Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: [ elektryka] Przekaźnik pompy paliwa

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    90
    BMW
    BMW e32
    Skąd
    Częstochowa

    [ elektryka] Przekaźnik pompy paliwa

    Witam
    Panowie mam problem pompka paliwa nie działa tak jak powinna, przekaźnik znajdujący się przy kielichu stykam "na chama" tzn przyciskam kabelek w środku to pompka działa, normalnie gdy włączam stacyjke to nie. Zauważyłem też że w tych stykach jest + ale nie ma 0. Bezpiecznik od pompki nr 24 albo 25 jest dobry. Pompka spięta na krótko działa sprawdzałem dzisiaj i omal nie spaliłem samochodu :P Mam założony gaz przez poprzedniego właściciela i nie wiem czy "gazownicy" odcieli pompkę. Czy może jest jeszcze jeden przekaznik, albo coś w tym stylu do pompki paliwa?
    Pozdrawiam

  2. #2
    Gaziarze oczywiście potrafią odciąć pompę. Poszukaj raczej po odnogach zasilania elektrozaworów LPG

    Przekaźnik pompy paliwa jest w E32 pod deklem razem z komputerami w E-box. Bierze zasilanie z przekaźnika głównego (tuz obok) a jest wysterowany bezpośrednio z DME :)
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    69
    BMW
    E39 540i Touring
    Skąd
    Łódź
    Nie bardzo rozumiem co masz na myśli , że gdy włączysz stacyjkę. Przecież pompa paliwa w e32 działa dopiero gdy kręcisz rozrusznikiem.

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Pompa paliwa, po włączeniu zapłonu, włącza się na chwilę i robi ciśnienie w układzie.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •