Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 74

Wątek: Pomocy!!!getriebenotprogramm

  1. #21
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    251
    BMW
    e66
    Skąd
    bialystok
    Cytat Zamieszczone przez Boltar
    No to i ja sie tu dołączę. Kolego przerabiam ''getribe'' po raz 3 (auto mam 6mscy) :P
    U ciebie na 90% padł konwerter(jezeli wrzucisz D i nie przechodzi w tryb awaryjny). Możesz spróbować zrobić adaptacje sterownika. U mnie jednak skończyło sie tym razem na rozszczelnieniu kosza w konsekwencji zablokowaniu skrzyni i zmieleniu dyfra 8/
    Witam,jak pisalem juz wczesniej, przy zmianie biegu na D wyglada wszystko normalnie i nie wyskakuje blad.,nawet nie ma szarpniecia po zmianie biegu na D,jak by w ogole nie wskakiwal,po wcisnieciu gazu pojawia sie komunikat o trybie awaryjnym. Moglby ktos mi opisac cos wiecej na temat tego KONWERTERA,gdzie sie znajduje jak wyglada itp itd...

  2. #22
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    93
    BMW
    E38 740i / 750i
    Skąd
    Bydzia
    Właśnie jak konwerter padnie nie reaguje. Jak odpalisz wrzucisz D powinien do przodu ciągnąć bez gazu. Jak nie na 90% padnięty konwerter(możliwy wyciek). Znany inaczej jako sprzęgło hydrokinetyczne. Znajduje się miedzy kołem zamachowym a skrzynią.
    Fachowo:
    Sprzęgło hydrokinetyczne to sprzęgło, w którym ruch obrotowy z elementu czynnego do biernego jest przenoszony za pośrednictwem cieczy, przeważnie oleju lub wody. Zazwyczaj stosowane jest w celu regulacji prędkości obrotowej elementu biernego poprzez zmianę ilości cieczy pośredniczącej lub odległości elementu biernego od czynnego. Jest najpowszechniejszym rodzajem przekładni hydraulicznej, stosowanym np. przenoszenia ruchu napędowego w pojazdach silnikowych

  3. #23
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    251
    BMW
    e66
    Skąd
    bialystok
    :
    Cytat Zamieszczone przez Boltar
    Właśnie jak konwerter padnie nie reaguje. Jak odpalisz wrzucisz D powinien do przodu ciągnąć bez gazu. Jak nie na 90% padnięty konwerter(możliwy wyciek). Znany inaczej jako sprzęgło hydrokinetyczne. Znajduje się miedzy kołem zamachowym a skrzynią.
    Fachowo:
    Sprzęgło hydrokinetyczne to sprzęgło, w którym ruch obrotowy z elementu czynnego do biernego jest przenoszony za pośrednictwem cieczy, przeważnie oleju lub wody. Zazwyczaj stosowane jest w celu regulacji prędkości obrotowej elementu biernego poprzez zmianę ilości cieczy pośredniczącej lub odległości elementu biernego od czynnego. Jest najpowszechniejszym rodzajem przekładni hydraulicznej, stosowanym np. przenoszenia ruchu napędowego w pojazdach silnikowych
    TO SIE NAZYWA FACHOWA ODPOWIEDZ!! :D .Wlasnie mam takie objawy!. Jak mozesz to powiedz mi, czy bylo z tym u ciebie duzo problemow przy wymianie tej czesci,chodzi mi mianowicie o to czy dam rade to wymienic sam czy mechanik bedzie niezbedny?Za odpowiedz z gory dziekuje.
    A JESZCZE ZAPYTAM,czy jest mozliwosc sprawdzenia sprzęgła hydrokinetycznego ktore mam w moim wucie?:

  4. #24
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    93
    BMW
    E38 740i / 750i
    Skąd
    Bydzia
    ogólnie problemu z wymianą nie ma ale te skrzynie ważą 100kg i jest na maxa kiepski dostęp do śrub (wydech tez musisz zwalić) bez podnośnika lipa. A sam element jest przykręcony na 4 śruby do koła zamachowego. Na allegro używany 250pln. Wiec najlepiej jak masz dostęp do podnośnika bo zwalenie i założenie skrzyni to koszt około 600pln(Bydgoszcz)
    A roboty na 2-3h jak umiesz trzymać klucz. Moja akurat na podnośniku to porobię foty bo mam skrzynie zdjęta. Poglądowo będziesz wiedział co z czym się je ale zapewniam ze trochę krzepy i mózgu a się uda.
    Co do sprawdzenia to już gorzej Ale jak będzie coś nie tak to regeneracja swoje kosztuje ja kupiłem w ciemno z allegro za 250pln i śmiga.

  5. #25
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    251
    BMW
    e66
    Skąd
    bialystok
    Cytat Zamieszczone przez Boltar
    ogólnie problemu z wymianą nie ma ale te skrzynie ważą 100kg i jest na maxa kiepski dostęp do śrub (wydech tez musisz zwalić) bez podnośnika lipa. A sam element jest przykręcony na 4 śruby do koła zamachowego. Na allegro używany 250pln. Wiec najlepiej jak masz dostęp do podnośnika bo zwalenie i założenie skrzyni to koszt około 600pln(Bydgoszcz)
    A roboty na 2-3h jak umiesz trzymać klucz. Moja akurat na podnośniku to porobię foty bo mam skrzynie zdjęta. Poglądowo będziesz wiedział co z czym się je ale zapewniam ze trochę krzepy i mózgu a się uda.
    Co do sprawdzenia to już gorzej Ale jak będzie coś nie tak to regeneracja swoje kosztuje ja kupiłem w ciemno z allegro za 250pln i śmiga.
    Miales moze jakies wczesniejsze objawy psujacego sie konwertera??typu jakies szarpanie,moze problemy ze zmiana biegow,itep.

    Jeszcze JEdno podstawowe pytanie,czy moze tem problem bys spowodowany starym olejem w skrzyni,moze niebyl nigdy wymienony i stracil swoje wlasciwosci????.

  6. #26
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    93
    BMW
    E38 740i / 750i
    Skąd
    Bydzia
    Stary olej jak najbardziej skrzynia się zużywa i opiłki zapychają filtr. Jeżeli nie będzie wystarczającego ciśnienia skrzynia będzie pracowała nie prawidłowo. Na komputerze wykaże czy są odpowiednie napięcia na elektrozaworach i czy nie ma uślizgu na sprzęgle bądź na koszu. Diagnostyka to podstawa. A ze wspomaganiem wszystko ok?

  7. #27
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    Cytat Zamieszczone przez AREK 735
    Miales moze jakies wczesniejsze objawy
    Czy Ty jakąkolwiek diagnostykę zrobiłeś ?? Czy tak nieco po omacku działasz ??
    Gra muzyka

  8. #28
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    251
    BMW
    e66
    Skąd
    bialystok
    Cytat Zamieszczone przez Boltar
    Stary olej jak najbardziej skrzynia się zużywa i opiłki zapychają filtr. Jeżeli nie będzie wystarczającego ciśnienia skrzynia będzie pracowała nie prawidłowo. Na komputerze wykaże czy są odpowiednie napięcia na elektrozaworach i czy nie ma uślizgu na sprzęgle bądź na koszu. Diagnostyka to podstawa. A ze wspomaganiem wszystko ok?
    Co do wspomadania jest wszystko ok.(I JAK BYLO Z OBJAWAMI U CIEBIE)???

  9. #29
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    251
    BMW
    e66
    Skąd
    bialystok
    Cytat Zamieszczone przez WojtekD
    Cytat Zamieszczone przez AREK 735
    Miales moze jakies wczesniejsze objawy
    Czy Ty jakąkolwiek diagnostykę zrobiłeś ?? Czy tak nieco po omacku działasz ??

    Jzeli chodzi czy zczytalem bledy na kompie ,to juz pisalem otym wczesniej:

    (Dodam jeszcze odczyty z kompa.
    URSACHE:
    drehzahlfühler Motor oder Abtrieb defekt.
    Kupplung im getriebe defekt.
    W przetlumaczeniu chodzi chyba o to.
    czujnik obrotow jest zepsuty(nie wiem co to ma wspolnego ze skrzynia)
    I COS ZE SPRZEGLEM W SKRZYNI!).bylem u zwyklego mechanika,i niewiem co on mial za kompoter.

    POjade jeszcze raz do bmw na kompa moze mi cos wiecej powiedza na ten temat.!

  10. #30
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    Cytat Zamieszczone przez AREK 735
    czujnik obrotow jest zepsuty
    Jeśli masz uszkodzony czujnik położenia wałka rozrządu, to nie dziw się że skrzynia przełącza się w trym awaryjny. Pisałem już w tym wątku o tym.
    Gra muzyka

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •