Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Kilka błędów

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar hacyy
    Dołączył
    Dec 2017
    Posty
    55
    BMW
    E38
    Skąd
    Janów Lubelski

    Post Kilka błędów INPY - EGR / ABS / Sterownik Świec / Ciśnienie paliwa.

    Witam szanownych forumowiczów, na wstępie zapytam: czy wy też macie z swoimi 5 i 7 seriami, że na odwilż wywala wam błąd abs/asc prawdopodobnie związany z koronką? W E39 co odwilż mi wywalało prawy przód, czyściłem koronkę sprężonym powietrzem kręcąc piastą i działało, zakupiłem niedawno E38 730d i widzę, że mam jakieś fatum nad sobą... teraz wywala mi lewy przód, ale to do zrobienia...

    Pacjent to E38 730d 99r.
    Kilka pytań odnośnie błędów z Inpy:

    1. 7685 cruise control operating unit (present error no signal from the multi-function steering wheel) - faktycznie nie działa multifunkcja, jestem na etapie szukania chwili i sprawdzenia taśmy, jakieś propozycje jeszcze macie?

    2. 1024 Exhaust-gas recirculation or exhaust-gas recirculation actuator - domyślam się, że coś z EGR. Ktoś przerabiał, brać się za czyszczenie i sprawdzenie czy pomoże?

    3. 13573 glow device. Jak się wstępnie rozejrzałem do wymiany sterownik świec umiejscowiony przy bloku silnika pod kolektorem ssącym. Świece raczej sprawne?

    4. 4501 Rail-pressure regulation value - regulator ciśnienia paliwa na listwie ?

    + czasami jest dziwny objaw, delikatnego przygasania świateł wewnątrz auta, patrząc po odblokowaniu zegarów na cyfrowy wskaźnik RPM oscylują średnio między 755-740RMP. Na blacie delikatnie widać wachlowanie wskazówki, po błędzie sterownika świec wnioskuję, że to on jest powodem, ewentualnie kumulacja listwy, sterownika i egr, jeśli dobrze myślę? Załączam screeny, jak ktoś jest w stanie naprowadzić na usterkę to będę wdzięczny.. Pozdrawiam :)

    Ostatnio edytowane przez hacyy ; 28-01-2018 o 19:40

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    53
    BMW
    e38 740i
    Skąd
    Sławno
    Ad2- czyścić bez zastanowienia, sprawdzić wężyki od podciśnień. Nie wiem jak u ciebie, ale tydzień temu rozbierałem elektrozawór od EGR i turbo w E46 i tam byly filterki. Była różnica przed i po czyszczeniu, a syfu od groma.
    Ad 3. Najlepiej świce wykręcić i sprawdzić jak się grzeją faktycznie. Można też opór sprawdzić miernikiem
    Ad4- sprawdź na początek EGR i go wyczyść. Zablokowany EGR zwiększa wartość przepływomierza i skład spalin. Zwiększa się ilość powietrza, więc i dawka paliwa zostaje zwiększona. Poczyść co napisałem wykasuj błędy i sprawdzić co jeszcze się pojawia. Ostatnio przerabiałem dwa tematy z EGR i się sprawdza że dużo może namieszać.

  3. #3
    Początkujący Użytkownik Awatar hacyy
    Dołączył
    Dec 2017
    Posty
    55
    BMW
    E38
    Skąd
    Janów Lubelski
    Dzięki bardzo za naprowadzenie MichaV8, na dniach postaram się zajrzeć i zdam relację tutaj. Dodam, że przełożyłem czujniki prawy przód i lewy przód stronami, żeby wykluczyć błąd abs z strony czujników. Błąd pozostał, czyli albo wiązka, albo w dużym przypadku moduł abs, wysłałem moduł abs do firmy mastercarss w Lublinie do sprawdzenia i ewentualnej naprawy. Zobaczymy z jaką informacją oddzwonią.

    Elektrozawór ten przed kolektorem z przodu silnika pod tą plastikową osłoną BMW?

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    53
    BMW
    e38 740i
    Skąd
    Sławno
    Zobacz skąd idzie wężyk, od EGR i od turbo z gruszki. Te wężyki idą właśnie do elektrozaworów które sterują podciśnieniem. Być może, że mają pod taką plastikowa zaślepkę, a pod nia filterki.

  5. #5
    Początkujący Użytkownik Awatar hacyy
    Dołączył
    Dec 2017
    Posty
    55
    BMW
    E38
    Skąd
    Janów Lubelski
    Więc tak. Co do ABS, dzwonił Pan z MasterCarss - ktoś już naprawiał sterownik - na krótką metę... dużo naprawy, powiedzieli, że naprawią.

    Co do EGR, odkręciłem, wyczyściłem i pytanie, czy na obrazku zaznaczonym kółkiem czerwonym nie powinien być jakiś wężyk? Patrzyłem pod kolektor i nie widziałem nic takich rozmiarów...

    Jeżeli spadł to gdzie szukać najbliżej drugiego końca, żeby go wziąć i podpiąć ( jeśli tylko spadł )

    A EGR w środku wyglądał tak:


    Już nie wspomnę o czyszczeniu kolektora na wiosnę..
    Ostatnio edytowane przez hacyy ; 05-02-2018 o 15:14

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    53
    BMW
    e38 740i
    Skąd
    Sławno
    Cytat Zamieszczone przez hacyy Zobacz posta
    Więc tak. Co do ABS, dzwonił Pan z MasterCarss - ktoś już naprawiał sterownik - na krótką metę... dużo naprawy, powiedzieli, że naprawią.

    Co do EGR, odkręciłem, wyczyściłem i pytanie, czy na obrazku zaznaczonym kółkiem czerwonym nie powinien być jakiś wężyk? Patrzyłem pod kolektor i nie widziałem nic takich rozmiarów...

    Jeżeli spadł to gdzie szukać najbliżej drugiego końca, żeby go wziąć i podpiąć ( jeśli tylko spadł )

    A EGR w środku wyglądał tak:


    Już nie wspomnę o czyszczeniu kolektora na wiosnę..
    Elektrozawór sterujący turbiną i EGR to nr. 1 na schemacie. Są dwa takie zaworki. Szukaj w okolicach EGR takiego ustrojstwa.


    Wysłane z mojego S60 przy użyciu Tapatalka

  7. #7
    Początkujący Użytkownik Awatar hacyy
    Dołączył
    Dec 2017
    Posty
    55
    BMW
    E38
    Skąd
    Janów Lubelski
    Trochę zawirowania w pracy, ale weekend był luźny i tak:
    Wężyk się odnalazł, słyszałem opinie, że nie ma sensu go wpinać, ja wolę żeby było tak jak fabryka wydała ( modzenie silnika Hondy Civic Coupe 1.5 94r. było dawno temu, teraz przysiadłem na dostojne poruszanie się:D )


    Z ABS problem rozwiązany dzięki Master Carss Lublin, moduł poszedł paczką, wrócił z naprawy i abs/asc hula jak należy.. Jeszcze muszę troszkę poczekać aż zrobi się cieplej to zdejmę kolektor, zobaczę co tam jest, no i od razu dostanę się do świec i przekaźnika świec..

Podobne wątki

  1. [skrzynia] Kilka błędów po przejechaniu kilku kilometrów
    Przez Szejset w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-04-2017, 20:29
  2. [pozostale] Kilka błędów po zakupie.
    Przez rafal198504 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 05-01-2016, 10:57
  3. [diagnoza] analiza błędów bmw e38
    Przez Czeskii w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-10-2015, 15:47
  4. [e38] Wyświetlacz błędów
    Przez Cychol w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-03-2010, 08:48
  5. Komunikaty błędów EGS
    Przez grześ73 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 15-05-2009, 17:39

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •