Strona 50 z 55 PierwszyPierwszy ... 404849505152 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 491 do 500 z 547

Wątek: Kodowanie sterownikow w e65 - NCS EXPERT !

  1. #491
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2018
    Posty
    38
    BMW
    E65 730d grudzień 2003
    Skąd
    Piła
    Cytat Zamieszczone przez twin7 Zobacz posta
    Dotychczas nie czytałem. Trafiłem na to ale niestety serwis na który są zapisane screeny nie pozwala zbyt często na załadowanie grafiki która jest niezbędna żeby tą procedurę bez błędu wykonać. Dziś rano jednak obrazki były widoczne i udało mi się to wykonać! Dodałem własne parametry i działa!

    W przypadku opisanym w tutorialu można dodawać wartość data w formacie czasu a więc 0A, 14, 1E, itd w tym moim module LM sprzed lifta wartość data trzeba było dodać w postaci cyfr np 02 = dwa powtórzenia, 03 = trzy powtórzenia, 04 = cztery powtórzenia, itd a więc max wartość jaką NCD Dummy pozwalał wpisać to 09. Nie dało się dać pierwszej cyfry 1, 2, 3 lub wyżej. Dwucyfrowa wartość musiała zaczynać się od 0. Wpisanie litery zamiast cyfry 0 powodowała zmianę koloru czcionki na czerwony i brak możliwości zapisania kodu. Wpisałem 09, ustawiłem czas świecenia na 28 (czyli 40 sekund), zakodowałem I zrobiłem test. Zapaliło się 9 razy z rzędu, 10 raz już nie zadziałało. Myślę, że tyle mi wystarczy, choć chciałbym "unlimited". Z ciekawości dodałem parametry data 00 i 01 ale nie testowałem. Być może któryś z nich zadziałał by właśnie jak "unlimited". Może kiedyś do tego wrócę.

    Dzięki za pomoc. Jeśli można i komuś się uda otworzyć post z obrazkami na kompie aby zapisał (wydrukował) do pdf i wstawił jako załącznik.

    W razie co to mam screeny z tutoriali z telefonu ;)

    Pozdro

    Wysłane z mojego ONE A2003 przy użyciu Tapatalka

  2. #492
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2016
    Posty
    111
    BMW
    745i
    Skąd
    Bojadła
    Cytat Zamieszczone przez mrowa59 Zobacz posta
    Robisz dokładnie tak samo jak w przypadku lusterek tylko do pliku zgrywasz dane z modułu LMA czyli File>load profil i ładujesz zmodyfikowany profi, następnie F1>F3>E65>CAS>F6>F4>LMA>F4 i zamykasz okienko które wyskoczy, nie wyłączaj ncs expert. Uruchamiasz ncs dummy obok pola FSW/PSW or Nettodata to trace1 klikasz BROWSE i wybierasz plik FSW_PSW.trc z folderu NCSEXPER\WORK następnie obok pola Modules klikasz filter, filter by tracefile i wczytują ci sie funkcje modułu. Zjeżdżasz do pola w którym znajdują sie opcje dla follow me Home(nie pamietam jak sie dokładnie nazywają ale powinieneś je rozpoznać bo maja to w nazwie, bedą one w jednym kolorze), i tam ptaszkiem zaznaczasz sobie swiatła które chcesz mieć aktywne po naciśnięciu przycisku. Jest nazwa światła i pod spodem aktiv i nicht_aktiv i zaznaczasz sobie czy ma być aktywne czy nie. Jak już wszystko poustawiasz to klikasz przycisk Export FSW/PSW to man. I nie wyłączasz ncs dummy bo wyzeruje ci plik MAN. Uruchamiasz ncsexpert klikasz F2 Change Job SG_CODIEREN a następnie F3 execute job i gotowe teraz możesz wszystko wyłączyć

    Jak byś się nie połapał to powrocie z pracy mogę nagrać filmik


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Czy mogłabyś wrzucić screena z ncs dummy? Bo ja szukałem dzisiaj tej opcji z pilota ale przy follow me home mam opcje tylko związane z manetką. Szukałem cały plik i nie znalazłem nic innego co by pasowało pod pilota.
    Może to wina mojego auta 745i końcówka 2001 rok

  3. #493
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2018
    Posty
    38
    BMW
    E65 730d grudzień 2003
    Skąd
    Piła
    To może ja podpowiem. Screen z sprzedlifta grudzień 2003. Zwykłe ksenony, Moduł LM.

    Wysłane z mojego ONE A2003 przy użyciu Tapatalka

  4. #494
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2016
    Posty
    92
    BMW
    E65 735i
    Skąd
    Rybnik
    Jutro podepnę się pod auto z laptopem to powrzucam pare screenów i podpisze funkcje za jakie światła odpowiadają


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  5. #495
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2016
    Posty
    92
    BMW
    E65 735i
    Skąd
    Rybnik
    U mnie jest coś takiego


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  6. #496
    Zaawansowany Użytkownik Awatar twin7
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    731
    BMW
    E65 735i + E65 730d
    Skąd
    Szczucin-Antwerpen
    Trochę to nie tak jak piszesz
    Później podeśle screen co jest co jak będę miał dostęp do kompa

  7. #497
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2016
    Posty
    92
    BMW
    E65 735i
    Skąd
    Rybnik

    Kodowanie sterownikow w e65 - NCS EXPERT !

    Tak mi sie wydawało, nie jestem pewien co do pierwszej i 2 ostatnich pozycji


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Ostatnio edytowane przez mrowa59 ; 02-04-2018 o 08:54

  8. #498
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2018
    Posty
    38
    BMW
    E65 730d grudzień 2003
    Skąd
    Piła
    A wiek ktoś jak ustawić welcome lights na LM2 (wersja C34 w NCS Dummy) w e65 przed liftem bez modułu CAPPL?

    Wysłane z mojego ONE A2003 przy użyciu Tapatalka

  9. #499
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    783
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    UK
    Witam kodowal ktos dzienne w ringach w poliftowej wersji lm2? Wiem ze w polsce nie spelnia warunkow ale w Anglii bez problemu. Co dokladnie trzeba ustawic zeby dzialaly tak samo jak w dlugich tylko ze w ringach?
    Dzieki

  10. #500
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2015
    Posty
    140
    BMW
    e65 760i 2003r i e65 730d 2004r
    Skąd
    Bucze
    Panowie kto mi dobrze przeprogramuje licznik ( VIN, przebieg)? Licznik mam kupiony, mój ogólnie jest sprawny z tym że coś jest w nim z linią KAN, sypie błędami po wszystkich sterownikach na tej szynie, po wpięciu innego błędy tę znikają.
    Dodrze by było w okolicach Lubina Legnicy, ewentualnie wysyłka.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •