Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: [e32] sterowanie webasta

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    99

    [e32] sterowanie webasta

    chciałbym się dowiedzieć czy webasto przedstawione poniżej w linku jest sterowane z obc czy może ma dodatkowe jakies sterowanie , bo posiadam takowe w aucie a nie mogę uruchomić
    https://ssl.allegro.pl/item874225316...2_webasto.html

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    605
    BMW
    E32 750 iA '91 M70B50
    Skąd
    z fabryki
    Nie wiem jak jest w Twoim e32 z '88, u mnie jest e32 z '91 jest drugi akumulator(ek, bo nieco mniejszy, taki na 24Ah) bez niego webasto nie działa, czego dowiesz się z wątku http://forum.7er.pl/mechanika-webasto-vt11657.htm

    Ogólnie, webasto, uruchamia się przez OBC. Musisz skalibrować datę i czas. Następnie ustawiasz czas uruchomienia Webasto po przez funkcję ZEIT - akceptujesz S/R i gotowe.

    -------
    Tu masz położenie akumulatorka o którym pisałem (element nr 2) http://www.realoem.com/bmw/showparts...08&hg=84&fg=95
    usługi i bezpieczeństwo IT
    BMW E32 750iA '91 (magia V12 ) | Ex: BMW E32 735i '87
    Honda VT 1100 chopper
    Schematy E32 (czytelna lista plików)

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    99
    no właśnie u mnie nie ma drugiego aku , a po wciśnięciu ,,zeit'' włącza sie stoper

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    605
    BMW
    E32 750 iA '91 M70B50
    Skąd
    z fabryki
    ok, nie ma drugiego aku, ale sprawdzałeś czy masz moduł do webasto? Znajdować się on powinien tam gdzie drugi aku jest u mnie, czyli w bagażniku po prawej stronie za tapicerką. Jest to srebrna skrzyneczka wyposażona w czerwony napis "Webasto" jakby mazakiem pisany :) Sprawdź i daj znać czy to to ustrojstwo masz.
    usługi i bezpieczeństwo IT
    BMW E32 750iA '91 (magia V12 ) | Ex: BMW E32 735i '87
    Honda VT 1100 chopper
    Schematy E32 (czytelna lista plików)

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    99
    rozebralem tapicerke bagażnika i nic nie ma , a ma ktoś może foto tego modulu ,chce zobaczyc jaka kostka do niego wchodzi , bo znalazlem lużną kostke ale pod obudową kierownicy , byc moze tam ktos chcial ten modul umieścić

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    605
    BMW
    E32 750 iA '91 M70B50
    Skąd
    z fabryki
    Obiecuję jutro (tj. w niedzielę) porobić fotki tego ustrojstwa, o ile wcześniej nie znajdę takowych na necie. Moduł ten powinien być po prawej stronie za tapicerką w bagażniku. Skoro go nie masz to pewnie nie masz również samego webasto. Kolejnym elementem webasto, łatwo widocznym, jest rurka do odprowadzania spalin - znajduje się ona po stronie pasażera przy przednim nadkolu - no... może trochę bardziej pod pasażerem, tak przynajmniej odprowadzona jest u mnie w ładnej osłonce termicznej.

    Kiedy uruchomiłbyś webasto z OBC zapaliłyby się po obu stronach tegoż OBC dwie czerwone diody na kształt prostokącików. Słychać byłoby mały traktorek... ekhm... odkurzacz :) i tyle.
    usługi i bezpieczeństwo IT
    BMW E32 750iA '91 (magia V12 ) | Ex: BMW E32 735i '87
    Honda VT 1100 chopper
    Schematy E32 (czytelna lista plików)

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    99
    o to chodzi ,że webasto jest ,jest do niego doprowadzone paliwo , i wychodzi wiązka przewodów , idzie gdzieś do wnętrza pojazdu , jeszcze nie zlokalizowalem gdzie dokladnie . jeśli chodzi o jego umiejscowienie , to jest ono zalożone między kielichem od strony kierowcy a lampami przednimi ,więc moze nie bylo seryjnie montowane tylko dołożone przez kogoś

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    215
    BMW
    Obecnie brak
    Skąd
    Bydgoszcz
    Tak wygląda sterownik do webasto:



    Znajduje się po prawej stronie w bagażniku.

    Fabrycznie po naciśnięciu zeit powinienneś mieć możliwośc ustawienia godziny rozruchu webasto (zeit 1) i wyłączenia (zeit 2). Dla testu można też uruchomić webast wciskając ZEIT i następnie S/R - wówczas webasto się załącza, a obok przycisku ZEIT świecą czerwone diody.

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    605
    BMW
    E32 750 iA '91 M70B50
    Skąd
    z fabryki
    coś fotosik szwankuje... zatem pozwolę sobie na podanie linka bezpośredniego do zbioru tych fotografii foto sterownika webasto e32


    http://images44.fotosik.pl/131/656ac366c8f48ce2.jpg
    usługi i bezpieczeństwo IT
    BMW E32 750iA '91 (magia V12 ) | Ex: BMW E32 735i '87
    Honda VT 1100 chopper
    Schematy E32 (czytelna lista plików)

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    215
    BMW
    Obecnie brak
    Skąd
    Bydgoszcz
    OK! Nie ma sprawy ;) . Mam nadzieję, że się przyda. Swoją drogą zastanawiam się po co są te 2 wolne miejsca na bezpieczniki przy tym sterowniku. W jednym nic nie ma, ale do drugiego normalnie są podciągnięte kabelki (może słabo na zdjęciu widać).

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •