Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 68

Wątek: Olej do M30

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    267

    Olej do M30

    Zauważyłem, że gdy temperatura spadnie poniżej -10 stopni Celsjusza kontrolka ciśnienia oleju gaśnie na zimno dopiero po jakichś 10 sekundach od odpalenia (chwilę po pojawieniu się komunikatu o braku ciśnienia). Przy temperaturach lekko po niżej zera gaśnie w zasadzie od razu a nawet i podczas kręcenia rozrusznikiem. Ponieważ w zasadzie już dawno powinienem dokonać wymiany oleju chciałem się poradzić co nalać.

    Myślałem o półsyntetyku (teraz jest mineralny - zalał tak poprzedni właściciel) ale w instrukcji wyczytałem, że do E32 jest polecany mineralny... W tabeli jest namalowane, iż olej 10W40 można stosować tylko poniżej +15 stopni Celsjusza (!!)... Olejem który spełnia wielosezonowość w tym silniku jest 15W40 (zakres temperatur od -20 do +30). Trochę zgłupiałem - może ktoś to skomentować?

    Co do marki - zastanawiam się nad dwiema:
    Valvoline Max Life
    Castrol GTX High Mileage

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar MCGUMA
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    616
    BMW
    e32 735i, e46 318, ex(e30 325i touring, e30 325i coupe, e30 318 sedan, )
    Skąd
    Mielno/Koszalin
    Polecam vavoline,bo sam stosuje w jednej z bemek.W m30 zalany mam Midland-a 10/40 i się dobrze sprawuje.


    Ogólnie na Twoim miejscu zalał bym dobry mineralny olej typu vavoline high milage,bądź Motul-a albo LiquiMoli
    Jest e32 7xx,E30 325i 24v swap na e30 335i :) i sprzedane :(

  3. #3
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,285
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Może przyczyną jest ten mineralny olej.Ja mam zalany 10w-40 i takich problemów nie mam nawet przy takich temp.Moja M30 śmiga już szósty rok na castrol-u

  4. #4
    Vip Vip
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,677
    BMW
    e32 735ia + dupowóz :D
    Skąd
    mazury
    Blog
    21
    Cytat Zamieszczone przez MCGUMA
    Polecam vavoline,bo sam stosuje w jednej z bemek.W m30 zalany mam Midland-a 10/40 i się dobrze sprawuje.
    ...a jak ma się zle sprawowac?Jak Ci będzie olej palic to marka niema znaczenia..Oleje znanych marek niewiele się różnia moim zdaniem.Ja i w m20 i teraz w m30 leję właśnie 10w40 Castrola(magnatec) .Polecam właśnie półsyntetyk np.Castrol,Mobil,Sheel,Vavoline ..


    pozdro

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    267
    W temacie olejów znalazłem ciekawą lekturę (słabo związaną z moim pytaniem ale warto zajrzeć)
    :
    http://www.p12.neostrada.pl/oleje.pdf

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    35
    BMW
    E32 735i
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez e32maaaciek
    ...a jak ma się zle sprawowac?Jak Ci będzie olej palic to marka niema znaczenia..Oleje znanych marek niewiele się różnia moim zdaniem.
    Tutaj ja osobiście się nie zgodzę, bo pamiętam na przykładzie swojej e23 kiedy to miała ok 400-500kkm przelotu i zalewałem na początku lotos 15W-40. Wychodziłem właśnie z takiego założenia, że jak ma palić to i tak spali, nie ważne co aby dużo (a dla mnie tanio :) ).
    Przy któryś tam odwiedzinach znajomego powiedział, żeby testowo zalać Valvoline Max Life 10W-40. Troszkę sceptycznie podchodziłem do jego propozycji, aczkolwiek po dłuższych pertraktacjach zdecydowałem się na Valvoline. Jakież było moje zdziwienie kiedy to spalanie oleju spadło o ok połowę... Nie dość że był duuuużo lepszy olej zalany to jeszcze koszta podobne jak na mineralnym :).
    Także polecam Valvoline Max Life, ja od tamtej pory w większości swoich samochodów mam ten olej zalany i jestem bardzo zadowolony.

  7. #7
    Vip Vip
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,677
    BMW
    e32 735ia + dupowóz :D
    Skąd
    mazury
    Blog
    21
    Cytat Zamieszczone przez Darecki_e23
    Cytat Zamieszczone przez e32maaaciek
    ...a jak ma się zle sprawowac?Jak Ci będzie olej palic to marka niema znaczenia..Oleje znanych marek niewiele się różnia moim zdaniem.
    Tutaj ja osobiście się nie zgodzę, bo pamiętam na przykładzie swojej e23 kiedy to miała ok 400-500kkm przelotu i zalewałem na początku lotos 15W-40. Wychodziłem właśnie z takiego założenia, że jak ma palić to i tak spali, nie ważne co aby dużo (a dla mnie tanio :) ).
    Przy któryś tam odwiedzinach znajomego powiedział, żeby testowo zalać Valvoline Max Life 10W-40. Troszkę sceptycznie podchodziłem do jego propozycji, aczkolwiek po dłuższych pertraktacjach zdecydowałem się na Valvoline. Jakież było moje zdziwienie kiedy to spalanie oleju spadło o ok połowę... Nie dość że był duuuużo lepszy olej zalany to jeszcze koszta podobne jak na mineralnym :).
    Także polecam Valvoline Max Life, ja od tamtej pory w większości swoich samochodów mam ten olej zalany i jestem bardzo zadowolony.

    ..ja pisałem o marce oleju a nie jego rodzaju ;) jak najbardziej z 15w40 na 10w40 i na odwrotnie może byc różnica,ale watpie żeby by była jak byś 10w40 castrola zmienił na 10w40 mobila,Vavoline-a itd..

    Pozdro

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    256
    BMW
    E34,E60,E92 :)
    Skąd
    RZ/KR
    Ze swojej strony polecam Liqui Moly 10W40 lub 15W40 oba z MoS2.
    Przetestowane na kilku samochodach w rodzinie.
    W moim przypadku - w porównaniu do Mobila 1 10W40 silnik pracuje zdecydowanie kulturalniej i ciszej, błona MoS2 zapobiega tzw suchym startom i zapewnia mu o wiele lepsze właściwości smarne i penetrujące w porównaniu do innych 10W40. Moje ex e12 również pracowało lepiej i kulturalniej na LM 15W40 MoS2, niż na 15W40 Castrola. Obie 80 quattro również pracują na mineralnym LM z MoS-em . Nie bez znaczenia jest to , że oleje te są rozlewane i plombowwane w DE. Wybór oczywiście należy do Ciebie
    E12 525 79' było....
    E32 735i manual 91' - ***** w crahstescie...
    E39 540i manual 96' było...

    E60 530iA 03'

    ...E34 S38B38 :)
    ...E92 S65B40 :)

  9. #9
    Vip Vip
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,677
    BMW
    e32 735ia + dupowóz :D
    Skąd
    mazury
    Blog
    21
    ..dokładnie jak "ciah" napisał...Jeśli ktoś niema takiego dodatku odrazu w oleju to polecany i sprawdzony ;

    http://www.allegro.pl/item887943071_..._do_oleju.html


    ..pozdro

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Chyba nie widzieliście jak wygląda olej np 15w40 w takiej temperaturze jak teraz mamy (-20st C)- to jest dosłownie glut ( nowy w bańce 10w40 jest gęsty jak miód )- więc jak po odpaleniu zimnego silnika ma to smarować ?
    :what:

    Świecie kontrolka oleju na zimnym przez 10 sec - i przez te 10sec twój silnik pracuje bez oleju - a potem się dziwić, że ludzie w m30 płaczą że wałek rozrządu wygląda, jak by ktoś go jako młotka używał

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •