Przedstawiam wyścigowe E23 zbudowane na bazie 728is kupione z parkingu policyjnego za 400,00 zł. Dlaczego E23 na wyścigówkę? Tak przekornie... Wymieniłem standardowe zawieszenie na B6 zmodernizowane na B8, przygotowane ze sprężynami H&R do tego nowe wahacze, drążki kierownicze, mocowania amortyzatorów, tuleje belki itp. Zamontowałem tez tylny stabilizator od 745i. Skrzynia biegów 6-biegowa i jednostka napędową pochodząca z E38 740 + szpera od E24 M6 z przełożeniem 3,73 + nowe koło dwumasowe i sprzęgło LUK, nowy wysprzęglik i pompa sprzęgła. Mechanizm zmiany biegów typu sport-szift z tulejkami mosiężnymi dopasowanymi przez tokarza. Hamulce ze względu na to, że w E23 niczego się nie dopasuje pozostały seryjne, ale po regeneracji z nowymi tłoczkami + tarcze i klocki hamulcowe EBC. Układ wydechowy bez katalizatorów, tłumik środkowy typu gitara z 745 i tłumik końcowy SUPERSPRINT z E28 535i. Przednia belka przerobiona w celu zmiany kątów i wyprzedzenia przednich kół. Tylna belka również przerobiona na wersję z regulacją zbieżności. Oczywiście środek wybebeszony. Zderzak przedni zastąpiony pasem przednim z E21 a właściwie dwoma pasami, bo zabrakłoby towaru. Tylny zderzak włókno szklane własnej produkcji. Lampy przednie przerobione na pojedynczą lampę wraz z atrapami, na które zużyłem 4 atrapy. Rzeczy na przyszły sezon to klatka, ekumaster i dalsze odchudzenie. W tej chwili auto waży 1300kg, posiada moc 293KM i przyspieszenie 5,5s do 100km. Osiągnięcia: w tym roku wicemistrzostwo sezonu pucharu YONGTIMER PARTY w klasie 3000+, w zeszłym III miejsce...