Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Wątek: e38 zamontowałem chińską navi , zdjęcia i opis z montażu navi 16:9

Widok wątkowy

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    537
    BMW
    e38 728i
    Skąd
    rabka zdrój
    Blog
    1

    Post e38 zamontowałem chińską navi , zdjęcia i opis z montażu navi 16:9

    witam wszystkich forumowiczów !

    Po długich poszukiwaniach informacji jak i czy sie da wogóle zamontować chińską navi z aliexpress do e38 ,nie znalazłem konkretnych odpowiedzi czymś popartych a jedynie " daj sobie spokój " nie spasuje" tandeta" itd.

    zdecydowałem sie pomimo to zamówić i ztestować samemu wszystko


    wiec od poczatku...

    zamówiłem navi dedykowaną do e39 bo do e38 nie znalazłem , okazało sie ze nie spasuje po bedzie zachaczac około 3cm o silniczek sterowania klapa nawiewu pasażera ale o tym czytałem z może tak być wiec nie zdziwiło mnie to .
    rozebrałem navi i okazało sie ze taśmy do lcd sa na tyle długie ze bez problemu bez zadnych przeróbek da sie ja zamontować

    do montażu akurat w moim przypadku musialem rozgrzebac znaczną cześć wnetrza ponieważ ciagłem kable rca do bagażnika bo mam nie standardowe audio


    chcac koniecznie zachować funkcjonalność fabrycznych opcji ( kasowanie spalania, fabryczny tel. , webasto) zakupiłem fabryczne bc , i je przerobiłem ( szlifujac haha ) i włożyłem je w miejsce szufladki na kubki .







    jak widać radio pasuje niemal idealnie. poprzednio miałem 4:3 navi i pozostawiłem ramkę ale musiałem ja poddac przeróbce , rozszlifować na boki. nawet śrubki pasja w otwory fabryczne.

    co do samego działania navi to jestem mega zadowolony i żałuje że wczesniej sie nie zdecydowałem na zakup.
    dotyk działa bardzo lekko , cała navi płynnie , nigdy nic sie nie przycieło .

    posiada
    -wyświetlacz hd
    -1bg ram
    -czterordzeniowy procesor
    -z przodu dwa sloty na karty pamieci , 2 x 32gb max
    -wyjscia rca 4x + wyjscie na subwoofer + pełny , 9-cio kanałowy equalizer ( dla mnie nieoceniona rzecz ! )
    -2x z tyłu wyjscie usb ( dysk twardy , modem inernetowy)
    -wifi wbudowane
    -bluetootch
    -dekoder can bus

    po połaczeniu tel. z radiem można normalnie dzwonic wybierajac/odbierajac połaczenia z radia , wystarczy raz sparować telefon z urzadzeniem.
    jeśli chodzi o internet to można podłaczyć modem internetowy taki jak np w laptopie , jednak ja nie mam , wiec internet udostepniam z telefonu przez wifi do urzadzenia i np. słucham muzyki z you tube , korzystam z google, opery . co ciekawe działa nawet facebook i massenger w tle czyli np. jesli mamy powiadominie na fb czy wiadomosc na massenger to wyskakuje nam informacja .

    sterowanie z kierownicy działa normalnie , nie trzeba nic programować itd.
    nawigacja ma bardzo mocny sygnał , nawet w tunelach nie gubi zasiegu czy parkingach podziemnych. standardowa nawigacja która dostałem gratis jest 3D , działa barzo dobrze , jest nawet lektor po polsku . w zasadzie jak i całe menu radia.

    zamontowałem odrazu kamerę cofania , ku mojemu zdziweniu włacza sie automatycznie tryb kamery na radiu po wrzuceniu wstecznego ( wyglada na to że leci po can'ie sygnał )

    odnośnie kosztów i zamówienia.
    po klikcienciu na aliexpress odpowiednika kup teraz zapłaciłem w złotówkach dokładnie 1380zł za radio z wysyłką , po około 5 dniach było u mnie (dhl) przy czym okazało sie ze musze dopłacic za cło 102zł , zapłaciłem kierowcy i już mogłem sie cieszyć radiem ! dokupiłem jeszcze kamerę cofania 42zł i kable rca 2 x 5m , za 150zł .

    narazie wady jakie dostrzegłem to :
    - nie działa zwykłe radio , nie ma naszych czestotliwości
    -podswietlenie jest odrobine za mocne , i po właczeniu świateł nie działa ściemnianie podswietlenia , jednak jak bede miał czas to sobie to przerobie .

    i jeszcze w zasadzie dla mnie to nie wada ale warto wspomnieć - aby zamontować radio musiałem zrezygnowąć z czytnika dvd. dla mnie to żaden problem bo mam bluetootch, karty pamieci ,internet itd.

    mam nadzieje że komuś sie moje wypociny przydadzą ! pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez neo386 ; 21-08-2016 o 13:24

Podobne wątki

  1. Ogłoszenie z e38 - opis i zdjęcia (dramat)
    Przez Paweł 7 w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 21-04-2016, 06:24
  2. [navi] NAVI nie działa tak jak trzeba
    Przez gaga74 w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 15-11-2009, 18:57
  3. [navi] Zmiana navi, podpinanie navi od podstaw, BT w E38 itp
    Przez Beni0 w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-05-2009, 02:57
  4. [ AV/navi] navi nie widzi satelit (mk3)
    Przez Risorius w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 12-05-2008, 19:09
  5. [navi] Codowanie Navi, Tel., ModulSwiatel (poczesci), Czytni
    Przez Greg38 w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29-01-2008, 22:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •