Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31

Wątek: [ elektryka] e38

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    89

    [ elektryka] e38

    witam maniakow BMW!mam prosbe i pytanie do posiadaczy bmw e38 3.0 v8 96 r, a mianowicie czy mozna do 3.0 dac przeplywke od 4.0 (nie wiem czy ta przeplywka od 4.0 jest sprawna)chodzi mi oczywiscie o silnik i czy ktos z was moglby spotkac sie w celu zamiany na chwile(sprawdzic)czy mam walnieta przeplywke.nie chce niepotrzebnie wydawac kasy.prosba jest wielka bo ida swieta i kazdy zeciak sie przyda.
    mam jeszcze jedno pytanko czy jak auto wchodzi w tryb awaryjny to skrzynia jezdzi tylko na 3 biegu i na zegarach musi sie pojawic napis bledu?pozdro z WRC!!!
    pisze o tej przeplywce bo mechanik od skrzyn zreszta nie tylko on powiedzial mi ze przeplywomierz ma duzy wplyw w automatach na zmiane biegow.czy to prawda???pomozcie cos bo nie mam pojecia!!!
    p.s.prosze o szybka odpowiedz.dzieki
    BMW !!!

  2. #2
    Tak przeplywka ma wspolnote ze zmniana i dzialaniem skrzyni ..

    Sluchaj mam gosci we wrocku co maja mase czesci do E38 mozesz podjechac zalozyc przeplywke i sprawdzic jak dziala Ci na ich dzialajacej.

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    89
    trolu bylbym bardzo wdzieczny jak bys podal jakis kontakt.
    BMW !!!

  4. #4
    kiedy masz czas ? zadzwon do mnie ,tel masz na priv

  5. #5
    Vip Vip
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    292
    BMW
    X5
    Skąd
    ZS
    jak auto wchodzi w tryb awaryjny to skrzynia jezdzi tylko na 3 biegu i na zegarach musi sie pojawic napis bledu?
    Sprawdzałeś potencjometr przepustnicy ? Ja w swoim e32 3.0V8 jeździłem z odłączoną przepływką i błędu skrzyni nie wyświetlał ... za to miał lepszego kopa bo silnik chodził w trybie awaryjnym i spalał masę wachy :razz:

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    89
    co to jest i gdzie sie znajduje?
    BMW !!!

  7. #7
    Vip Vip
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    292
    BMW
    X5
    Skąd
    ZS
    Znajduje się na osi przepustnicy (tam gdzie kończy sie linka gazu) ma bardo istotny wpływ na pracę skrzyni to jest jeden z najważniejszych jej parametrów jak masz ASC to to możesz zamienić miejscami oba potencjometry i zobaczysz co się będzie działo. Z przepływką możesz spróbować tak: odpalasz auto nagrzewasz i na odpalonym odłączasz przepływke silnik powinien zmienić pracę znaczy że jest raczej ok a jak ją z powrotem podłączysz i mocno silnikiem zatelepie tak że prawie lub nawet zgaśnie chwilę pofaluje i powróci do równej pracy to na 85% jest ok a na kompie powinno wykazać że jest walnięta sprawdzałeś ??

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    89
    nie niesprzwdzalem i dzieki za podpowiedz.sprobuje cos po kombinowac.
    BMW !!!

  9. #9
    Vip Vip
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    292
    BMW
    X5
    Skąd
    ZS
    Powiedz mi czy komunikat pojawia się zaraz po odpaleniu auta czy w czasie jazdy ?? i jakie są jeszcze objawy ??

  10. #10
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Maro -

    pisalem ci juz przeciez w poprzednim poscie to samo - cytuje:


    "Mozesz sprobowac odpiac sondy - i mozesz sprobowac odpiac przeplywomierz, ale nie naraz wszystko - sprobuj najpierw z przeplywka a pozniej z sondami.

    Z tego co sie orientuje - sygnal przeplywomierza - w duzej mierze oddzialywuje na prace skrzyni biegow."


    Co do przeplywomierza a trybu awaryjnego skrzyni - tutaj bym sie z Marcinem nie zgodzil.
    Znam dwa przypadki w ktorych byly takie objawy - przy silniku benzynowym M60 i automacie.


    Masz z autem jeden problem a rozrzuciles go juz w 3 tematach - (problemy z obrotami, problemow ciag dalszy i teraz tutaj). Ciagnij nastepnym razem watek w jednym poscie.

    Zeby znalezc jakakolwiek usterke - trzeby systematycznie dochodzic do problemu - wykluczajac - po kolei - i logicznie wszystki mozliwosci (tak jak to Greg38 juz nadmienil ;) )

    Najlepiej gdybys zaczal od diagnozy - bledow - na kompie. Lub gdy nie masz na poczatek takiej mozliwosci - np. od odlaczenia na dzialajacym silniku przeplywomierza, odlaczenie sond lambda. zrobienie resetu (to juz chyba robiles :P ), sprawdzenie stanu oleju w skrzyni (kiedy olej byl ostatnio zmieniany).

    Licze ze w sobote sie spotkamy :)
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •