Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: [ wnetrze] Mata fotela kierowcy

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    140
    BMW
    320dT E91, było 745i E65 x2
    Skąd
    Oświęcim

    [ wnetrze] Mata fotela kierowcy

    Witam!

    Czy mata od fotela kierowcy (te boczki i ta pod tyłkiem) jest wymienna?

    Na ETK widze, ze mozna ją kupić, kwestia tylko czy można się tam dostać i ją wymienić na nową bez problemów?

    Moja jest już troche zmęczona od wsiadania / wysiadania, ale skóra prezentuje się nieźle i nie chce jej zmieniac. Do wywalenia poszedłbym element właśnie pod skórą (pianka czy cokolwiek tam jest) - z boczków lub z boczków i pod tyłkiem.

    Tylko czy da sie to zrobić? Bez rozwalania skory oczywiście.

    Pozdrawiam
    Zodiac

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tiger81
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    250
    BMW
    E63 645Ci było E65 745i
    Skąd
    Tychy
    Da się, ale zajmie to trochę czasu. Sama skóra jest naciągnięta tylko i można ją ściągnąć bez uszkodzenia - przypuszczam że masz fotel komfort.
    Tylną górną część oparcia wysuwa się do góry, jak z dolną to już nie pamiętam, ale będzie to widoczne po zdjęciu góry. Tam jest skóra naciągnięta. Uwaga z regulowanymi boczkami zeby nie połamać plastikowych szyn regulujących. Niestety żeby zdjąć skórę z siedziska przypuszczam ze trzeba będzie zdemontować cały fotel.

  3. #3
    Tak jak Tiger pisze.

    Z tym ze nie wiem czy nie łatwiej oddać do tapicera niech wymieni. Ma sprzęt do zapinanie metalowych oczek co trzymaja skórę a i później można powybrzydzać że pod tyłkiem cos się źle marszczy a tak nie było.

    Wiem, bo to częsty kłopot.

    Za robociznę w Warszawie tapicerzy krzyczą 200 PLN za matę więc chyba juz drożej nie będzie. A fotel oczywiście trzeba szarpnąć :)
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •