Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 74

Wątek: Nadmierny pobór prądu- poszukiwania

  1. #21
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mogewszystko
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    273
    BMW
    728i + LPG
    Skąd
    Kraków
    czyli twierdzicie że akumulator pada.... orientujecie się czy mam jakieś szanse w aso na wymianę akumulatora? czy to ewidentnie moja wina i muszę kupić nowy?
    To jest tylko kwestia czasu ;)

  2. #22
    Próbować zawsze możesz.... Najwyżej nie uwzględnią reklamacji.

  3. #23
    Vip Vip Awatar ArekLand
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    747
    BMW
    E38 2.8i "Zender"
    Skąd
    Leszno
    Cytat Zamieszczone przez mogewszystko
    z tego co mi wiadomo to akumulatory trzymają po 7 lat...
    To już nie te czasy kolego ! ( inna technologia - cieńsze płyty przez UE, ochrona środowiska, światła mijania 24H i co najważniejsze napędzanie rynku ) Jeśli prawidłowo będzie użytkowany akumulator (dobre ładowanie, brak wyładowanie do tzw "zgonu" itd ) to tak z doświadczenia około 5 lat pohula, a że w Twoim wypadku mało używasz auta to wystąpiło "Brązowe zabarwienie elektrolitu" i gwarancja (jeśli taką posiadasz) - Nie uwzględniona z przyczyn złego użytkowania. To tak po skrócie - wiem coś o tym. :]

  4. #24
    Vip Vip Awatar Cichy
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    887
    BMW
    e38
    Skąd
    Poznan
    Tak jak mowi ArekLand, dzis robia wszystko po chinsku tylko dla kasy. Jakbys jezdzil 7 lat na jednym AKU to bys doprowadzil firmy produkujace do bankructwa ;)
    Impossible is nothing

    Żyć szybko, umierać młodo

  5. #25
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mogewszystko
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    273
    BMW
    728i + LPG
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez coboss
    ego ładowanie pod obciążeniem jest równe skrajnie minimalnemu jakie jest jeszcze "uznawane" za właściwe.
    czyli jakie powinno być ładowanie na full obciążeniu elektryki? może mam coś z alternatorem? nie chce 'zajechać' następnego akumulatora :)
    To jest tylko kwestia czasu ;)

  6. #26
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Wolałbym aby się wypowiedzieli elektrycy ale po to jest zamontowany regulator napięcia abyś miał napięcie powyżej 14V najlepiej w granicach 14,2V, 13,6V to marginalne poniżej tej wartości uznaje się ładowanie za zbyt słabym aby naładowało akumulator. Zmierz jeszcze raz ładowanie na ciut podniesionych obrotach przy pełnym obciążeniu. Według mnie tak czy owak 13,6V na biegu jałowym przy włączonych światłach i np. radiu czy nawigacji jest za niskie.
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  7. #27
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mogewszystko
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    273
    BMW
    728i + LPG
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez coboss
    Według mnie tak czy owak 13,6V na biegu jałowym przy włączonych światłach i np. radiu czy nawigacji jest za niskie.
    obciążenie to było mierzone na załączonych światłach + dmuchawa full + ogrzewanie tylnej szyby, oczywiście na wolnych obrotach silnika, po dodaniu gazu na pewno by wynik był wyższy.
    To jest tylko kwestia czasu ;)

  8. #28
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,239
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez coboss
    Według mnie tak czy owak 13,6V na biegu jałowym przy włączonych światłach i np. radiu czy nawigacji jest za niskie.
    Napięcie przy takim obciążeniu:
    Cytat Zamieszczone przez mogewszystko
    a załączonych światłach + dmuchawa full + ogrzewanie tylnej szyby, oczywiście na wolnych obrotach silnika
    Nie jest za niskie.


    Taka jedna uwaga. Ładowanie mierzy się przy włączonym jakimś odbiorniku(często wykorzystuje się światła do tego) i powyżej jakiś obrotów. Nie wiem jakie obroty podaje BMW, ale opel podaje 2500-3000obr. Wtedy wynik jest miarodajny, bo alternator ma pełną wydajność prądową.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  9. #29
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mogewszystko
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    273
    BMW
    728i + LPG
    Skąd
    Kraków
    koledzy podpowie mi ktoś ile kosztuje w ASO akumulator do 728i 110Ah ?? (jestem aktualnie za granicą)
    To jest tylko kwestia czasu ;)

  10. #30
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Poszukaj na Allegro oryginalnych akumulatorów, jeszcze z rok temu kosztowały ok 600zł w technologi AGM i takie Ci polecam.
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •