Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Wątek: kontrola trakcji nie dziala!!!

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    268
    BMW
    e65
    Skąd
    niemcy

    kontrola trakcji nie dziala!!!

    witam wiem wiem jakies tam tematy byly na tan temat bo przegladalem ale nic o mojej sprawie nie znalazlem a wiec dzisiaj zabralem sie za zmiane parownika w aucie od lpg wiec wyciagnalem swiatlo przednie wymatowalem stary wsadzilem nowy poskrecalem wsiadam chce wyjezdzac z garazu a tu mi sie kontrolka od kontroli trakcji pali...zgasilem wlaczylem i tak kilka razy i pali sie dalej....mowie przejade sie sprawdze czy to kontrolka czy naprawde nie dziala no i nie dziala kola sie kreca jak szalone....wjechalem do garazu zabralem sie za sprzatanie wsiadam ruszam nie pali sie wszystko dziala no to mysle sobie pieknie postawilem auto obok zamykam garaz itd wsiadam odpalam i znowu bubel :/ powiem wam ze z zadnym innym autem jakie mialem nie nialem tylu problemow:/ gdzie szukac bledu co tym steruje gdzie to jest moglo to byc gdzies w okolicy parownika moze cos ruszylem parownik za lewa lampa....dzieki pozdro

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar chytrusek
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    889
    BMW
    e38 740 M62B44
    Skąd
    Krasnystaw
    A przypadkiem nie masz parownika przykręconego śrubą do nadkola ? Kręcąc kluczem od strony koła, mogłeś gdzieś zahaczyć o przewód od czujnika ABS i coś nie styka we wtyczce.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    268
    BMW
    e65
    Skąd
    niemcy
    mam przykrecony ale od komory silnika i nie na wylit bo tam odstaje kawalek blach i tam sie wkrecilem wiec nic do kola nie przeszlo i nic z tamtej strony nie ruszalem....

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar krzysiek7er
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    661
    BMW
    brak... tym czasem Omega B FL 2.2
    Skąd
    Finlandia
    Nie wiem jak to jest w E38, ale w E39 miałem podobny problem. W moim przypadku spadła linka z półksiężyca przy przepływomierzu. Wystarczyło nasunąć linkę na swoje miejsce.
    "W czasie deszczu gdy wiatr wieje, słychać Alfę jak rdzewieje."

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    268
    BMW
    e65
    Skąd
    niemcy
    o to juz jakis trop jutro bede sprawdzal....

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    268
    BMW
    e65
    Skąd
    niemcy
    dzisiaj sprawdzalem ta linke i jest ok a trakcji jak nie bylo tak nie ma dalej...sa jakies inne pomysly?? jakies sposoby na sprawdzenie domowym mykiem...bo wiadomo jak to nic nie da to bede musial pod kompa podpiac tylko ze jak ja mam czas to wszystko jest juz nieczynne :/

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    171
    BMW
    e38 740i
    Skąd
    berlin
    sprawdz czy linka w pancerzu luzno chodzi to po pierwsze. dalej mozesz wtyczki od abs przy nadkolach od strony kola , porozlaczac,spsikac kontakt sprayem i modlic sie aby dzialalo.
    Jesli nie pomoze nic, to niestety komp Cie czeka i wyjdzie co jest uwalone

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar krzysiek7er
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    661
    BMW
    brak... tym czasem Omega B FL 2.2
    Skąd
    Finlandia
    Cytat Zamieszczone przez Grzesiek740 Zobacz posta
    mozesz wtyczki od abs przy nadkolach od strony kola , porozlaczac,spsikac kontakt sprayem i modlic sie aby dzialalo
    Modlitwy nie pomogą. Gdyby był problem przy czujniku lub przewodzie czujnika, to na zegarach świeciła by się trakcja i ABS. Problem leży gdzieś indziej.
    "W czasie deszczu gdy wiatr wieje, słychać Alfę jak rdzewieje."

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar chytrusek
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    889
    BMW
    e38 740 M62B44
    Skąd
    Krasnystaw
    Właśnie pisał, że świeci mu trakcja i ABS. Nic tylko komputer Ci pokaże, co padło. A może po skasowaniu błędu (odłącz aku i zewrzyj klemy) wsio wróci do normy ? Sprawdź jeszcze bezpieczniki pod maską i w bagażniku. Może wyjmując parownik zrobiłeś jakieś zwarcie, co zresztą, nawet jak bezpieczniki w porządku, mogło wprowadzić błędy do kompa.

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar krzysiek7er
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    661
    BMW
    brak... tym czasem Omega B FL 2.2
    Skąd
    Finlandia
    Cytat Zamieszczone przez chytrusek Zobacz posta
    Właśnie pisał, że świeci mu trakcja i ABS. Nic tylko komputer Ci pokaże, co padło. A może po skasowaniu błędu (odłącz aku i zewrzyj klemy) wsio wróci do normy ? Sprawdź jeszcze bezpieczniki pod maską i w bagażniku. Może wyjmując parownik zrobiłeś jakieś zwarcie, co zresztą, nawet jak bezpieczniki w porządku, mogło wprowadzić błędy do kompa.
    No kurde czytam już piąty raz post autora nawet po kliknięciu ctrl+f kazałem wyszukać słowo ABS u autora i za cholerę znaleźć nie mogę. Tak czy inaczej podłączenie do kompa najlepszym rozwiązaniem ( możliwe, że jest jakieś uszkodzenie w sterowniku ASC ).
    "W czasie deszczu gdy wiatr wieje, słychać Alfę jak rdzewieje."

Podobne wątki

  1. Porada ABS nie działa kontrola trakcji tak samo
    Przez Sor3 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 21-03-2013, 15:52
  2. [elektronika] Kontrola Trakcji
    Przez Tommy w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 24-01-2013, 11:35
  3. [elektronika] Kontrola trakcji
    Przez Bashek w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 14-02-2012, 10:07
  4. kontrola trakcji.
    Przez maniakowy w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 04-03-2011, 13:45
  5. ABS i kontrola trakcji
    Przez SHOTGUN w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 05-10-2009, 14:43

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •