Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 48

Wątek: [ elektronika] 740i falujace obroty oraz brak mocy..

  1. #1
    7ka
    Gość

    [ elektronika] 740i falujace obroty oraz brak mocy..

    jak wiecie od 2 stycznia mam problem z autem.. (E38 facelift 1998/12 740i)

    jechalem sobie z Zakopca i auto w korku zgaslo wysietlajac Getribenotprogram oraz Motornotprogram..zgaslo i nic a nic .. nie dalo nawet krecic rozrusznika..

    pomine kwestie tygodniowego diagnozowania w Krakowie w Aso oraz transportu do Niemiec..

    od piatku auto stoii w Aso Bremen ..

    po wstepnej diagnozie kompem wyszlo pare beldow DME..

    nagle auto odpalilo ale nie reagowalo na pedal gazu..obr falowaly..

    DME sie grzal tak ze nie bylo mozliwosci go wyjecia..

    przyczyna tego byla woda (stopnialy snieg) i spowodowal zwarcie na kostce ..kostka juz wczesniej gnila i zlapala rdze..

    wymienilem w aso te kostki po zmianie DME i EWS oraz czipa w kluczyku DME (uzywane czesci) auto pieknie odpalilo.. ale nadal obroty faluja a pedal gazu reaguje tylko do 2000obr..

    wyswietla sie juz tylko Getribenotprogram..

    wlaczam D szarpnie i...nic nie jedzie do przodu..

    Wlaczam D+S i mryga S ..nic nie rusza.. wlaczam na manuala..nie wyswietlaja sie biegi 1,2,3,4,5

    wlaczam R i jedzie do tylu

    przeplywke mam nowa ori..po odlaczeniu nie ma roznicy

    wszystkie uszczelki kolektora oraz odma takze nie ma wiecej jak 6-8 miesiecy i takze ori..

    akumulator takze jest nowy okolo 6 miesiecy..

    -----------------------------------------------------------------------------------

    tak sobie mysle co to moze byc..

    silniczek krokowy? (gdzie sie znajduje )

    przepustnica? jak ja sprawdzic? gdzie sie znajduje?

    czujniki walkow? gdzie co i jak...

    moze jest jakis czujnik pedala gazu? gdzie co i jak

    Pomocy :papa:

  2. #2
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    DME i sterownik skrzyni siedza kolo siebie.

    Jezeli snieg spowodowal spiecie na listwie stykowej (bo kostka tego raczej nazwac nie mozna) DME, mozliwe ze takze sterownik skrzyni zostal w ten sam sposob uszkodzony.

    Nie szukal bym na razie przyczyny gdzie indziej.

    Czy w ASO skasowali ci pamiec adaptacyjna (DME Adaptationswerte) ?

    Jezeli nie to niech to zrobia, wlacza auto i niech pochodzi jakis czas - moze wroci do normy.

    Sterownik skrzyni nie melduje zadnych bledow ? Dziwne jezeli wyskakuje Getriebenotprogramm.
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  3. #3
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,285
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz

    Re: 740i falujace obroty oraz brak mocy..

    Cytat Zamieszczone przez 7ka
    silniczek krokowy?
    Silniczek to raczej nie będzie...

  4. #4
    7ka
    Gość
    troche kiepska atmosfera panowala w aso po moim piatkowym telefonie

    liczyli na to ze zostawie 1500 euro.. a zostawilem 170..

    Cytat Zamieszczone przez Sebek
    Jezeli snieg spowodowal spiecie na listwie stykowej (bo kostka tego raczej nazwac nie mozna) DME, mozliwe ze takze sterownik skrzyni zostal w ten sam sposob uszkodzony.
    dokladnie tak moglo byc.. widzialem fotki starych gniazd i bylem w szoku.. zgnile i zasniedziale.. byc moze to wlasnie bylo spiecie ktore odbilo sie takze na tym module od skrzyni..

    Cytat Zamieszczone przez Sebek
    Nie szukal bym na razie przyczyny gdzie indziej.
    tez tak sadze bo nie mialem zadnych ale to zadnych objawow padania skrzyni.. (mam najlepsze swiatla :D) jechalem..zrobil sie korek.. nagle smierdzi spalenizna.. i nagle motornotprogram i getribenotprogram..i zgasl.. :?

    Cytat Zamieszczone przez Sebek
    Czy w ASO skasowali ci pamiec adaptacyjna (DME Adaptationswerte) ?
    zapytam sie jutro ale powiedzieli mi ze skasowali bledy.. z tym ze tak jak mowie..oni ciagle stawiali diagnoze ze DME musze wymienic.. a ja zeby zrobili tylko te styki i skasowali bledy.. meldungu Motornotprogram nie ma ale jest Getribenotprogram :/ obecnie w aucie jest "nowy" DME i auto odpalilo..faluja obroty ale to moze przez zalane swiece olejem spod dekla..wymienie je we wlasnym zakresie bo w auto nie mam zamiaru inwestowac bo chce je sprzedac..

    wogole strasznie sie oburzyli ze mam "jakies" czesci ktore chce je wstawic..

    jutro zadzwonie raz jeszcze i zapytam sie o ten blad czy skasowali.. ale co to da jak ja auto odpalilem i pojawia sie ten awaryjny program-jesli go skasowali..nadal bedzie bo sie wyswietla..

    pytanie jest czy po wstawieniu uzywanego sprawnego EGS bedzie to chodzilo..bez meldungu getribenotprogram..

    :/

  5. #5
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,118
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez 7ka
    Cytat Zamieszczone przez Sebek
    Jezeli snieg spowodowal spiecie na listwie stykowej (bo kostka tego raczej nazwac nie mozna) DME, mozliwe ze takze sterownik skrzyni zostal w ten sam sposob uszkodzony.

    To auto po lifcie wiec rzeczywiscie sa tam wtyczki- nie ma jak w starym jedna duza tylko kilka mniejszych ;)


    Cytat Zamieszczone przez Sebek
    Czy w ASO skasowali ci pamiec adaptacyjna (DME Adaptationswerte) ?
    Ja bym sie wlasnie na tym skupil- bo to tez moze byc powodem zlej pracy silnika, getriebenotprogramm jednak niewiele ma z tym wspolnego... takze przynajmniej jeszcze jedna usterka gdzies jest ukryta.
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    Cytat Zamieszczone przez BOSS
    Cytat Zamieszczone przez Sebek
    Jezeli snieg spowodowal spiecie na listwie stykowej (bo kostka tego raczej nazwac nie mozna) DME, mozliwe ze takze sterownik skrzyni zostal w ten sam sposob uszkodzony.

    To auto po lifcie wiec rzeczywiscie sa tam wtyczki- nie ma jak w starym jedna duza tylko kilka mniejszych ;)
    Czy przed liftem nie ma możliwości podobnego uszkodzenia, poprzez zbieranie się wilgocie w okolicach sterowników? Gdzie znajduje się dokładnie DME? Macie jakieś zdjęcie poglądowe? :)

  7. #7
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Cytat Zamieszczone przez 7ka
    moze jest jakis czujnik pedala gazu? gdzie co i jak
    Potencjometr tak bynajmniej się to nazywa w języku potocznym :) w 7er na pewno też to jest

    I poszukałbym też winy w komputerze skrzyni
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  8. #8
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Cytat Zamieszczone przez coboss
    Cytat Zamieszczone przez 7ka
    moze jest jakis czujnik pedala gazu? gdzie co i jak
    Potęcjometr tak bynajmniej się to nazywa w języku potocznym :) w 7er na pewno też to jest
    Coboss litości. Co Twoje zdanie oznacza? Po jakiemu to pisałes?
    PotENcjometr to nazwa własna, a nie potoczna. O bynajmniej juz kiedys pisałem ale widzę, że czytasz bez zrozumienia tekstu ;)
    A przy pedale jest chyba silnik krokowy ;)
    Ale przy jego uszkodzeniu raczej by Krzysiek nie miał takich problemów jak smród czy komunikaty o skrzyni.
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    tak, to cholerne bynajmniej to już błąd powszechny, mądrzej brzmi od "przynajmniej" ale znaczy zupełnie co innego:

    http://sjp.pwn.pl/haslo.php?id=6119

    Co do krokowca to jest on w innym miejscu niż przed liftem? Jeżeli nie to jest to ta srebrna "beczułka" na środku z przodu silnika po zdjęciu pokrywy, w starych silnikach w pobliżu cięgieł przepustnicy.

    http://moto.allegro.pl/item907218738...gwarancja.html

  10. #10
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,118
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez EVAN
    Cytat Zamieszczone przez coboss
    Cytat Zamieszczone przez 7ka
    moze jest jakis czujnik pedala gazu? gdzie co i jak
    7ka troche kultury... nie "pedala gazu" a "geja gazu" ;D


    Potęcjometr tak bynajmniej się to nazywa w języku potocznym :) w 7er na pewno też to jest
    Coboss litości. Co Twoje zdanie oznacza? Po jakiemu to pisałes?
    PotENcjometr to nazwa własna, a nie potoczna. O bynajmniej juz kiedys pisałem ale widzę, że czytasz bez zrozumienia tekstu ;)
    A przy pedale jest chyba silnik krokowy ;)
    Ale przy jego uszkodzeniu raczej by Krzysiek nie miał takich problemów jak smród czy komunikaty o skrzyni.
    Evan tu Cobos w samej nazwie potencjometr ma racje- chodzi o "potencjometr geja gazu" reszta wypowiedzi niezbyt skladna wiec ciezko stwierdzic "o co kaman" :]

    Jakby tam byl silnik krokowy to gaz dodawalby sie sam bez udzialu nogi kierowcy :]

    Uszkodzenie potecjometra gazu raczej wykluczone- nawet z uszkodzonym na wolnych chodzilby rowno.

    Zatykajace sie odplywy to przypadlosc wszystkich aut... a niestety w E38 moze to narobic niezlego bigosu - jak widac na tym przykladzie.
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •