Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Wątek: Trzesie silnikeim BMW E38 740i

  1. #1

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2014
    Posty
    2,120
    BMW
    E65 3.0D
    Skąd
    Barlinek
    Szkoda ze bledy sa w niezrozumialym jezyku :)
    Jeden z bledow to blad wetylatorka w panelu klimatronica - endstufe motorluefter. Wiem bo taki blad mialem kiedys jak wykonczyl mi sie ten wentylatorek.
    Bledy zwiazane z adaptacjami mialem w przypadku nieszczelnosci w ukladzie dolotowym. Sprawdz odme. I caly uklad dolotowy.
    powodzenia.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    246
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    wawa(L)mokotów

    Post

    Nie chce być nie miły. Język to jedno a drugie to szukaj w wyszukiwarce możliwych usterek na forum lub google. Sam się o tym przekonałem. Za dużo tego, aby określić co jest problemem chyba, że rozkmini język niemiecki co nie zmienia faktu, że na forum jest dużo takich tematów.

  4. #4
    Początkujący Użytkownik Awatar krzys51
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    33
    BMW
    e38 740iL
    Skąd
    Andrespol
    Mnie kiedyś targało silnikiem po podłączeniu do kompa na warsztacie na jednym cylindrze nie pracowała świeca. Wymiana 10zł Pamiętam też gaz wylatał podczas jazdy. Świece potrafi zalać olej przez uszczelki pokrywy. Każda świeca ma cewkę. Pamiętam na kompie pokazane 8 cylindrów i ich praca.
    Drugi raz targało mi motorem ale nie zawsze komputer pokazał czujnik położenia wałka rozrządu. Używany 35zł.
    Miałeś wypadek komunikacyjny pomogę uzyskać odszkodowanie 608730700 EuCO

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    Poszukaj w moich postach o lewym powietrzu, ltft (jak zdiagnozować) , nieszczelnym dolocie.

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    90
    BMW
    e38
    Skąd
    polska

    Post

    Mi też trzęśe silnikiem do tego gaśnie itrzeba trzymać pedał przyśpieszenia,ale tylko jak temperatury są minusowe, podejrzewam czujnik temperaturu. Teraz nie ma mrozów ale jak tylko sie pojawią to w teście 7 pokaże czy temperatura silnika pokrywa sie z temperaturą zewnętrzną. Może spróbuj zrobić to samo.
    Ostatnio edytowane przez zamor89 ; 10-01-2015 o 12:39

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar bladyatl
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    369
    BMW
    e38 740i 99r
    Skąd
    warszawa
    Najlepiej to zainstaluj INPE w wersji angielskiej, będzie łatwiej błedy zdjagnozować.
    Przeleć np. spray do czyszczenie hamulców cały dolot, prawdopodobnie łapie lewe powietrze, nie zapomnij spryskać dobrze okolic wtryskiwaczy - gumki które je uszczelniają z czasem tracą swoje właściwości. Jeden z błędów dotyczy nieprawidłowej mieszanki (nie jestem na 100% pewien) to znaczy że przepływomierz też może być niesprawny.

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez zamor89 Zobacz posta
    Mi też trzęśe silnikiem do tego gaśnie itrzeba trzymać pedał przyśpieszenia,ale tylko jak temperatury są minusowe, podejrzewam czujnik temperaturu. Teraz nie ma mrozów ale jak tylko sie pojawią to w teście 7 pokaże czy temperatura silnika pokrywa sie z temperaturą zewnętrzną. Może spróbuj zrobić to samo.
    ...a może nieszczelny dolot :-P poczytaj archiwum - ja miałem dokładnie takie same objawy przez 2-3 zimy, problem wręcz klasyczny

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar bunioM3
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    129
    BMW
    e 38 740,e 34 V8,e 30 2,5 e 36 1,8 cabrio
    Skąd
    skawina
    Witam kolegow problem z trzesacym sie silnikiem ciag dalszy,wiec mam tak samo, ale co ciekawe bledy zadne nie wyskakuja,czujniki nowe orginalne zalozone pokazuje temperature dokladnie taka sama jak na zewnatrz wiec co moze byc?zapali chodzi ladnie kilka sekundi po chwili obroty spadaja do 300 i gasnie,zapale ponownie pracuje bez zarzutow by znow opadsc na 300,dodam iz nie chce reagowac na pedal przyspieszenia,ale gdy jest ciepla wszystko jest ok nie ma zadnych problemow.Cao moze byc przyczyna takiego zachowania?jak myslicie pomozcie

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    244
    BMW
    E38 M60B40 Manual
    Skąd
    Mielec

    Post

    bunioM3 sondy zmieniałeś? ja tak miałem jak ty jak sonda mi pada.też po chwili szarpała i gasła. Po zmianie wszystko ustało, sprawć wtyczki te na dole bo jedną miałem dość mocno zaśniedziałą i na począdku nie chciała ta nowa sąda poprawnie pracować.
    Odepnij je i zresetuj kompa i zobacz czy jest lepiej (nie zapomnij zrobić resetu)

Podobne wątki

  1. [E38] BMW E38 740i z Nysy
    Przez danand1 w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 06-05-2014, 17:34
  2. [e38] bmw 740i
    Przez marekzegarek w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 26-04-2014, 21:23
  3. [E38] BMW e38 740i (286 ps)
    Przez Adus81 w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 18-11-2011, 11:41

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •