Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: Aktualizacja softu ASB

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    233
    BMW
    e38 m62
    Skąd
    choszczno

    Post Aktualizacja softu ASB

    1.Ktos sie orietuje czy jesli znajomy ma w e38 sterownik Alpiny do ASB to czy jest mozliwosc zgrania softu ze sterownika i zapakowania go do ORI standardowego sterownika?czyli jakby sklonowanie go?

    2.No i druga sprawa aktualizacja silnika i skrzyni, chcialbym tego dokonac za pomoc winKFP + prostownik pod auto, ktos pomoze jakims tutorialem?

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    1. Nie trzeba w ten sposób kombinować. Odczytaj tylko numer ZUSB jego softu(np. przy pomocy inpy) w skrzyni, a następnie za pomocą WinKFP da się go wrzucić do Ciebie.

    Softy alpiny są zawarte w plikach ISTA/P, a więc da się je aktualizować nawet w ASO.


    2. Tutoriali jak przygotować program jest dużo. Głównie na zagranicznych forach.
    Z polskojęzycznych for polecam bmw-diag.pl od Grega
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    233
    BMW
    e38 m62
    Skąd
    choszczno
    1.czyli wystarcza nr oprogramowania jego sterownika i moge zaczac szukac w sieci pliku/ów do pobrania?
    Cholera sam sterownik Alpiny tyle pieniedzy a tu sie okazuje ze dla kogoś chetnego i znajacego sie na informatyce/motoelektronice moze to byc czynnosc ze tak powiem darmowa?

    2. Ok zaglebie sie w to i sproboje poaktualizowac motor i asb

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Kazikm3
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    756
    BMW
    735iA 320ci cabrio
    Skąd
    UK
    chyba się podzielisz informacjami tu na forum :)
    Jeżeli miałbym ogolić się na łyso, nosić na szyi złoty łańcuch i „prać” ludzi kijem bejsbolowym, tylko po to, aby prowadzić na co dzień BMW E 38, robię to od razu.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    233
    BMW
    e38 m62
    Skąd
    choszczno
    sprobojmy wspolnymi silami cos z tego wykrzesac :) zapytam na jakis zagranicznych forach o to, jesli znajomy bedzie miał problem



    http://www.mforum.com.pl/viewtopic.php?t=5789 podobny temat o sterownikach, tzn bardziej ogloszenie ale jakies nr na sterownikach widac
    Ostatnio edytowane przez edibmw7 ; 06-05-2015 o 22:07

  6. #6
    Początkujący Użytkownik Awatar Krysiaman
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    97
    BMW
    E38 740iL M62
    Skąd
    Toruń
    Cytat Zamieszczone przez cursor Zobacz posta
    1. Nie trzeba w ten sposób kombinować. Odczytaj tylko numer ZUSB jego softu(np. przy pomocy inpy) w skrzyni, a następnie za pomocą WinKFP da się go wrzucić do Ciebie.

    Softy alpiny są zawarte w plikach ISTA/P, a więc da się je aktualizować nawet w ASO.


    2. Tutoriali jak przygotować program jest dużo. Głównie na zagranicznych forach.
    Z polskojęzycznych for polecam bmw-diag.pl od Grega
    Wiem że są rzeczy których nie pokaże google, ale przetrzepałem internety i są tylko informacje o softach alpiny do E90. Znasz lepiej temat softów Alpiny do M62 bez vanosa i 5HP30? Mam dostęp do Isty ale nie wiem jak je tam znaleźć :(

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    Nie wiem czy to dobre posunięcie - soft skrzyni z Alpiny do seryjnego silnika.
    Soft Alpiny nie jest czasami tak napisany by skrzynia przerzucała biegi na wyższych obrotach, które te są z kolei na silniku przesunięte w górę, tzn. odcinka jest przesunięta.

    Czy nie będzie tak że skrzynia nie przerzuci biegu bo czeka na odpowiednie obroty a silnik nie da rady bo skazówka jest już na czerwonym polu i załącza się odcinka?

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    233
    BMW
    e38 m62
    Skąd
    choszczno
    No wlasnie wypowie sie ktos odnosnie tego jak to bedzie dzialalo? Zawsze mozna wgrac tez soft alpiny do silnika?tylko ze w silniku alpina chyba robila modyfikacje mechaniczne wiec to by sie mijalo z celem...ale odnosnie skrzyni , to jestem ciekaw czy ona nie zwariuje.

    Chyba ze posiada ktos pliki aktualizacji SPdaten do zaaktualizowania podstawowymi sterownikami np motoru m62b35tu i skrzyni 5hp25? Z checia bym uaktualnil bo zapewne mam stare sterowniki ;/

  9. #9
    Początkujący Użytkownik Awatar Krysiaman
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    97
    BMW
    E38 740iL M62
    Skąd
    Toruń
    Odnośnie modyfikacji alpiny, to wiem że silniki M62 miały inne wałki rozrządu i niektóre pojemności miały zwiększone zawory dolotowe, a 4.6l miał przeprojektowany cały vanos. Skrzynie biegów również były przerabiane. Były inne konwertery i jakieś elementy wewnętrzne. Program Alpiny do skrzyni automatycznych to z tego co słyszałem to po prostu zredukowanie lock-up do minimum, a jazda na trybie D przypomina bardziej tryb S.
    Mnie by bardziej interesowały programy silników.

  10. #10
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Z której alpiny chcecie wrzucać soft i do czego?

    No i w jakim celu?
    Auto lepiej zbierać się nie będzie, a stracicie tryb sport skrzyni, tak przynajmniej jest w Alpina D10 E39 po lifcie. Po przestawieniu na sport, od razu włącza się manual, umożliwiając zmianę biegu za pomocą przycisków na kierownicy(jest opcja na dołożenie łopatek np. z e46 m3)
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

Podobne wątki

  1. [elektryka] aktualizacja softu silnika/skrzyni
    Przez ruti w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17-11-2013, 13:15
  2. [elektronika] Zmaina softu w e65
    Przez Devil w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 28-01-2013, 19:49
  3. [audio/video] Aktualizacja softu / update
    Przez Bartek760i w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 24-09-2011, 12:14
  4. [ AV/navi] Zmiana softu
    Przez Bezi w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 04-11-2009, 14:37
  5. Wymiana DME czy potrzebna aktualizacja softu?
    Przez Angus MacGyver w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 25-10-2009, 03:42

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •