Funkschlüssel-Batt. Tak dokładnie brzmii i wyświetla mi się od kilku dni regularnie, choć są momenty gdy znika. :?
Wersja do druku
Funkschlüssel-Batt. Tak dokładnie brzmii i wyświetla mi się od kilku dni regularnie, choć są momenty gdy znika. :?
Bateryjka w kluczyku do wymiany :)
tak to wymiana baterii w kluczyku pamietaj ze masz okolo 30 sek na wymiane potem rozkoduje ci sie kluczyk !!!
Dzięki chłopaki!!!
Zdążyłem w kilka sekund.
Wszystko działa i jest OK!!!
mi komunikat Funkschlüssel-Batt pojawił sie w zeszłym roku kilka razy jak kluczyk zmarzł tj. np. w okresie zimy natomiast latem nie miałem takiego komunikatu.
jak sądzicie podładował się czy lepiej baterie wymienić?
nic nie ruszałem gdyz sie balem zeby coś nie zepsuc skoro otwiera zamyka i można było jeździć.
Zmien baterie
a co grozi rozkodowaniu kluczyka?
a jak się koduje ?
pozdro
sa instrukcje na forum:) nie jest to trudne.
Cytuje sebana123:)
"INICJALIZACJA PILOTA.
Po wymianie baterii pilot zdalnej obsługi wymaga inicjalizacji (zbędne jezeli wymiana baterii nie trwała dłuzej niz jedna minute i jezeli nie zostal wtedy nacisniety zaden przycisk). Obowiazuje to takze przed uzyciem nowego nadajnika (np. gdy poprzedni mial usterke).:
1. Wsiąść i zamknąć drzwi kierowcy.
2. Kluczyk zaplonu obrucic w zamku kierownicy na chwile (max. 5 sek.) w polozenie 1 i z powrotem ustawic na 0.
3. Przycisk 1 pilota (otwieranie drzwi) nacisnac i prztrzymac. Przycisk 2 (zamykanie) nacisnac krotko trzykrotnie raz za razem w ciagu 10 sek. nie puszczajac przy tym przycisku 1.
4. Puscic przycisk 1.
5. Centralne ryglowanie sygnalizuje ryglujac i natychmiast odryglowujac, ze inicjalizacja pilota jest skuteczna.
W razie braku reakcji centralnego ryglowania trzeba ponownie przeprowadzic inicjalizacje pilota.
Jezeli posiadasz jeszcze dalsze klucze z pilotem (lacznie do 4), trzeba je takze inicjalizowac, kazdy w ciagu 30sek. po porzednim.
Nie wolno jednak przy tym poruszac zamka kierownicy".