Strona 49 z 55 PierwszyPierwszy ... 394748495051 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 481 do 490 z 547

Wątek: Kodowanie sterownikow w e65 - NCS EXPERT !

  1. #481
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2018
    Posty
    41
    BMW
    E65 730d grudzień 2003
    Skąd
    Piła
    Cytat Zamieszczone przez mrowa59 Zobacz posta
    Robisz dokładnie tak samo jak w przypadku lusterek tylko do pliku zgrywasz dane z modułu LMA czyli File>load profil i ładujesz zmodyfikowany profi, następnie F1>F3>E65>CAS>F6>F4>LMA>F4 i zamykasz okienko które wyskoczy, nie wyłączaj ncs expert. Uruchamiasz ncs dummy obok pola FSW/PSW or Nettodata to trace1 klikasz BROWSE i wybierasz plik FSW_PSW.trc z folderu NCSEXPER\WORK następnie obok pola Modules klikasz filter, filter by tracefile i wczytują ci sie funkcje modułu. Zjeżdżasz do pola w którym znajdują sie opcje dla follow me Home(nie pamietam jak sie dokładnie nazywają ale powinieneś je rozpoznać bo maja to w nazwie, bedą one w jednym kolorze), i tam ptaszkiem zaznaczasz sobie swiatła które chcesz mieć aktywne po naciśnięciu przycisku. Jest nazwa światła i pod spodem aktiv i nicht_aktiv i zaznaczasz sobie czy ma być aktywne czy nie. Jak już wszystko poustawiasz to klikasz przycisk Export FSW/PSW to man. I nie wyłączasz ncs dummy bo wyzeruje ci plik MAN. Uruchamiasz ncsexpert klikasz F2 Change Job SG_CODIEREN a następnie F3 execute job i gotowe teraz możesz wszystko wyłączyć

    Jak byś się nie połapał to powrocie z pracy mogę nagrać filmik


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    mrowa59 Wielkie dzięki! Bardzo dokładna instrukcja, bardzo pomocna. Pełen sukces w kodowaniu. Szczerze mówiąc trochę się obawiałem sposobu z NCS Dummy. NCS Expert jest wystarczająco skomplikowany a tu jeszcze trzeba kolejny soft w trakcie używać ale okazało się, że nie taki diabeł straszny...

    Czwarty guzik na pilocie uruchamia ksenony. Udało mi się wybrać odpowiedni czas święcenia, nie udało mi się znaleźć opcji które żarówki mają się świecić. Domyślnie są właśnie ksenony i myślę że to jest dla mnie najlepsza opcja ale jeśli można to zmienić to fajnie by było wiedzieć gdzie tych ustawień szukać (np przeciwmgielne dodatkowo jeśli trzeba więcej światła) - który to wpis?

    Przez pomyłkę przeleciałem wszystkie moduły pustym plikiem .MAN i musiałem kodować wszystkie mody raz jeszcze... Więcej praktyki, lepsza wyprawa ;) w kilkanaście minut zrobiłem światła do jazdy dziennej (przygaszone drogowe z LM1 tyle mogę zrobić), składane lusterka z pilota i światła home light z pilota.

    Dzięki raz jeszcze za pomoc i szczegółową instrukcję.

    Wracając do mojego pierwszego wpisu w tym temacie, odnośnie alarmu wydaje mi się, że go u mnie po prostu nie ma. Jest lusterko z diodą ale większość opisów wskazuje by przy kodowaniu alarmu w NCS znaleźć moduł GM5 czy DWA ja u siebie nie znalazłem takich skrótów, chyba, że są gdzieś głębiej schowane. Trochę mnie to nurtuje bo po VIN alarm widnieje na liście wyposażenia. Może źle szukam, gdzie to powinno być?

    Wysłane z mojego ONE A2003 przy użyciu Tapatalka

  2. #482
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    aktywować skrętny bixenon, niestety u mnie nie działa,
    Co masz na myśli?
    Jeśli masz fabryczny dynamic xenon to skrętne działają na włączniku w trybie "Auto"
    Bixenon to tylko przysłona w soczewce. Przy włączaniu drogowych otwiera się, aby nie tylko halogen świecił jako drogowe


    raz jak aktywowac doświetlanie zakrętów halogenami?
    Słabo szukasz. Pisałem o tym. W LM nie było takiej funkcji.
    LM2 z E60 po liftingu(stosowany też w E65 po lifcie) miał możliwość włączania "drogowego" jako doświetlanie statyczne
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  3. #483
    Zaawansowany Użytkownik Awatar twin7
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    731
    BMW
    E65 735i + E65 730d
    Skąd
    Szczucin-Antwerpen
    Cursor a aktywowales kiedykolwiek doświetlanie zakrętów w LM2?
    Nie chodzi mi o skrętne

  4. #484
    Zaawansowany Użytkownik Awatar skandyone
    Dołączył
    Mar 2014
    Posty
    267
    BMW
    E66 750Li 08' Alpinweiss III JAPAN
    Skąd
    Kurów / Lublin
    Ktos podpowie dlaczego taki błąd? Łączy sie bez problemu, ale z kodowaniem problem. E38 działa bez problemu

    Ostatnio edytowane przez skandyone ; 20-03-2018 o 18:43

  5. #485
    Zaawansowany Użytkownik Awatar twin7
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    731
    BMW
    E65 735i + E65 730d
    Skąd
    Szczucin-Antwerpen
    Folder work opróżnij i zostaw sam pusty man

  6. #486
    Zaawansowany Użytkownik Awatar skandyone
    Dołączył
    Mar 2014
    Posty
    267
    BMW
    E66 750Li 08' Alpinweiss III JAPAN
    Skąd
    Kurów / Lublin
    niestety nadal ten sam błąd

  7. #487
    Zaawansowany Użytkownik Awatar twin7
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    731
    BMW
    E65 735i + E65 730d
    Skąd
    Szczucin-Antwerpen
    Masz LPG? Trzeba wyłączyć

  8. #488
    Zaawansowany Użytkownik Awatar skandyone
    Dołączył
    Mar 2014
    Posty
    267
    BMW
    E66 750Li 08' Alpinweiss III JAPAN
    Skąd
    Kurów / Lublin
    Cytat Zamieszczone przez twin7 Zobacz posta
    Masz LPG? Trzeba wyłączyć
    mógłbyś napisać do mnie wiadomosc? Twoja skrzynka jest zapchana i nie moge Ci wysłać wiadomosci, a chcialbym sie cos dopytac o ISTA, bo widze ze masz duza wiedze na jej temat

  9. #489
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2018
    Posty
    41
    BMW
    E65 730d grudzień 2003
    Skąd
    Piła
    Pewnie ktoś już gdzieś o to pytał tylko nie znalazłem. Można w jakiś sposób dopisać jakiś wert_x - value 0x żeby zawierał w sobie jakąś dodatkową wartość np "data"? Lub np zmodyfikować wartość "data" w istniejącym np wert_1 - value 01?

    U mnie w światłach follow me home mam tylko jedną domyślną wartość która pozwala tylko dwukrotnie użyć czwartego guzika z pilota żeby zaświecić ksenonami a chciałbym np 4 razy albo nieskończoność. Chodzi mi dokładnie o MAX_BETAETIGUNG_FOMEHO jak ustawić na unlimited?

    Wysłane z mojego ONE A2003 przy użyciu Tapatalka

  10. #490
    Zaawansowany Użytkownik Awatar twin7
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    731
    BMW
    E65 735i + E65 730d
    Skąd
    Szczucin-Antwerpen

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •