Witam.
Od kiedy sprzedałem E34 i zostało mi E38 mam same kłopoty z tym autem. Fundusze pchnąłem w auto, w tym wymieniłem uszczelkę pod głowicą wraz z planowaniem, spr. szczelności i nowymi szpilkami oczywiście. Była wydmuchana między komorą spalania 6cyl a płaszczem wodnym.


Sytuacja z wczoraj czyli po poskładaniu:


Silnik po remoncie zaczął potwornie kopcić na niebiesko oraz temperatura 3/4 - tak wyglądała 1 jazda próbna.


Wjechałem na kanał, okazało się, że bagnet jest nie dokręcony i dmuchnąłem profilaktycznie 3 razy w odpływ odmy w bagnet. Odpalił, puścił dymek i przestał :) Ale odkryłem, że dolna chłodnica jest zimna, wyrzuciłem termostat, jazda próbna, zagotował się pod czerwone, zgasł na autostradzie na wolnych obr. na pasie awaryjnym. Ściągnęli mnie na warsztat (gdzie pracuję i chłopaki robili tą uszczelkę).


Po 40sek kręcenia odpalił.
Pojechałem się przejechać, temp ok, na światłach zgasł, ale na LPG załapał, szybko na CPN, tankowanie i już koniec. Kichnął w dolot i spaliny szły w filtr powietrza.


Dziś:
Odpalił na strzała, chodził ok. Poprzednie błędy: czujnik wału, czujnik wałka, ustawienie vanosa. Zeszły po skasowaniu.
Na wolnych na zimnym vanos od 40-60. Rozgrzał się i zgasł, wskoczył czujnik wału. Jego kable wyglądają na nieciekawe to zamówiłem nowy VDO, będzie we wtorek.
Potem znowu odpalił, sytuacja taka sama, bije w dolot, max obr to 1100. Kol. wydechowy nagrzany do czerwoności. Wartość vanosa -25*.
Dopiero po wypięciu czujnika wałka odżył, lecz po czasie zgasł. Teraz już nie chce wgl odpalić, czujnik wału aktywny a jak odpali (błąd dalej jest), to grzeje się wydech, max obroty to 1100 i wydech czerwony.


Wielka prośba do ludzi, co się coś w tym orientują:
Teraz teorie mam dwie:
1. Czujnik wału jemu miesza, że vanos ledwo chodzi stąd takie cyrki, złe spalanie mieszanki skutkujące przegrzewaniem się silnika.
2. Źle ustawiony rozrząd, błędna usterka czujnika wału spowodowana złym ustawieniem rozrządu, złe spalanie mieszanki skutkujące przegrzewaniem się silnika.


Jak myślicie? Bardzo proszę o jakieś wskazówki, nie znam jeszcze dobrze M52.
PS. Vanos tylko na ssącym.