Witam!
Posiadam e38 '99r m62b44TU ze skrzynią 5hp24.
Problem ze skrzynią zaczyna sie co raz częściej! Mianowicie na dzien dzisiejszy juz po nie nieustannym przejechaniu około 40-50km skrzynia zaczyna chodzić tylko miedzy 1-3cim biegiem i nie ma chęci przebić na wyższy. Manualne chęci zmiany biegu Steptronic'iem na wyższy nie dają efektu. Po zatrzymaniu i wyl. auta na co najmniej 10min mogę ponownie kontynuować trasę przez kolejne ok 40-50km do czasu ponownego "defektu"...
Zaznaczam, ze jest głownie zauważalne gdy skrzynia sie zagrzeje podczas nieustannej pracy np w trasie, ponieważ w mieście nie mam takiego problemu z racji nie robienia jednorazowo większej odległości niż ok 20km..
Po podłączeniu pod kompa na skrzyni nie ma żadnych błędów! Na silniku rownież.
Hmm, wymiana oleju w skrzyni? -mam już ponad 200tys/km i zapewne to prędzej zaszkodzi niż pomoże (stan oleju jest ok)
Wymiana skrzyni? -jest to razej duży wydatek..

Pytanie moje: czy ktoś z Was miał podobny problem ze Steptronic'iem? Gdzie szukać? Co zrobić?

Strach jechać w trasę z taką wadą bo jest to dość upierdliwe...
Dodam rownież, ze dzieje sie to od ok roku, lecz wcześniej problem uaktywnial sie bardzo rzadko (+/- co 500km w trasie).
Mam nadzieje, ze uda sie coś racjonalnego zrobić by uniknąć wymiany skrzyni i kosztów z tym związanych