Dzień dobry forumowicze BMW!

Jestem tutaj nowy, zatem jest to dla mnie post poniekąd "powitalny" 😉 Jestem fanem marki i użytkuję obecnie BMW 520d sedan z 2007 roku. Jako, że przymierzam się do zmiany samochodu na nowszy i mocniejszy model - potrzebuje porady i to był impuls to założenia tutaj konta.

Zatem do meritum. Interesuje mnie zakup samochodu BMW F10 lub F01 z polecanym silnikiem N55 (łączy cechy znakomitej kultury pracy i świetnych osiągów przy zachowaniu względnie niskiego spalania). Zatem modele ze wspomnianym silnikiem to odpowiednio 535i oraz 740i. Mam 25 lat, nie mam rodziny, więc w domyśle przeważnie będę wozić powietrze w tym aucie ale od dziecka mam słabość do dużych samochodów i mam taką wewnętrzną potrzebę jeździć taką limuzyną. Ponadto mam ciężką nogę, a w sezonie letnim jeżdżę na górskie przełęcze w ramach urlopu typu droga Transfogarska, Furka Pass, Passo Stelvio itp.

1. Czy w takim przypadku warto się w ogóle pchać w serię 7? Czy ten samochód nie będzie zbyt "kanapowy" do dynamicznej jazdy i pokonywania dużej ilości kilometrów na przełęczach i w zakrętach?

2. Komfort jazdy - czy jest duża różnica w komforcie jazdy między F10 a F01/02? Czy BMW 7 płynie na asfalcie i izoluje jak S klasa?

3. Różnica w kosztach utrzymania - czy pomijając motor - jest duża różnica w kosztach części oraz części eksploatacyjnych między serią 5, a serią 7?

4. Czy jako alternatywa dla wspomnianych modeli 535/740i warto pomyśleć nad 550/750i LCI gdzie ta jednostka N63B44TU jest wyleczona z bolączek poprzednika?

Dziękuję bardzo za pomoc i pozdrawiam serdecznie