Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: [ elektronika] Jak działa DSC i jak sprawdzić czy działała p

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA

    [ elektronika] Jak działa DSC i jak sprawdzić czy działała p

    Zadaje to pytanie bo na forum jest opisane jak sprawdzić czy auto ma ASC czy DSC - w aucie z DSC jest dodatkowa pompa przy serwie, i ja takową posiadam,

    Moje pytanie dotyczy tego czy auto ma włączone DSC po włączeniu go przyciskiem DSC na panelu pod klimą , czy może DSC jest włączone od razu a wyłącza się je przyciskiem na panelu.

    Dziś jak zjeżdzałem z drogi miękkiej na asfalt i dodałem gazu autem zarzuciło - miałem włączony przycisk DSC i na liczniku swieciła się kontrolka DSC, ale autem zarzuciło.

    Potem wyłączyłem przycisk DSC i po zatrzymaniu i dość mocnym ruszeniu kontrolka zaczęła migać.

    I w sumie nie wiem czy moje DSC działa czy nie.
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    375
    BMW
    740i e38 1996r m62b44
    Skąd
    Środa Śląska
    wydaje mi się że jak wciśniesz przycisk i kontrolka od DSC się świeci to jest wyłączone i nie działa a jak nic nie świeci to wtedy działa i jak mocno startujesz to mruganie oznacza że DSC właśnie ci pomaga wyprowadzić samochód ale to tylko moje przypuszczenia ja tak mam w sprinterze bo w swojej 7er nie mam DSC i nie wiem dokładnie jak to działa

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    259
    Cytat Zamieszczone przez stachu0505
    wydaje mi się że jak wciśniesz przycisk i kontrolka od DSC się świeci to jest wyłączone i nie działa a jak nic nie świeci to wtedy działa i jak mocno startujesz to mruganie oznacza że DSC właśnie ci pomaga wyprowadzić samochód ale to tylko moje przypuszczenia ja tak mam w sprinterze bo w swojej 7er nie mam DSC i nie wiem dokładnie jak to działa
    dokładnie tak działa :)

  4. #4
    Początkujący Użytkownik Awatar landik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    54
    BMW
    E38 750i
    Skąd
    Koszalin
    Dokładnie... mogę jeszcze dodać że w późniejszych modelach kontrole trakcji można wyłączyć częściowo lub całkowicie. Jeśli wciskając przytrzymasz przez chwilę przycisk od DSC wtedy oprócz żółtej kontrolki informującej o wyłączonej KT dodatkowo zapali się na żółto kontolka "(!)" co będzie oznaczać, że wyłączyłeś DSC całkowicie.
    Ja akurat mam model z `95 roku i u mnie nie ma takiej opcji (częściowego wyłączania).

  5. #5
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Cytat Zamieszczone przez stachu0505
    wydaje mi się że jak wciśniesz przycisk i kontrolka od DSC się świeci to jest wyłączone i nie działa a jak nic nie świeci to wtedy działa i jak mocno startujesz to mruganie oznacza że DSC właśnie ci pomaga wyprowadzić samochód ale to tylko moje przypuszczenia ja tak mam w sprinterze bo w swojej 7er nie mam DSC i nie wiem dokładnie jak to działa
    To nie są przypuszczenia tylko ładnie opisane sposób działania DSC
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    Cytat Zamieszczone przez coboss
    Cytat Zamieszczone przez stachu0505
    wydaje mi się że jak wciśniesz przycisk i kontrolka od DSC się świeci to jest wyłączone i nie działa a jak nic nie świeci to wtedy działa i jak mocno startujesz to mruganie oznacza że DSC właśnie ci pomaga wyprowadzić samochód ale to tylko moje przypuszczenia ja tak mam w sprinterze bo w swojej 7er nie mam DSC i nie wiem dokładnie jak to działa
    To nie są przypuszczenia tylko ładnie opisane sposób działania DSC
    Sprawdziłem wczoraj na piasku, jest tak jak piszecie, działa samoczynnie objawia się mruganiem kontrolki. A samo działanie jest fantastyczne, praktycznie nie da się auta wyprowadzić z równowagi.
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  7. #7
    Vip Vip Awatar Mariusz735i
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    397
    BMW
    E38 740iA, było E32 735i
    Skąd
    Cyców, lubelskie
    Koledzy odświeżam i dołączam się do tematu z pytaniem.
    Mam system DSC ale moje auto często wpada w mały poślizg. Np. kiedy wyjeżdżam z jakiejś bocznej uliczki i chcę włączyć się do ruchu dość dynamicznie, autem zarzuca. Nawet podczas jazdy kiedy nie ma potrzeby zatrzymania auta na skrzyżowaniu auto potrafi wpaść w poślizg. Jaka może być przyczyna? Czy to normalne czy też DSC powinno zniwelować taki uślizg?

  8. #8
    Vip Vip Awatar Wiktor
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,544
    BMW
    EVO VIII
    Skąd
    Kraków
    Powinno, masz dodatkową pompie przy serwie czy masz takie DSC jak ja? (tylko przycisk :D reszta to normalne ASC)
    Pozdrawiam
    Wiktor
    Używajcie polskich znaków - jest różnica czy robisz komuś łaskę czy laske.

  9. #9
    Vip Vip Awatar Mariusz735i
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    397
    BMW
    E38 740iA, było E32 735i
    Skąd
    Cyców, lubelskie
    Cytat Zamieszczone przez Wiktor
    Powinno, masz dodatkową pompie przy serwie czy masz takie DSC jak ja? (tylko przycisk :D reszta to normalne ASC)
    Mam dodatkową pompę przy serwie.

  10. #10
    Vip Vip Awatar Wiktor
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,544
    BMW
    EVO VIII
    Skąd
    Kraków
    W takim razie przy dodawaniu gazu na zakręcie powinna kontrolka mrugać i auto powinno trzymać tor jazdy, nawet na śniegu.
    Pozdrawiam
    Wiktor
    Używajcie polskich znaków - jest różnica czy robisz komuś łaskę czy laske.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •