Strona 12 z 18 PierwszyPierwszy ... 21011121314 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 180

Wątek: KUPOWANIE JAK KUPIĆ BMW E65 E66 krótki poradnik i wskazówki

  1. #111
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2016
    Posty
    84
    BMW
    E38
    Skąd
    Wrocław
    Panowie, szczerze - jak to jest z tym E65 jesli chodzi o niezawodnosc w porownaniu do E38. Czasem przychodza mysli, zeby przesiasc sie na "nowsze" (chociaz E65 tez juz wkracza w trudny wiek) - ale opisy na aukcja typu: "w przeciagu ostatnich 2 lat zainwestowano w auto 39tys. zl", albo "wymieniono wiekszosc podzespolow zawieszenia i silnika"... hmmmm, moze to tylko opisy... ale ogolnie nie napawa to optymizmem.

  2. #112
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    40
    BMW
    M5 e34, 750Li e66, 740xD f01 lci
    Skąd
    Katowice, Kraków

    Post

    Wychodzę z założenia aby kupić od osoby która długo jeździła danym autem i widać że raczej nie oszczędzała na eksploatacji, z własnego doświadczenia wiem że największą bolączką bmw jest poprzedni właściciel.
    Sam e65 odkupiłem za dług i trochę mnie kosztowała na początku bo choćby po filtrach widać było że ktoś jeździł i nic nie robił przy niej mimo tego że z zewnętrz i w środku auto nie było zniszczone.

  3. #113
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    Jak dbasz tak masz.

    jak poprzedni właściciel zrobił z auta kibel - jeździł i nic nie inwestował to taki zakup jest narażony od razu na włożenie kupy siana aby auto doprowadzić do stanu użyteczności.
    Jak ktoś jeździ autem parę lat, dba i robi wszystko na bieżąco to wkładasz tylko w koszty eksploatacji - oleje filtry jakieś małe usterki typu olej do klapy, wycieraczki czy nie wiem akumulator.
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  4. #114
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    151
    BMW
    bmw 745 e65
    Skąd
    Nowa Sól

    Post

    Cytat Zamieszczone przez g_t_r Zobacz posta
    Panowie, szczerze - jak to jest z tym E65 jesli chodzi o niezawodnosc w porownaniu do E38. Czasem przychodza mysli, zeby przesiasc sie na "nowsze" (chociaz E65 tez juz wkracza w trudny wiek) - ale opisy na aukcja typu: "w przeciagu ostatnich 2 lat zainwestowano w auto 39tys. zl", albo "wymieniono wiekszosc podzespolow zawieszenia i silnika"... hmmmm, moze to tylko opisy... ale ogolnie nie napawa to optymizmem.
    u nas w Polsce jest tak musisz napisać nawet że żarówki wymieniałeś wtedy jestes wiarygodny od 15 lat kupuje auta na mobile i innych i tam nikt nie pisze ze wymieniał wahacze czy olej u nas musisz bajer cisnąć ................a tak pozatym auto za 20 tyś o on przed sprzedażą 30 zainwestował i chce 16 tys. ......... to jest dla mnie ciekawe równanie mimo że mam umysł ścisły i na dodatek fv do wglądu posiada

  5. #115
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    110
    BMW
    E65 750i Individual + E30 318iCA
    Skąd
    Warszawa
    Chyba ostatnio widziałem słynne E65 poniżej 20 tyś. :) Chociaż w życiu bym tyle za nią nie dał, bo te na Allegro za 20tyś wyglądają o niebo lepiej.

    Widziałem ją dosłownie przez chwilę, ale takiej masakry to jeszcze nie spotkałem. Obraz nędzy i rozpaczy. Cała poobijana, zderzaki popękane, szczeliny krzywe chyba wszystkie. Opcja total golas - nie miała nawet uchwytów na kubki (swoją drogą nie wiedziałem że tak było można). Fotele dziurawe, a z kierownicy dosłownie wisiała skóra. Aż mi się przykro zrobiło że ktoś doprowadził takie auto do takiego stanu... Nie wiem, ile to mogło być warte, ale chyba doszliśmy do momentu, że E65 można będzie kupić w cenie złomu :)
    EX: Audi 100 2.3 '84, Audi V8 4.2 '91, BMW E32 735iA '88, BMW E30 318i '90 Coupe, BMW E30 318i '94 Touring, BMW E65 745i '02
    JEST: BMW E30 318iAC '92, BMW E65 750i Individual '07

  6. #116
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4
    BMW
    Jaguar XJ8
    Skąd
    Łódź
    Witam ponownie.
    Minęło 10 lat od rejestracji na forum, a BMW jak nie było tak nie ma. Wówczas brałem pod uwagę Mercedesa, BMW i Jaguara. Wybór padł na Jaguara XJ z rzędową szóstką, później V6 dla żony, później V8 i nie mogłem też odpuścić sobie 4.2 V8 kompresora 400KM. Niestety przyszedł czas przesiąść się na coś innego. Tym razem wybór padł na E65/E66. Silnik raczej jest mi obojętny, przyzwyczajony jestem do dużego spalania, aczkolwiek od roku w domu mamy jednego diesla i spalanie rzędu 6,5-7,0litra jak najbardziej spodobało mi się. Dlatego nastawiam się na 3.0D. Szukam auta bezwypadkowego i z małym przebiegiem rzędu max 150kkm. Przeglądając oferty sprzedaży nasunęło mi się klika pytań. Mianowicie:

    - czy w tempomacie aktywnym ACC da się wyłączyć pomiar odległości od auta poprzedzającego? W Jagi taki miałem i nie było opcji wyłączenia. Bardzo wkurzająca rzecz.
    - zauważyłem że nie które zegary mają wyświetlacze w obszarze tarczy, a nie które tylko pod 2 sztuki. Do czego to służy?
    - czy Logic7 mógł występować bez zmieniarki?
    - klimatronik 3-4 gałkowy. Czy ta czwarta gałka służy tylko do regulacji siły nawiewu dla pasażera. W innych autach siła nawiewu jest zawsze jedna dla obu stron, Czy to jest aż tak ważne.
    - czy jest możliwość kupna i wymiany przycisków od schowków w podłokietniku. Większość jakaś taka obdrapana.

    Z góry dziękuję za odpowiedź.

  7. #117
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Ja sie wypowiem co do przycisków otwierania schowka w podłokietniku, a więc da się go wymienić bez większych problemów, koszt w ASO hmm 100-200 zł, dokładnie nie pamietam. Natomiast jest to bez sensu bo juz podczas zakładania farba schodzi z tego nowego :( Tandeta i tyle. Najlepiej zdrapać na równo ze wszystkich do czarnego i tyle.
    Co do pokrętła od nawiewu to służy on wyłącznie do tego i jak dla mnie jest to bez sens.

  8. #118
    Zaawansowany Użytkownik Awatar krzysiek89
    Dołączył
    Aug 2017
    Posty
    264
    BMW
    F01 740XD
    Skąd
    EPJ
    "- czy w tempomacie aktywnym ACC da się wyłączyć pomiar odległości od auta poprzedzającego? W Jagi taki miałem i nie było opcji wyłączenia. Bardzo wkurzająca rzecz'' - nie da się całkowicie wyłaczyć tylko zmniejszyć odległość.

    Diesel do 150 tys przebiegu wydaje mi sie ze bedzię to ciezkie do znalezienia jezeli ma to być 100% przebieg pewny.
    Ostatnio edytowane przez krzysiek89 ; 06-12-2017 o 12:57

  9. #119
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Czwarte pokrętło do nawiewu pasażera miałem w jednej w drugiej nie ma - przerost formy nad treścią
    Przebieg tego rzędu w Dieslu...hmmm nierealne,niemożliwe no chyba ,że dla kolegi wskazania licznika to jest to samo ,to wtedy owszem.

  10. #120
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,435
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław

    Post

    Czemu przerost formy nad treścią? Nie raz było tak, że ja prowadziłem na wyłączonym nawiewie, a Młoda jechała z włączonym nawiewem, bo jej było zimno. Podobnie z klimą. Jeden lubi jak na niego dmucha, a drugi jak tylko pasywnie schładza. Z jednym pokrętłem pasażer jest skazany na widzimisię kierowcy, albo odwrotnie ;)

    Edit:
    Sprawdziłem to ACC i faktycznie nie da się wyłączyć i jest straszna lipa. Przez jakiś czas myślałem, że u siebie w eFie też tego nie wyłączę, ale na szczęście wprowadzili już taką opcję.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •