Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 74

Wątek: Pomocy!!!getriebenotprogramm

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    251
    BMW
    e66
    Skąd
    bialystok

    Pomocy!!!getriebenotprogramm

    Witam.mam kolejny poważny problem, a mianowicie wyswietlil mi sie komunikat GETRIEBENOTPROGRAMM, wiem ze chodzi o jakis problem ze skrzynia biegow. Stalo sie to gdy odlaczylem akumulator na noc, a z rana juz pojawil sie ten komunikat. gdy go opalam na R jedzie normalnie, na D juz przelacza na 3 lub 4 bieg (niewiem nie widze) S 1,2,3,4,5 w ogole nie moge wrzucic. Co moze BYC TEGO PRZYCZYNA i od czego mam zaczac.
    moj silnik to m62 98r. WIELKIE DZIEKI ZA KAZDA ODPOWIEDZ. pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez BOSS ; 08-05-2011 o 21:31

  2. #2
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    Po pierwsze podłącz się do kompa i przeanalizuj błędy !!!

    Sam w sobie komunikat GETRIEBENOTPROGRAMM informuje Cię wyłącznie o przełączeniu się skrzyni w tryb serwisowy.

    Pytanie dodatkowe : czy GETRIEBENOTPROGRAMM włącza się bezpośrednio po włączeniu silnika, czy też po przejechaniu pewnego dystansu ??
    Gra muzyka

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    34
    Może to po prostu jakiś błąd sterownika po odłączeniu akumulatora, a nie awaria mechaniczna? Podłącz pod kompa, wykasuj błędy i przejedź kilka/kilkanaście kilometrów z dobrym mechanikiem. Jeżeli wskoczy znów w tryb awaryjny to coś jest nie tak, może za mało oleju, może za niskie ciśnienie oleju w skrzyni przez zapchany filtr olejowy, powodów może być kilka. A może to po prostu widzimisię sterownika, który złapał focha.
    wszystko co napiszę jest to tylko moje zdanie i nie każdy może się z nim zgadzać, co w pełni rozumiem.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    251
    BMW
    e66
    Skąd
    bialystok
    Cytat Zamieszczone przez WojtekD
    Po pierwsze podłącz się do kompa i przeanalizuj błędy !!!

    Sam w sobie komunikat GETRIEBENOTPROGRAMM informuje Cię wyłącznie o przełączeniu się skrzyni w tryb serwisowy.

    Pytanie dodatkowe : czy GETRIEBENOTPROGRAMM włącza się bezpośrednio po włączeniu silnika, czy też po przejechaniu pewnego dystansu ??
    GETRIEBENOTPROGRAMM włącza się gdy wrzucę D i zaledwie docisnę pedał gazu,czuje wtedy ze przerzuca na wyższy bieg (3lub4) i potem już nic się nie zmienia.

    Oby to tylko był foch.DZIEŃ WCZEŚNIEJ WSZYSTKO CHODZIŁO JAK TRZEBA!.

    patryksok napisał/a:
    Może to po prostu jakiś błąd sterownika po odłączeniu akumulatora, a nie awaria mechaniczna? Podłącz pod kompa, wykasuj błędy i przejedź kilka/kilkanaście kilometrów z dobrym mechanikiem. Jeżeli wskoczy znów w tryb awaryjny to coś jest nie tak, może za mało oleju, może za niskie ciśnienie oleju w skrzyni przez zapchany filtr olejowy, powodów może być kilka. A może to po prostu widzimisię sterownika, który złapał focha.


    Oby to tylko byl foch.DZIEN WCZESNIEJ WSZYSTKO CHODZILO JAK TRZEBA!.

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,105
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice
    Ten błąd lubi często wyskakiwać jak są różnice napięć. Naładuj porządnie akumulator, podłącz kompa, wykasuj błąd/błędy i ewentualnie sprawdź stan płynu w skrzyni i jego poziom. Przy okazji jak nigdy nie był wymieniany to bym dla spokoju zmienił :)
    Po tych zabiegach poinformuj czy coś się zmieniło jak nie będzie się myśleć dalej
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    43
    BMW
    e38
    Skąd
    warszawa
    Kurde po samym kupnie auta miałem ten sam problem ...Przy każdym uruchomieniu silnika pojawiał się ten napis ,co u kolegi.... Myślę,że tak jak napisał WOJTEK D,do momentu podłączenia się pod kompa nie można nic stwierdzić na 100 procent,ale mega dziwne jest to, że u mnie objawy te minęły po trasie do chorwacji(przy czym zaznaczam,że nie jechałem spokojnie-wręcz przeciwnie).Odważyłem się wyskoczyć w długą trasę "świerzo" kupionym autem,a moje odczucia złej pracy skrzyni biegów mijały z każdym kilometrem i po powrocie znany komunikat nie pojawił się ani razu.Ale oczywiście nie zachęcam do tak brutalnego traktowania skrzyni biegów ;( moje przypuszczenia były i są takie, że auto długo stało i coś też w skrzynce się zastało ,choć niby nie powinno.................
    Longer E38 4.0

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    251
    BMW
    e66
    Skąd
    bialystok
    Witam.DZsiaj chcialem sprawdzic stan oleju!wjechalem na kanal i ku memu zaskoczeniu nie znalazlem tam zadnej takiej sruby gdze mozna bylo by dolac olej!!!!.czytalem o tym troche na forum ale nie wiem gdzie ta sruba jest.byla jedna wieksza na samym dole tej misy,na torxsa,ale to chyba jest sruba spustowa.moze ktos mi moglby pokazac na jakims schemacie bo w ogle zglupialem.pozdrawiam

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar SHOTGUN
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    106
    BMW
    e38 4.4 m62tu
    Skąd
    Białystok

    SKRZYNKA...

    Troche czytalem na forach o skrzynkach...ale nie pomoge Ci na pewno spuscic oleju ze skrzyni albo sprawdzic stanu poziomu oleju...gdybys mial niski poziom oleju to na pewno odczubys to podczas jazdy dzien wczesniej....tak mi sie wydaje...jezeli wszystko hulało jak trzeba a jedyna rzecza jaka wykonaleles bylo odlaczenie akumulatora to mozliwe ze jakies bylo przepiecie i wpadl jakis blad do twojego kompa...ktory teraz odcina Ci tryb normalnej pracy skrzyni i wrzuca go na awaryjny...i uwierz mi ten blad sie sam nie wykasuje...podlacz pod kompa, najpierw tam szukaj przyczyny...jesli tam wszystko gra to moze ako slabe po zimie...pozdro
    SHOTGUN

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    251
    BMW
    e66
    Skąd
    bialystok
    witam.bylem na kompie i za duzo sie niedowiedzialem,z tego wzgledu ze jestem w niemczech,a moj niemiecki niej est jeszcze perfekt.jak ktos moglby odczytac blad to podaje numer kodu ktory wywalilo na kompie.
    Fehlercode:59
    SYSTEMERKENNUNG:
    -EGS GS.60.0
    jezeli o to chodzi? 8/

    ---------

    Cytat Zamieszczone przez SHOTGUN
    Troche czytalem na forach o skrzynkach...ale nie pomoge Ci na pewno spuscic oleju ze skrzyni albo sprawdzic stanu poziomu oleju...gdybys mial niski poziom oleju to na pewno odczubys to podczas jazdy dzien wczesniej....tak mi sie wydaje...jezeli wszystko hulało jak trzeba a jedyna rzecza jaka wykonaleles bylo odlaczenie akumulatora to mozliwe ze jakies bylo przepiecie i wpadl jakis blad do twojego kompa...ktory teraz odcina Ci tryb normalnej pracy skrzyni i wrzuca go na awaryjny...i uwierz mi ten blad sie sam nie wykasuje...podlacz pod kompa, najpierw tam szukaj przyczyny...jesli tam wszystko gra to moze ako slabe po zimie...pozdro
    witaj.
    Tez mysle ze pomieszalo sie komputerowi przez te odlaczanie i podlaczanie akumulatora!:ALE dla swietego spokoju chce sprawdzic olej.

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    21
    kolego miałem taki sam problem pojechałem do mechanika i on stwierdził ze jezeli jest wszystko ok to skrzynia powinna wyjść sama z trybu awaryjnego i tak sie stał wruciłem do domu auto stało jakieś 4 h odpaliłem i wszystko ok weszła mi jeszcze raz w tryb awaryjny po miesiącu a teraz jest ok

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •