Strona 48 z 55 PierwszyPierwszy ... 384647484950 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 471 do 480 z 547

Wątek: Kodowanie sterownikow w e65 - NCS EXPERT !

  1. #471
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Też tak miałem ale Cursor zrobił z tym porządek i teraz włącza się na czwartym klawiszu oświetlenie wewnątrz, klamki, pozycyjne z tyłu i xenon z przodu
    Przy okazji pytanie do Cursora.... Czy można zmienić aby zamiast xenona włączały sie długie lub halogeny ? Szkoda uaktywniać na chwilę xenony (tak mi się wydaje :) )

  2. #472
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2016
    Posty
    92
    BMW
    E65 735i
    Skąd
    Rybnik
    Można zmienić na dowolne światła, mogą świecić nawet wszystkie jakie auto posiada , ja sobie zmieniałem przez ncs dummy


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  3. #473
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Cytat Zamieszczone przez mrowa59 Zobacz posta
    Można zmienić na dowolne światła, mogą świecić nawet wszystkie jakie auto posiada , ja sobie zmieniałem przez ncs dummy


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    AAaaaa no proszę. W takim razie przy najbliższej okazji Patryku ......

  4. #474
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2018
    Posty
    41
    BMW
    E65 730d grudzień 2003
    Skąd
    Piła
    Cytat Zamieszczone przez miro Zobacz posta
    Też tak miałem ale Cursor zrobił z tym porządek i teraz włącza się na czwartym klawiszu oświetlenie wewnątrz, klamki, pozycyjne z tyłu i xenon z przodu
    Przy okazji pytanie do Cursora.... Czy można zmienić aby zamiast xenona włączały sie długie lub halogeny ? Szkoda uaktywniać na chwilę xenony (tak mi się wydaje :) )
    Czy to dotyczy także modułu sprzed lifta 2003 rok? Jeśli tak, to czy mógłbym prosić o instrukcje jak się za to zabrać?

    Wysłane z mojego ONE A2003 przy użyciu Tapatalka

  5. #475
    Zaawansowany Użytkownik Awatar twin7
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    731
    BMW
    E65 735i + E65 730d
    Skąd
    Szczucin-Antwerpen
    Tylko pilift lub wymiana modułu na LM2

  6. #476
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2016
    Posty
    650
    BMW
    E66 750Li, E66 760Li, G31 530xD, G05 45E
    Skąd
    Poznań
    Jemu chodzi o opcje Heimleuchten czy jakoś tak, funkcjonalność 4 guzika na pilocie.
    A "welcome lights" wymaga LM2, bo polift to nie znaczy że ma LM2 odrazu.
    A ta opcja z 4 guzika to w każdym module zrobisz, nawet w aucie z 2001roku możesz sobie wybierać światła jakie mają się zapalać.

  7. #477
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2018
    Posty
    41
    BMW
    E65 730d grudzień 2003
    Skąd
    Piła
    Cytat Zamieszczone przez LogiHuś Zobacz posta
    Jemu chodzi o opcje Heimleuchten czy jakoś tak, funkcjonalność 4 guzika na pilocie.
    A "welcome lights" wymaga LM2, bo polift to nie znaczy że ma LM2 odrazu.
    A ta opcja z 4 guzika to w każdym module zrobisz, nawet w aucie z 2001roku możesz sobie wybierać światła jakie mają się zapalać.
    Może ktoś podrzucić instrukcje jakie dokładnie wpisy trzeba przekodować żeby 4 guzik tak zaprogramować? Byłbym wdzięczny za instrukcję krok po kroku. Jak wspominałem wcześniej udało mi się już zaprogramować składane z pilota lusterka, jeśli procedura kodowania wygląda podobnie to sobie poradzę ale muszę znać które wpisy zmienić czy to będzie LMA czy CAS czy car / key jak to zrobić dobrze? Może będzie to łatwiej ogarnąć przez NCS Dummy - przyznam, że jeszcze nie używałem tego softu tylko sam NCS Expert z odpowiednim profilem.

    Wysłane z mojego ONE A2003 przy użyciu Tapatalka

  8. #478
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    W pierwszych rocznikach da się wybrać, które lampy robią za "follow me home". Później pojawił się moduł jak w E60 i tam nie ma funkcji wyboru która lampa.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  9. #479
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2016
    Posty
    92
    BMW
    E65 735i
    Skąd
    Rybnik
    Robisz dokładnie tak samo jak w przypadku lusterek tylko do pliku zgrywasz dane z modułu LMA czyli File>load profil i ładujesz zmodyfikowany profi, następnie F1>F3>E65>CAS>F6>F4>LMA>F4 i zamykasz okienko które wyskoczy, nie wyłączaj ncs expert. Uruchamiasz ncs dummy obok pola FSW/PSW or Nettodata to trace1 klikasz BROWSE i wybierasz plik FSW_PSW.trc z folderu NCSEXPER\WORK następnie obok pola Modules klikasz filter, filter by tracefile i wczytują ci sie funkcje modułu. Zjeżdżasz do pola w którym znajdują sie opcje dla follow me Home(nie pamietam jak sie dokładnie nazywają ale powinieneś je rozpoznać bo maja to w nazwie, bedą one w jednym kolorze), i tam ptaszkiem zaznaczasz sobie swiatła które chcesz mieć aktywne po naciśnięciu przycisku. Jest nazwa światła i pod spodem aktiv i nicht_aktiv i zaznaczasz sobie czy ma być aktywne czy nie. Jak już wszystko poustawiasz to klikasz przycisk Export FSW/PSW to man. I nie wyłączasz ncs dummy bo wyzeruje ci plik MAN. Uruchamiasz ncsexpert klikasz F2 Change Job SG_CODIEREN a następnie F3 execute job i gotowe teraz możesz wszystko wyłączyć

    Jak byś się nie połapał to powrocie z pracy mogę nagrać filmik


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  10. #480
    Zaawansowany Użytkownik Awatar skandyone
    Dołączył
    Mar 2014
    Posty
    267
    BMW
    E66 750Li 08' Alpinweiss III JAPAN
    Skąd
    Kurów / Lublin
    Przeczytałem 48 stron i niestety nie znalazłem infog gdzie aktywować skrętny bixenon, niestety u mnie nie działa, oraz jak aktywowac doświetlanie zakrętów halogenami?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •