż i wstawiam tam niuńkę na całą zimę :) . Będę dawał na bieżąco sprawozdania z doprowadzania jej do należytego stanu. W przyszłym miesiacu jeszcze wymienie przewody + świece i zrobię płukankę i oraz nowy olej :) ( tak wiem , regulacja łańcucha też będzie ) . Myślę nad Liqui Moly MOS2 10W40 - miałem w poprzedniej 7er i byłem zadowolony . Czy coś polecacie innego do tego silnika ?
Ja zalecam przejście na syntetyk, ja leję Valvoline Maxlife jak pisałem i jest super. Ale ten Liqui Moly też kiedyś miałem i było ok, ale kosztuje tyle samo co syntetyczny Valvoline. Syntetyczny Liqui Moly jest jednak znacznie droższy, a tutaj jest osiem litrów, więc jest co lać :)
Okej - spróbujemy :) Silniczek ma obecnie 241 tyś km więc to nie dużo jak na M70 :)
Katy były już do dupy więc założyłem tłumiki od 750 ale oryginalnie bez katów, a że nie miałem czym tego połączyć wpadły plecionki. Dźwięk 750 z pusty,i puszkami jest tragiczny, a teraz jest przynajmniej cisza i delikatny pomruk :)Olej w skrzyni wraz z filtrem wymieniałem 2 lata temu, więc aż dziwne że był już w takim stanie. Dodam że nigdy nie paliłem gumy, ani nie uskuteczniałem dziwnych zabaw.
W końcu na dniach dostanę nowe świece NGK ZFR5F + przewody Janmora . Do tego dojdzie jeszcze wymiana oleju w skrzyni - jeszcze raz .
Kolejnym elementem który będzie ogarniany na dniach to będzie uszczelnienie dyfra + zabawy z krzyżakiem . Z tego co się dowiedziałem on jest odpowiedzialny na szarpnięcia skrzyni ( ma luzy) . - ktoś już ogarniał podobny temat ?
Niestety na tym zestawie kabli i świec nie widze tego kolorowo. To jedne z tych części dla M70 przy których nie ma możliwości wybrać kompromisu.
piękna maszyna :-D
Maniak nie znasz się a piszesz. Na tych świecach V12 chodzi wzorowo. Lepsze byłyby Boshowskie, ale ich już niestety nie produkują. To samo tyczy się kabli, jak za tą cenę to jest super. Miałem kiedyś dwa komplety oryginalnych nowych beru od M30 z impulsatorami, zakładałem je do V12, jednak nie pasowały w 100% i pogoniłem je dalej.
Zobaczymy jak to będzie :) Preze32s wyczyść sobie skrzynkę odbiorczą bo nie mogę wysyłać Ci wiadomości :P hehe
Najlepszy zestaw świec i przewodów jaki mogłeś wybrać w rozsądnej cenie, Janmor HR 14 oczywiście. U mnie jest ok, nie mam żadnych zarzutów. Oczywiście Beru również polecam, jeżeli ktoś ma na to środki.
W tych przewodach Janmora żyła jest miedziana, a w fajkach są rezystory, czyli tak jak w oryginale. W Sentechu natomiast są przewody z oplotem indukcyjnym, które mają zmienną impedancję i to jest niestety rozwiązanie, które w jakimkolwiek BMW się nie sprawdza.
Krzyżaki wymieniałem u mnie oba, bo oba miały duży luz. Pasują te z mercedesa Sprintera, są dokładnie takie same i za SKF dawałem około kilkadziesiąt złotych za sztukę. Ponieważ stare trzeba wyszlifować, a nowe ładnie centrycznie wspawać, polecam jednak wymianę na używany wał bez luzów, robota była masakryczna. Drugi raz bym tego nie robił.
Bartek a możesz mi dać linka do odpowiedniego Krzyżaka od Sprintera ? Znalazłem też taki wał :
http://allegro.pl/wal-napedowy-bmw-e...739549364.html
http://sklep.intercars.com.pl/#/dyna...AK+WA%A3Y&se=T
link do krzyżaka w intercarsie, po wymiarach możesz kupić SKF albo FAGa. Wydaje mi się jednak, że ten nasz krzyżak ma inne wymiary niż ten w tym katalogu, ale kurcze nie pamiętam dokładnie jakie.
http://bmwe32.masscom.net/sean750/dr...terbearing.htm
tutaj masz przedstawiony wał w okazałości. Tutaj są pokrywki krzyżaka nabite punktakiem, ale ja miałem małe spawy. Tak czy siak, trzeba to zeszlifować, a potem wstawić centrycznie.
Kuba jakby co to waly mam :-)
Chyba będzie łatwiej wymienić wał :D Ale dzięki Bartku za info :D
Paweł poszło PW ;)
Wał do krótkiej 750 można kupić po pieniądzach za które ciężko zjeść dobry obiad.
Wstawianie krzyżaka nie ma sensu, w tym roku znajomy wymieniał 2 krzyżaki, zlecił to firmie wyspecjalizowanej tylko w tych usługach, wraz z wyważaniem i efekt nadal nie jest taki jak ma być.
Poduszki skrzyni, podpora wału są nowe?