Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Gdzie ubezpieczacie swoje auta i pytanie odnośnie BMW z USA

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4
    BMW
    Jaguar XJ8
    Skąd
    Łódź

    Gdzie ubezpieczacie swoje auta i pytanie odnośnie BMW z USA

    Witam wszystkich.

    Przymierzam się do zakupu E38. Jakiej to jeszcze nie wiem, ale najprawdopodobniej 2.8 w jakimś ciemnym kolorku i beżową skórką. Planowałem kupić wersje po liftingu, ale później doszedłem do wniosku, że kupię rok 96-97 i zostawie z 10.000 zł na jakieś ładne kółko + ewentualnie naprawy. Wczoraj zadzwoniłem do mojego ubezpieczyciela (Compensa) z zapytaniej jakie będą koszta ubezpieczenia takiego auta. Powiedziano mi, że OC to mogę wykupić, ale AC nie ponieważ auto ma więcej niż 10 lat. W związku z tym proszę Was o wypowiedź gdzie wy ubezpieczacie swoje auta i jaka jest to kwota. Czy to prawda że OC od 2.8 czy 4.4 jest takie same?

    Mam jeszcze pytanie obnośnie E38 ściągniętego z USA. Odwiedził mnie dzisiaj kolega, który jest już długi czas w USA i powiedział, że ma kolege który zajmuje się sprowadzaniem aut i jak coś to może mi "wysłać". Z tego co zauważyłem to różni się światłami, migaczami, tylnią klapą i licznikiem. I jest jeszcze ból, tylko wersje 740 i 750. Po obejrzeniu kilku aut, stwierdzam że maja mniejsze przebiegi i są wizualnie w lepszym stanie, a przede wszystkim skóry.

    Czy są duże róznice w silnku czy zawieszeniu między wersją europejska, a amerykańską?

    Z góry wielkie dzięki za odpowiedzi.
    Pozdrawiam.

  2. #2
    Super Moderator Awatar olejus
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,698
    BMW
    BIEMDABLJU SEVEN FOUR FIVE
    Skąd
    Wrocław
    jeżeli chodzi o ubezpieczenie OC to nie ma różnicy między 4.4 a 2.8 , jedynie w AC możesz zapłacić więcej za 2.8 (to jest śmieszne) ale rynkowa wartość aut o większej pojemności traci bardziej niż o mniejszej.

    Ja mam ubezpieczenie w PZU płacę razem z AC rocznie przy zniżce oc 40% i Ac 10% = 2.600 zł (tylko w pzu możesz chyba ubezpieczać auta starsze niż 10 lat)
    Pić trzeba ! Jeść można !

  3. #3
    Vip Vip
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    950
    BMW
    e38 750iL, e66 750iL :)
    Skąd
    Tychy, Śląsk
    Ja zapłaciłem za Ac kradzieżowe (tylko PZU) 560 zł. Za OC 1200 tylko dlatego że jest to pierwszy samochód zarejestrowany ma mnie = zero zniżek..

  4. #4
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Cytat Zamieszczone przez Kronos
    Ja zapłaciłem za Ac kradzieżowe (tylko PZU) 560 zł. Za OC 1200 tylko dlatego że jest to pierwszy samochód zarejestrowany ma mnie = zero zniżek..
    Czyli jak pukniesz to nic nie dostajesz?
    A co do ubezpieczeń to są jeszcze takie firmy jak AXA. Dosyć tanie i dobre.
    Może mało kto wie ale AXA od kilkunastu chyba lat obsługiwała klientów WARTY w zakresie ASSISTANS pod szyldem oczywiście WARTY. Teraz się odłączyła i działa sama na rynku. Więc nie jest to firma kogucik.
    Bo np HDI bym się bał.....
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  5. #5
    Vip Vip
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    950
    BMW
    e38 750iL, e66 750iL :)
    Skąd
    Tychy, Śląsk
    nic. tylko w przypadku kradzieży.. A co do HDI to jak kumpel klepnął to czekał na kasę 3 (słównie: trzy) dni.!! Także sam już nie wiem. Z pzu mam raczej nieprzyjemne doświadczenia..

  6. #6
    Super Moderator Awatar olejus
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,698
    BMW
    BIEMDABLJU SEVEN FOUR FIVE
    Skąd
    Wrocław
    jeżeli chodzi o OC to w sumie tutaj zawsze kierował bym się najtańszym wyborem bo po co komuś robić drogi prezent a przy AC to już tylko OWU
    Pić trzeba ! Jeść można !

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    610
    www.allianzdirect.pl - oplaca się szczególnie dla młodych kierowców ubezpieczyć samochód ze współwłaścicielem posiadającym zniżki. Ja mam ubezpieczone tak 2 auta. Ja tez planuje zakup 728 i pewnie wpiszę ojca do dowodu jako współwłaściciela, w związku z czym stawka roczna wychodzi 471.86zł - chyba bedzie ciezko znalezc taniej. Taka kwota wynika z maksymalnej znizki jaka ma moj ojciec - 60%, ktorej przez 4 lata jazdy na szczescie nie udalo mi sie zmniejszyc (odpukac) :-D

    AC nie bralem nigdy pod uwage bo swiadomosc, ze bede musial placic za ewentualne zniszczenia korzystnie wpływa na mój styl jazdy :-P moi znajomi raczej nie powiedzieliby ze jezdze ostroznie ale wypadków nie było, wiec chyba tak zle nie jest... chociaz pakiet kradziezowy brzmi ciekawie i w wypadku siódemy może warto nad tym pomyśleć...

  8. #8
    Vip Vip
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    292
    BMW
    X5
    Skąd
    ZS
    Jeśli chodzi o sprowadzane auta z US to tylko rodzimej produkcji za 8-10 letnie BMW lub MB trzeba zabulić tyle donaldów co za 4-6 letniego jeepa :idea:

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4
    BMW
    Jaguar XJ8
    Skąd
    Łódź
    Ja AC płace od 1998 roku. 2 lata za Boba, 7 lat za Renault Clio. Przyszedł kiedyś moment z myślą na cholere ja to płace, skoro i tak nie korzystam z tego. Aż w 2005 roku jadąc w korku zapatrzyłem sie na inny wypadek i wjechałem babie w dupe. Naprawa auta wyszła 9800zł, to mniej więcej tyle ile wydałem na AC przez te wszystkie lata.

    Ojciec mój ubezpieczał swoje auto w tygodniu i podpytałem się agenta jak to jest z BMW. Powiedziała, że za BMW jest zwyżka w AC 30% ponieważ kradną te auta i auta powyżej 10 lat nie ubezpieczy mi (PZU). Muszę kupić min. 9 lat by ubezpieczyć, a potem to już kontynuacja jest.

  10. #10
    Ze stanow sie teraz oplaca wielkoludy sciagac ...

    Co do AC kazda ubezpieczalnia ma takowe 30% wzwyzki i tez 9 letnie trzeba ubezpieczyc .

    W warcie nie maja problemow z wyplacaniem gotowki , i mysle ze maja przystepne ceny ubezpieczen.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •