-
Witam odgrzeje troche kotleta. Ostatnio zacząłem zgłębiać temat air ride'u do mojej 730. I mam kilka pytań.
1. W jaki sposób uszczelnić GÓRNE okucia?. Bo amortyzator musi iść przez poduszkę i na górze wychodzi przed okucie. Jak to uszczelnić zeby powietrze nie uciekało?
2. Jaka jest różnica między air ride bez gwintu a air ride na gwincie. ( bo to nie kłopot nagwintować rurę i wsadzic na kolumnę amortyzatora tylko za tym idzie znowu uszczelnianie dolnego okucia go mamy gwint)
3.W jaki sposób wogole wykonać te okucia. Jakieś rysunki techniczne ? Bo na temat air'u do bmw e32/34 jest bardzo malo info. Rozmawiałem z Gościem o nicku Baz_one ( znany pewnie od czerwonej e34 na "powietrzu" i z bmw syndykat) to za dużo konkretów sie nie dowiedziałem. Jeżeli ktos ma jakieś pomiary info jak do tego podejść stawiam flaszke :)
Pozdrawiam Kamil.
-
Też się tym interesuję i podpowiem Ci jedno. Są firmy, które robią gotowe okucia wraz z poduchami pod dany model amortyzatora.
http://www.airride-system.pl/ spytaj się w tej firmie, może coś doradzą ewentualnie jakoś dopomogą :)
Sam chcę takie coś zrobic, lecz na przeszkodzie stoi brak poduszek z okuciami, reszta to już jest kwestia czasu, bo te przewody, złączki, zaworki itp można kupic w każdym sklepie z pneumatyką i hydrauliką :)
Edit. Znalazłem takie coś i jutro tam do nich dzwonię :)
http://www.airride-system.pl/okucia-...uta-p-110.html
-
Poduszki mozna zamówić pod wymiar to wiem i bez problemu można zrobić pod e32. Tylko mnie zastanawia to jak utrzymać szczelnośc układu. Mianowicie ja chce to wszystko poskładać na gwicie. Tylko jak go uszczelnić i jak uszczelnić górne mocowanie amortyzatora.
-
Mówię Ci zadzwoń do nich, a wszystko Ci powinni powiedziec :) Uszczelnienie to już zależy od rodzaju poduchy z okuciem.
Ewentualnie podpatrz sobie jak to wygląda w innych samochodach, w necie jest tego pełno :)
Masz gwinta do e32?