Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 1 do 10 z 29

W±tek: po¿ó³k³e szk³a wewn±trz lampy.

  1. #1
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Jan 2010
    Posty
    176
    BMW
    e38 750I Alpina mod
    Sk±d
    Jelenia Góra

    po¿ó³k³e szk³a wewn±trz lampy.

    Witam.
    nie znalaz³em nic na ten temat wiec pytam.

    Macie panowie jaki¶ patent na po¿ó³k³e szk³a ramek?? w sumie to s± wszystkie 4 identycznie "przyciemnione, wiêc nie wiem czy to nie by³ jaki¶ "MOD" poprzedniego w³a¶cicela, bo jak ringi montowa³em to widzia³em ze przylampach by³o ju¿ grzebane.

    w sumie nie wygl±da to ¼le...
    ale jak kto¶ zna patent na "wybielenie ich" to chêtnie pos³ucham...

    mam ori xenon.

    dziêki za zainteresowanie z góry.

    jak wrócê do domu to wrzucê fotkêjak to wygl±da..

    EDIT 19:25 2010-01-30

    dwa s³uszne wybory w ¿yciu to R6 i V12


    BLOG MOJE AUTO
    MOJE AUTO komentarze- te pozytywne jak i negatywne mile widziane.

  2. #2
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Aug 2009
    Posty
    395
    BMW
    A6-na razie
    Sk±d
    Bia³a Podlaska
    http://www.multiglas.pl/po-ref01.htm

    Praca ³atwa, na d³ugi wieczór przy piwku :)
    Czasami wychodzi lepiej ni¿ planujesz-pomy¶la³ ch³op gdy rzuci³ m³otkiem w kota a trafi³ w te¶ciow±

  3. #3
    Vip Vip
    Do³±czy³
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Sk±d
    Kwiatkowice
    No nie wiem, czy da siê to tak ³atwo wypolerowaæ. O ile dobrze pamiêtam, to te wewnêtrzne szkie³ka nie s± p³askie, tylko maj± za³amania, wiêc polerowanie jednej strony odpada (bo z drugiej s± chyba g³adkie). Co innego jak s± z obu stron p³askie, wtedy mo¿na próbowaæ. A czy da to jaki¶ efekt, nie wiem. Ogólnie szk³o bardzo ciê¿ko wypolerowaæ i naprawdê trzeba siê narobiæ, a i tak mo¿e to nie przynie¶æ po¿±danego efektu..

  4. #4
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Oct 2008
    Posty
    375
    BMW
    740i e38 1996r m62b44
    Sk±d
    ¦roda ¦l±ska
    Z tego co wiem to te "szkie³ka" w ¶rodku s± plastikowe te¿ chcia³em je spolerowaæ i polecali mi pastê TEMPO lub po prostu p³ynem do mycia naczyñ a tu jest link do tematu http://forum.7er.pl/klosze-lamp-e38-...ne-vt10103.htm

  5. #5
    Testowa³em pastê TEMPO i mogê powiedzieæ, ¿e robi robotê. Wa¿ne jest tylko u¿ycie odpowiednio miêkkiej szmatki do polerowania, bo mo¿na sobie narobiæ rysek.

  6. #6
    Vip Vip
    Do³±czy³
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Sk±d
    Kwiatkowice
    To dobrze, ¿e to jest plastik, warto w takim razie spróbowaæ. Bo szk³a to nie warto ruszaæ, szkoda czasu :P
    A co z t± k±piel± w Ludwiku albo Vanishu? Mo¿e kto¶ siê wypowie, jak to zrobiæ, ¿eby te plastiki nie zrobi³y siê matowe (chodzi zw³aszcza o Vanish, bo jest ¿r±cy)?

  7. #7
    Do¶wiadczony U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Sk±d
    UK
    ¯eby od¿ó³ciæ szkie³ka polecam kupiæ 200ml koncentratu z myjki samochodowej do rozcieñczania 1:30 (takim koncentratem myje siê np. felgi). Rozcieñczyæ go 1:2 albo wcale, zanurzyæ w nim ¿ó³te szkie³ka na 15minut tak ¿eby ca³e by³y zanurzone, wyj±æ op³ukaæ porz±dnie i wypolerowaæ bardzo delikatnie g±beczk± z drobn± past± tempo. Przy wyjmowaniu widaæ jak sp³ywa z nich spieniona "¿ó³æ", nie mam pojêcia co to za zjawisko. My¶lê ¿e potem mo¿na jeszcze u¿yæ mleczka ale ja go nie mia³em.

    Ja tak zrobi³em swoje szk³a i efekt jest zajebisty! Aby nadaæ lampkom jeszcze ¶wie¿szy wygl±d polecam przetrzeæ odblaski, gdy¿ te s± ju¿ zakurzone. Nale¿y jednak uwa¿aæ aby nie zetrzeæ z³otka (bardzo delikatne!) ani nie dotykaæ palcami bo mo¿e zaj¶æ z czasem reakcja i zczernieje w tym miejscu. Najlepiej wilgotn± g±beczk± (now±) i osuszyæ najdelikatniejszym papierem toaletowym, lub po prostu przedmuchaæ mocn± sprê¿ark± :D To ostatnie rozwi±zanie jest najlepsze.

    PS. Szkie³ka s± plastikowe, pofa³dowane od tylnej strony.






    dzikigrzyb, nie wydaje mi sie ¿eby¶ mia³ szkie³ka zmêtniale czy cu¶, prêdzej to odblaski lamp :/

  8. #8
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Jan 2010
    Posty
    176
    BMW
    e38 750I Alpina mod
    Sk±d
    Jelenia Góra
    lampê rozbirea³am, jak ringi montowa³em.. odblaski s± ok.. a szk³a w ramce (wewnêtrzne) s± ¿ó³tawe.
    do tego klosz ja widaæ paskudny...

    dziêki za info. jak siê zacznie wiosna i bêdzie cieplej zajmê siê lampami i poka¿ê efekt.
    dwa s³uszne wybory w ¿yciu to R6 i V12


    BLOG MOJE AUTO
    MOJE AUTO komentarze- te pozytywne jak i negatywne mile widziane.

  9. #9
    Do¶wiadczony U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Sk±d
    UK
    Zrobi³em na ¶wie¿o zdjêcia swoich w makro, jak widaæ nie s± one idealnie wyczyszczone. Je¿eli bêdê mia³ potrzebê rozbierania lamp za³atwiê sobie nowsze szkie³ka.




    Bardzo mnie interesuje, jak od¶wie¿yæ tylne klosze ¶wiate³ cofania, które s± wyra¼nie z¿ó³k³e kiedy lampa jest czysta. my¶lalem czy by nie kupiæ folii do przyciemniania i nie zaciemniæ na ciemno szaro tego wycinka ale nie jestem pewien czy bêdzie to dobrze wygl±daæ. Jak s±dzicie?


  10. #10
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Aug 2009
    Posty
    395
    BMW
    A6-na razie
    Sk±d
    Bia³a Podlaska
    By³o ju¿ o tylnych lampkach,jak znajdê linka to zapodam.
    Czasami wychodzi lepiej ni¿ planujesz-pomy¶la³ ch³op gdy rzuci³ m³otkiem w kota a trafi³ w te¶ciow±

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •