Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: [ elektryka] [E32] problem ze swiatlami

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    37

    [ elektryka] [E32] problem ze swiatlami

    witam mam problem ze swiatlami a dokladnie z postojowka prawa i tylem prawym nie swieci mi sie jak poruszam mabetka od kierunkow to czasem dziala czy da sie ta manetke jakos rozebrac i zrobic czy treba wymienic moze ktos mial juz taki problem
    dodam ze wszystkie swiatla sa tylko brak prawej postojowki i swiatla z tylu prawego

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    511
    BMW
    e38 735
    Skąd
    boleslawiec
    nie wiem co maja kierunki do postojowych ale ok :D sprawdz ogolonie sterownik od swiatel czesto lubia sie robic zimne luty i tak sie zaczyna

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    37
    sprawdzilem jest dobry
    manetka moze by wina niedzialajacej postojowki

  4. #4
    Vip Vip Awatar Pablo_gl
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,602
    BMW
    E65 740d, E38 740i
    Skąd
    Gliwice
    Cytat Zamieszczone przez czoobek
    nie wiem co maja kierunki do postojowych ale ok :D sprawdz ogolonie sterownik od swiatel czesto lubia sie robic zimne luty i tak sie zaczyna
    Już ci tłumaczę co mają... w starszych modelach włączenie kierunku i świateł postojowych bez kluczyka - świeciła jedna strona właśnie ta włączona dzwignią kierunkowskazów.

    "sprawdz ogolonie sterownik od swiatel czesto lubia sie robic zimne luty" nie wiem co miałeś tu na myśli ale chyba chodzi ci o złe połączenie...Tu zacytuję przykład może:

    "
    Właściwe lutowanie polega na rozgrzaniu lutownicą końcówki elementu (końcówek elementów) i przytknięciu do nich drucika cyny, którego fragment stopi się i trwale połączy końcówki lub końcówkę z płytką. Prawidłowy lut i połączenia nieprawidłowe pokazane są na rysunku T. Błędem jest nabieranie na grot lutownicy kawałka cyny i próba nałożenia tej płynnej kropli na łączone elementy - topnik zawarty w druciku cyny zdąży się wytopić i odparować, a końcówki elementów nie zostaną należycie rozgrzane- kiepskie po łączenia, które po pewnym czasie przestają łączyć i przerywają obwód, a efektem zwykle są trzaski i okresowe przerwy w działaniu. Zimne luty są zmorą elektroników - urządzenie czasem działa dobrze, czasem nie i trudno znaleźć przyczynę. Początkujący bardzo często wykonują takie zimne luty, bo boją się przegrzać elementy - w literaturze często spotyka się ostrzeżenia przed przegrzaniem. Rzeczywiście, elementy mogą ulec przegrzaniu, ale nie można tu przesadzić w żadną stronę. Niedogrzanie jest równie złe jak przegrzanie. A gdzie jest złoty środek?


    Wykonanie dobrego lutu powinno trwać 2...3 sekundy. W tym czasie dobrze nagrzana lutownica (około +350°C lub więcej) rozgrzeje końcówkę elementu usuwając tlenki i nie powodując uszkodzenia elementu. "


    http://elektronikadlawszystkich.fm.i.../lutowanie.htm
    Tu znajdziesz ten temat oryginalny warto poczytać zanim zacznie się mity tworzyć....


    Wracając do tematu... chyba bedziesz musaił wymienić przełącznik (za rozebranie możesz się brać mając drugi sprawny... ;) )ale sprawdź też jeszcze bezpiecznik od tej strony może lepiej go wymień na nowy dla pewności...
    Dreams from Dreams - 7er...

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    511
    BMW
    e38 735
    Skąd
    boleslawiec
    normalnie yo yo , nie czytam takich artykulow bo nie jest elektromechanikiem, ani elektronikiem ani osoba ktora zajmuje sie takimi sprawami. mozesz to nazywac jakkolwiek fachowo chcesz ale przynajmniej w moich stronach potocznie mowi sie zimny lut na "zle polaczenie" czy jak ty to nazywasz. ja w swojej starej e32 mialem problem ze sterownikiem swiatel i dalem do faceta ktory naprawia telewizory i tez normalnie powiedzial ze byl zimny lut - proste :P no nic chyba ktos mial dzisiaj kiepski dzien i nie mial sie czego czepic, a bywaja "ciekawsze" posty. pozdrawiam

  6. #6
    Vip Vip Awatar Pablo_gl
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,602
    BMW
    E65 740d, E38 740i
    Skąd
    Gliwice
    Cytat Zamieszczone przez czoobek
    normalnie yo yo , nie czytam takich artykulow bo nie jest elektromechanikiem, ani elektronikiem ani osoba ktora zajmuje sie takimi sprawami. mozesz to nazywac jakkolwiek fachowo chcesz ale przynajmniej w moich stronach potocznie mowi sie zimny lut na "zle polaczenie" czy jak ty to nazywasz. ja w swojej starej e32 mialem problem ze sterownikiem swiatel i dalem do faceta ktory naprawia telewizory i tez normalnie powiedzial ze byl zimny lut - proste :P no nic chyba ktos mial dzisiaj kiepski dzien i nie mial sie czego czepic, a bywaja "ciekawsze" posty. pozdrawiam
    To dobrze że wiesz o czym mowa bo z tego co napisałeś masło maślane wyszło... :D
    Nie napisałem tego żeby się nabijac tylko uściślić... elektronik ze mnie też żaden ale szukać w necie chyba każdy choć trzoszke potrafi... i nie napisałem tego żeby się ponapinać bo taki nie jestem, jeżeli się poczułeś dotknięty to sorki, a dzionek mam zajefajny dziś...
    pozdro

    pozatym zawsze ktoś w końcu nauczy się poprawnie lutować ;) przy okazji...
    Dreams from Dreams - 7er...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •