Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29

Wątek: pożółkłe szkła wewnątrz lampy.

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    176
    BMW
    e38 750I Alpina mod
    Skąd
    Jelenia Góra

    pożółkłe szkła wewnątrz lampy.

    Witam.
    nie znalazłem nic na ten temat wiec pytam.

    Macie panowie jakiś patent na pożółkłe szkła ramek?? w sumie to są wszystkie 4 identycznie "przyciemnione, więc nie wiem czy to nie był jakiś "MOD" poprzedniego właścicela, bo jak ringi montowałem to widziałem ze przylampach było już grzebane.

    w sumie nie wygląda to źle...
    ale jak ktoś zna patent na "wybielenie ich" to chętnie posłucham...

    mam ori xenon.

    dzięki za zainteresowanie z góry.

    jak wrócę do domu to wrzucę fotkęjak to wygląda..

    EDIT 19:25 2010-01-30

    dwa słuszne wybory w życiu to R6 i V12


    BLOG MOJE AUTO
    MOJE AUTO komentarze- te pozytywne jak i negatywne mile widziane.

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    395
    BMW
    A6-na razie
    Skąd
    Biała Podlaska
    http://www.multiglas.pl/po-ref01.htm

    Praca łatwa, na długi wieczór przy piwku :)
    Czasami wychodzi lepiej niż planujesz-pomyślał chłop gdy rzucił młotkiem w kota a trafił w teściową

  3. #3
    Vip Vip
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Skąd
    Kwiatkowice
    No nie wiem, czy da się to tak łatwo wypolerować. O ile dobrze pamiętam, to te wewnętrzne szkiełka nie są płaskie, tylko mają załamania, więc polerowanie jednej strony odpada (bo z drugiej są chyba gładkie). Co innego jak są z obu stron płaskie, wtedy można próbować. A czy da to jakiś efekt, nie wiem. Ogólnie szkło bardzo ciężko wypolerować i naprawdę trzeba się narobić, a i tak może to nie przynieść pożądanego efektu..

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    375
    BMW
    740i e38 1996r m62b44
    Skąd
    Środa Śląska
    Z tego co wiem to te "szkiełka" w środku są plastikowe też chciałem je spolerować i polecali mi pastę TEMPO lub po prostu płynem do mycia naczyń a tu jest link do tematu http://forum.7er.pl/klosze-lamp-e38-...ne-vt10103.htm

  5. #5
    Testowałem pastę TEMPO i mogę powiedzieć, że robi robotę. Ważne jest tylko użycie odpowiednio miękkiej szmatki do polerowania, bo można sobie narobić rysek.

  6. #6
    Vip Vip
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Skąd
    Kwiatkowice
    To dobrze, że to jest plastik, warto w takim razie spróbować. Bo szkła to nie warto ruszać, szkoda czasu :P
    A co z tą kąpielą w Ludwiku albo Vanishu? Może ktoś się wypowie, jak to zrobić, żeby te plastiki nie zrobiły się matowe (chodzi zwłaszcza o Vanish, bo jest żrący)?

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    Żeby odżółcić szkiełka polecam kupić 200ml koncentratu z myjki samochodowej do rozcieńczania 1:30 (takim koncentratem myje się np. felgi). Rozcieńczyć go 1:2 albo wcale, zanurzyć w nim żółte szkiełka na 15minut tak żeby całe były zanurzone, wyjąć opłukać porządnie i wypolerować bardzo delikatnie gąbeczką z drobną pastą tempo. Przy wyjmowaniu widać jak spływa z nich spieniona "żółć", nie mam pojęcia co to za zjawisko. Myślę że potem można jeszcze użyć mleczka ale ja go nie miałem.

    Ja tak zrobiłem swoje szkła i efekt jest zajebisty! Aby nadać lampkom jeszcze świeższy wygląd polecam przetrzeć odblaski, gdyż te są już zakurzone. Należy jednak uważać aby nie zetrzeć złotka (bardzo delikatne!) ani nie dotykać palcami bo może zajść z czasem reakcja i zczernieje w tym miejscu. Najlepiej wilgotną gąbeczką (nową) i osuszyć najdelikatniejszym papierem toaletowym, lub po prostu przedmuchać mocną sprężarką :D To ostatnie rozwiązanie jest najlepsze.

    PS. Szkiełka są plastikowe, pofałdowane od tylnej strony.






    dzikigrzyb, nie wydaje mi sie żebyś miał szkiełka zmętniale czy cuś, prędzej to odblaski lamp :/

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    176
    BMW
    e38 750I Alpina mod
    Skąd
    Jelenia Góra
    lampę rozbireałam, jak ringi montowałem.. odblaski są ok.. a szkła w ramce (wewnętrzne) są żółtawe.
    do tego klosz ja widać paskudny...

    dzięki za info. jak się zacznie wiosna i będzie cieplej zajmę się lampami i pokażę efekt.
    dwa słuszne wybory w życiu to R6 i V12


    BLOG MOJE AUTO
    MOJE AUTO komentarze- te pozytywne jak i negatywne mile widziane.

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    Zrobiłem na świeżo zdjęcia swoich w makro, jak widać nie są one idealnie wyczyszczone. Jeżeli będę miał potrzebę rozbierania lamp załatwię sobie nowsze szkiełka.




    Bardzo mnie interesuje, jak odświeżyć tylne klosze świateł cofania, które są wyraźnie zżółkłe kiedy lampa jest czysta. myślalem czy by nie kupić folii do przyciemniania i nie zaciemnić na ciemno szaro tego wycinka ale nie jestem pewien czy będzie to dobrze wyglądać. Jak sądzicie?


  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    395
    BMW
    A6-na razie
    Skąd
    Biała Podlaska
    Było już o tylnych lampkach,jak znajdę linka to zapodam.
    Czasami wychodzi lepiej niż planujesz-pomyślał chłop gdy rzucił młotkiem w kota a trafił w teściową

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •