Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 74

Wątek: Nadmierny pobór prądu- poszukiwania

  1. #1
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno

    Nadmierny pobór prądu- poszukiwania

    BMW 730d, bogate wyposażenie- 12/99

    Auto nie usypia się i pobiera na otwartym aucie 1,67A na zamkniętym 0,65A
    Znalazłem bezpieczniki które są odpowiedzialne za pobór ponad 0,5A
    Są 2 i nie wiem jaki mają związek ze sobą!
    1- 55 Servotronic w bagażniku (7,5A)
    2- bezpiecznik nr 6 pod maską (zdjęcie)



    Po wyciągnięciu jednego lub drugiego pobór prądu bardzo spada (do 0,10A) chciałbym się od Was dowiedzieć co to jest za bezpiecznik nr 6 (20A) i jaki może mieć związek z bezpiecznikiem 55, czy moduł komfortu jest obsługiwany przez obydwie wiązki? Podejrzenie pada na ten właśnie moduł ale chcę mieć pewność zanim zacznę wydawać niepotrzebnie kasę. Niestety nie mam dojścia do części na podmiankę aby sprawdzać to, tą metodą :(

    Kolejnym bezpiecznikiem który pobiera mi dużo prądu to bezpiecznik nr 56 (7,5A) po jego wyciągnięciu (gdy nie ma już jednego z dwóch w/w) pobór prądu spadam mi do 0,05-0,06A a więc do wartości już bardzo zadowalającej.
    Może on też ma jakieś powiązanie z dwoma w/w bezpiecznikami?



    Teraz moje obserwacje.
    Po wywaleniu bezpiecznika nr 55 nie działa w aucie elektryka (szyby itd) nie działa domykanie bagażnika oraz podświetlenie przycisku zamykania bagażnika (hydrauliczna klapa) oraz masażery w fotelach. Możliwe, że kilka innych rzeczy też ale nie zauważyłem.

    Po wywaleniu bezpiecznika nr 6 z pod maski działa elektryka, działa domykanie bagażnika. Zauważyłem, że nie działa podświetlenie guzika zamykania klapy i oświetlenie wnętrza auta, łącznie z lampkami punktowymi, jest podświetlenie zegarów i przycisków.

    Znalazłem tłumaczenie:
    56 DIEBSTAHLWARNANLAGE - ANTYKRADZIEŻOWE URZĄDZENIE ALARMOWE
    6 Bel.innen-u.gepackraum (Beleuchtung innen und gepackraum) Oświetlenie wewnątrz bagażnika

    Przed chwilą znalazłem ten opis i chyba będę w domu!!!!!!!!!!
    Mam spaloną jedną z lampek w bagażniku! Kojarzę, że izolowałem kable po wywaleniu upalonej lampki. Ale może jednak jest gdzieś jakieś przebicie.
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  2. #2
    Zakładając, że auto się nie usypia (czy oby na pewno?) warto byłoby podmienić moduł GM3 i zaobserwować zachowanie auta. Nie szukałbym dziury w bezpiecznikach czy innych obwodach.

  3. #3
    Vip Vip Awatar Cichy
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    887
    BMW
    e38
    Skąd
    Poznan
    A ma ktos przetłumaczenie wszystkich bezpiecznikow z tej listy oraz z bagaznika? Ja mam włoskie ale umiejscowienie podjezewam ze takie same jak w DE
    Impossible is nothing

    Żyć szybko, umierać młodo

  4. #4
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Cytat Zamieszczone przez sylwekk
    Zakładając, że auto się nie usypia (czy oby na pewno?) warto byłoby podmienić moduł GM3 i zaobserwować zachowanie auta. Nie szukałbym dziury w bezpiecznikach czy innych obwodach.
    Powiem Ci, że jak wywaliłem bezpiecznik nr 6 od oświetlenia to auto się normalnie uśpiło :)
    Nie mogłem patrzeć na światełka bo ich nie ma ale widać to po amperomierzu.

    To ważne aby nie bagatelizować dupereli i szukać dokładnie. Ważne jest też eliminowanie poszczególnych klunkrów aby znaleźć winowajce. To auto na prawdę jest trudne :/
    Mam nadzieję, że mi się uda wytropić winnego i dam rade bardzo ładnie opisać rozwiązanie.

    A co do modułu to oczywiście, że będzie testowane ale nie mam teraz kasy aby go kupić więc zanim ta wpłynie, to po tropie sobie czy nie siedzi coś w instalacji.
    Niestety nie mam skąd wziąć i pożyczyć modułu na sprawdzenie :(

    Cytat Zamieszczone przez Cichy
    A ma ktos przetłumaczenie wszystkich bezpiecznikow z tej listy oraz z bagaznika? Ja mam włoskie ale umiejscowienie podjezewam ze takie same jak w DE
    Prześledź tematy na BMW KP tam coś mieli. Będzie zabawy dużo bo tłumaczyli bezpieczniki jako tako. Możesz porównywać nazwy z moimi zdjęciami. I jakoś to poukładasz.
    Jak będzie Ci się chciało tak bawić to mogę zrobić zdjęcie całego opisu pod maską.
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  5. #5
    Początkujący Użytkownik Awatar tomi290
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    85
    BMW
    E 38 735 1998
    Skąd
    KBR
    Cytat Zamieszczone przez Cichy
    A ma ktos przetłumaczenie wszystkich bezpiecznikow z tej listy oraz z bagaznika? Ja mam włoskie ale umiejscowienie podjezewam ze takie same jak w DE
    Bodajże w tamtym roku przetłumaczyłem wszystkie bezpieczniki i wysłałem je Sebkowi bo był problem z wrzuceniem ich na forum.Jak widzę do dziś ich nie wrzucił,postaram się je wrzucić lub udostępnić je w inny sposób jak tylko znajdę chwile czasu.
    Co do bezpieczników i poboru prądu przerabiałem ten temat pod koniec tamtego tygodnia.Tez myślałem ze coś zżera mi prąd i sprawdzałem po kolei bezpieczniki po bezpiecznikiem nr 6 jest telefon,oświetlenie wnętrza,spryskiwacz przedniej szyby,ma być tam bezpiecznik 20A
    U mnie po długiej kombinacji okazało się ze jest wszystko w porządku tylko moje auto długo się usypia trwa to duklanie 23-25 min i po uśpieniu mam pobór 0,03A a całym winowajca był akumulator (co ciekawe po odpięciu klemy jest wszystko ok stoi przez tydzień przychodzę zakładam klemę i pali od kopa)
    Pozdrawiam


    Wrzuciłem ta rozpiskę bezpieczników na chomika
    Użytkownik tomi290 http://chomikuj.pl/tomi290/Bezpieczniki
    Tłumaczyłem je sam i nie miałem najmniejszych problemów ze sprawdzaniem wszystko się zgadza przynajmniej w moim aucie.
    Pozdrawiam Tomek

  6. #6
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    U mnie się niestety nie usypia, nie wiedziałem, że telefon też jest pod 6 (dzięki za info). Jego też sprawdzę :) jak nie będzie to, to pozostaje wymiana GM.

    Postaram się załatwić aby rozpiska była podpięta bo to cenne info.
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  7. #7
    Vip Vip Awatar Cichy
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    887
    BMW
    e38
    Skąd
    Poznan
    tomi290 jestes wilelki! dzieki
    Impossible is nothing

    Żyć szybko, umierać młodo

  8. #8
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Pobór prądu był z GM3, problem opisuję tutaj.

    http://forum.7er.pl/demontaz-gm-iii-...ul-vt13000.htm
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  9. #9
    Maciej Vip Awatar sennapowieka
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    3,296
    BMW
    ORIENT
    Skąd
    O N A
    Cytat Zamieszczone przez coboss
    Pobór prądu był z GM3, problem opisuję tutaj.

    http://forum.7er.pl/demontaz-gm-iii-...ul-vt13000.htm

    Ładnie opisałeś wszystko, powinno to trafić do "ZRÓB TO SAM" .
    .. tylko ja wciąż nie wiem, dlaczego był ten pobór prądu ?
    Z tego co pamiętam jak rozmawialiśmy to miałeś niewielką stratę, ale znaczną jeżeli auto długo stało
    Pewność na każdym kilometrze ...

  10. #10
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    To jest w dziale zrób to sam ;)
    Pobór prądu był bardzo duży (od 0,64-0,70A) na jeden PIN w module.
    Przewód ten, kawałek dalej rozchodził się na 7 innych, które prowadziły do różnych urządzeń i przekaźników kompletnie od siebie niezależnych. A więc ewidentnie GM3 był uszkodzony.
    Sprawdza się to przez podmiankę na bardzo zbliżone moduły. I tutaj ja się nadziałem jak i wielu może wpaść w tą samą pułapkę. Opisałem w linku iż moduł który wybieramy na podmiankę obowiązkowo musi być HIGH, ma to podstawowe znaczenie.
    Ja podkładałem niemal taki sam od E39 który na pewno działał, auto było starsze od mojego o jakiś miesiąc, góra dwa i nic nie dała podmianka, z tego względu że tamten moduł był LOW.
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •