-
No skoro tak renomowane warsztary rozlozyly sie na temacie to my tu na odleglosc nie wiele poradzimy.
Tak jeszcze mnie zaciekawilo... a ten silnik nastepny to goly zmieniales? Osprzet zostal twoj?
Cos mi to przypomnialo ze jeden regenerowal wtryski turbiny i tp a drugi stwierdzil ze zapchane.
Jest kilka modeli aut diesla(nie wazne ktore teraz nie bede wymienial) w ktorych bolaczka sa padajace wtryski. A problem nie we wtryskach tylko w pompie. Przyciera sie tam taka tulejka walka emitujac mikro opilki i kazda kolejna regeneracja wtryskow nie jest na dlugo...
Idac tym tropem masz ktorys z agregatow osprzetu wadliwy ktory dobija reszte.
Nie chce krytykowac ani diesla ani benzyny ale po co ktos kupuje silnik diesla w aucie osobowym? Przeciez ani kultury pracy ani osiagow. To silnik do ciagnikow gospodarczych i siodlowych. Era oszczednosci przeszla do lamusa razem z 1.9tdi.
Na koniec przykro mi i nie chce dobinac ale podlicz teraz ile zaoszczedziles.
P.s. oby udalo sie ogarnac.
wytaptane z galaxy note 4
-
Dowiedziałem się że mechanik chce podmienić cały komputer itd... Może to być przyczyną że źle dawkuje paliwo. Jak tylko się czegoś dowiem to napiszę...
-
Z tego co piszesz wymienili wszystko po omacku a i tak problem został a na końcu podziękował motor. Popisali się chłopaki.
-
@Jakub
po co pisać takie bzdury nie znając szczegółów ?
-
Liczę że jeszcze uda się Grzegorzowi rozwiązać problem. Poczekamy do przyszłego tygodnia może coś się wyjaśni.
-
Grzegorz "Gora" da rade posiedzi poduma poszpera i bedzie ok uzbroi sie w cierpliwosc i sie nie przejmuj pozdrawiam
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
-
Życzę szybkiego rozwiązania problemu. Z Twoją E38 nie miałem żadnego problemu a w E65 zaczęły się już w chwili wymiany oleju i czujnika poziomu :) Najpierw obróciło korek spustowy a potem diabli wzięli jedną szpilkę mocującą czujnik hehe. Dobrze ,że z V8 micha wychodzi bez problemów :)
-
Tego właśnie obawiam się w tym modelu. Samochód jak każdy inny - psuje się. Tylko, że jak się zepsuje to nie ma komu naprawiać... Takie są polskie realia. Dlatego mam dylemat. E38 to jednak prostsza konstrukcja.
-
Auto pojechalo na lawecie do elektronika... dalej jest problem z dawkowaniem paliwa i stukaja wtryski wiec moze byc powtórka i znow wypalona dziura w tloku. Troche szkoda bo nowy silnik pracuje ladnie.
-
Widzę, że jesteś z Bytomia. Jak obecna wizyta nie przyniesie rezultatu w postaci usunięcia usterki, skontaktuj się z Krzyśkiem:
https://pl-pl.facebook.com/kodowaniebmw
Do e65 potrzebny jest w pierwszym rzędzie ktoś, kto ogarnia to auto pod kątem elektroniki - ponieważ potrzebujesz trafnej diagnozy.
A jak diagnoza będzie trafna, wówczas usuniecie usterki jest małym piwem.