Strona 47 z 55 PierwszyPierwszy ... 374546474849 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 461 do 470 z 547

Wątek: Kodowanie sterownikow w e65 - NCS EXPERT !

  1. #461
    Zaawansowany Użytkownik Awatar M@rcin
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    287
    BMW
    E65 730d FL
    Skąd
    Dębica - Katowice
    Cytat Zamieszczone przez cursor Zobacz posta
    Spróbuj przekodować domyślnym profilem licznik(kombi) i mmigt
    Z tym domyślnym profilem mam problem. Bo wybieram ten profil, klikam F1, F3, wybieram model, potem do komunikacji ECU wybieram CAS, klikam F6 i jest problem. Wszystko opcje mam dostępne oprócz F4 "Program ECU". Więc jak to przekodować nie wybierając modułu..?

    Druga sprawa, po wybraniu komunikacji ECU "LMA", wrzuca mi E63(E60) zamiast E65. VIN się zgadza, jest mój.

    Może tu leży mój problem?

    Cytat Zamieszczone przez HTN Zobacz posta
    M@rcin, jak nie pójdzie, to daj cynk - wrzucę Ci moje zawartości modułów. Napisz tylko które. U mnie pojawia się informacja o najbliższym serwisie po włączeniu zapłonu - chyba o to Ci chodzi.
    Wyślij proszę, albo wrzuć tutaj z KOMBI i MMIGT: marcin.nielipinski@gmail.com Dziękuję.

    Chodzi mi, aby w "OB DATA" mógł sobie zobaczyć ewentualne błędy, "samochodzik na podnośniku"..
    Ostatnio edytowane przez M@rcin ; 13-01-2018 o 11:16

  2. #462
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    783
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    UK

    Kodowanie sterownikow w e65 - NCS EXPERT !

    Cytat Zamieszczone przez M@rcin Zobacz posta
    Z tym domyślnym profilem mam problem. Bo wybieram ten profil, klikam F1, F3, wybieram model, potem do komunikacji ECU wybieram CAS, klikam F6 i jest problem. Wszystko opcje mam dostępne oprócz F4 "Program ECU". Więc jak to przekodować nie wybierając modułu..?

    Druga sprawa, po wybraniu komunikacji ECU "LMA", wrzuca mi E63(E60) zamiast E65. VIN się zgadza, jest mój.

    Może tu leży mój problem?


    Wyślij proszę, albo wrzuć tutaj z KOMBI i MMIGT: marcin.nielipinski@gmail.com Dziękuję.

    Chodzi mi, aby w "OB DATA" mógł sobie zobaczyć ewentualne błędy, "samochodzik na podnośniku"..
    Masz internet w aucie? Moge pomoc przez teamviewer
    Ostatnio edytowane przez lukassolski ; 13-01-2018 o 11:54

  3. #463
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2016
    Posty
    650
    BMW
    E66 750Li, E66 760Li, G31 530xD, G05 45E
    Skąd
    Poznań
    W mmi znajdź "CHECK", daj na activ i przekoduj.

  4. #464
    Zaawansowany Użytkownik Awatar M@rcin
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    287
    BMW
    E65 730d FL
    Skąd
    Dębica - Katowice

    Kodowanie sterownikow w e65 - NCS EXPERT !

    Cytat Zamieszczone przez lukassolski Zobacz posta
    Masz internet w aucie? Moge pomoc przez teamviewer
    Może być z tym problem. w lutym będę u rodziców i tam mi łapie internet w garażu. Jak nic do tej pory nie naprawie sam, to się odezwę do Ciebie.

    Cytat Zamieszczone przez LogiHuś Zobacz posta
    W mmi znajdź "CHECK", daj na activ i przekoduj.
    Mam ustawiony ACTIV i nic.

    Znalazłem na BIMMERFEST taki przypadek jak mój:
    http://www.bimmerfest.com/forums/sho.../780322?page=2

    Ma ktoś jakieś nowsze "DATEN" albo jakieś pewne źródło? Mogą być same pliki do MMIGT
    Ostatnio edytowane przez M@rcin ; 13-01-2018 o 14:45

  5. #465
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Ma ktoś jakieś nowsze "DATEN" albo jakieś pewne źródło? Mogą być same pliki do MMIGT
    Do E65 te powinny wystarczyć:
    https://mega.nz/#F!5kICxYRZ!Xb1Z0kglcnzRMOc0aOdrng



    W momencie jak na zdjęciu(NCS), klikasz F6(back) i przechodzisz do wyboru sterowników
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  6. #466
    Zaawansowany Użytkownik Awatar M@rcin
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    287
    BMW
    E65 730d FL
    Skąd
    Dębica - Katowice
    Cytat Zamieszczone przez cursor Zobacz posta
    Do E65 te powinny wystarczyć:
    https://mega.nz/#F!5kICxYRZ!Xb1Z0kglcnzRMOc0aOdrng



    W momencie jak na zdjęciu(NCS), klikasz F6(back) i przechodzisz do wyboru sterowników
    Dziękuję. Na dniach to sprawdzę i zobaczymy co z tego wyjdzie.

  7. #467
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2016
    Posty
    92
    BMW
    E65 735i
    Skąd
    Rybnik
    Wie ktoś może coi gdzie trzeba zmienić żeby załączyć ledy w klamkach?

  8. #468
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2018
    Posty
    38
    BMW
    E65 730d grudzień 2003
    Skąd
    Piła
    Cześć wszystkim. Wałkuję temat od początku, także inne podobne. Chciałem się podzielić swoimi doświadczeniami i zadać pytanie. Zdecydowałem się na DIY. Dziś pierwsze i udane programowanie z NCS Expert - składane z pilota lusterka boczne.

    Wcześniej zleciłem fachowcowi światła dzienne. Chodziło mi o to, żeby za światła do jazdy dziennej ustawione były ringi ze zwiększoną mocą, niestety mój model to e65 z grudnia 2003 więc przypuszczam, że moduł świateł nie pozwala na za wiele modyfikacji. Udało się za to ustawić światła drogowe ze zmniejszoną mocą działające teoretycznie przy ustawieniu świateł na przełączniku na Auto gdy zapłon uruchomiony. Zauważyłem że, na tym ustawieniu świecą tylko ksenony nawet w dzień. Wyczytałem w tym wątku, że kilka osób też tak ma, że czujnik zmierzchu nie powoduje przełączania świateł z dziennych na ksenony w sposób automatyczny. Zmodyfikowałem dziś jeden wpis który ktoś tu wcześniej kilka razy wspomniał DEF_TAGFAHRLICHT_ECE_CKM na nicht_aktiv ale też nie pomogło (sprawdzę jeszcze dokładniej kolejnego słonecznego dnia).

    Udało mi się zaprogramować składanie lusterek bocznych. Może wyjaśnię trochę bardziej w szczegółach dla tych którzy się na to przymierzają jak to działa już po zakodowaniu. Trzymamy dłużej przycisk zamykania zamka centralnego w pilocie aż lusterka zaczną się składać. Zauważyłem, że nie trzeba trzymać wciśniętego przycisku do momentu aż lusterka całkiem się złożą, wystarczy, że proces składania się zacznie, można puścić przycisk w momencie rozpoczęcia składania a lusterka złożą się same do końca. To trochę inaczej jak z podnoszeniem, czy opuszczaniem szyb. Sprawdziłem, czy po takim złożeniu lusterek z pilota trzeba je "manualnie" rozłożyć z przycisku na drzwiach. Nie trzeba, wystarczy otworzyć auto z pilota krótkim naciśnięciem a lusterka same się rozłożą. Złożenie lusterek "manualnie" z przycisku w drzwiach działa po kodowaniu bez zmian. Zauważyłem, że użycie przycisku w drzwiach do złożenia lusterek nie powoduje, że rozłożą się później z pilota. Trzeba je rozłożyć przyciskiem w drzwiach.

    Podsumowując, jeśli złożysz lusterka z pilota to je z pilota rozłożysz, jeśli złożysz lusterka z przycisku w drzwiach to tylko tym przyciskiem je ponownie rozłożysz. Pilot nie zadziała w takim przypadku.

    Kolejną rzecz odkrytą w tym wątku są światła typu home light czyli odprowadzające. Chciałem takie mieć u siebie z pilota. Niestety od "fachowca" wiem, że u mnie nie da się tego zakodować (podobno starszy moduł) . Nie wiem jeszcze za bardzo jak sprawdzić jaki rzeczywiście mam ten moduł świateł. INPA niby po angielsku ale jak głębiej wejść to wszystko po niemiecku więc nie ruszam tego. Brakuje mi tłumaczenia całego interface'u, choćby na angielski. Chciałem się podzielić pewnym odkryciem. Być może większość już o tym doskonale wie, ale ja np nie wiedziałem, mianowicie: ktoś tu wspominał coś o światłach, że jakaś wajcha jest... chodzi o dźwignię od kierunkowskazów. Światła odprowadzające można uruchomić manualnie z wnętrza samochodu tą dźwignią. Wystarczy, że po wyciągnięciu pilota ze stacyjki dźwignię od kierunków wychyli się do przodu. Światła powinny być ustawione w pozycji Auto. Zapalą się ksenony. U mnie świecą ok. 25 sek. Wychylając kierunki sterujemy prawą bądź lewą stroną włączając i wyłączając oświetlenie po obu stronach. Super, nie wiedziałem, że jest taka możliwość, pomyślałem że warto o tym wspomnieć dla kierowców przedliftów, gdzie nie można z pilota bawić się oświetleniem zewnętrznym. Oczywiście światła odprowadzą ale już nie przyprowadzą ;)

    Sprawdziłem po vin że mój model powinien być wyposażony w alarm. Niestety u mnie albo go już nie ma albo zepsuty albo wyprogramowany. Nie wiem jak to sprawdzić, nie wiem, gdzie fizycznie go szukać, pod maską, w bagażniku czy gdzie on powinien być. Nie świeci się dioda pod lusterkiem, samochód zamknięty z pilota z pasażerem w środku nawet po minucie nie reaguje żadnym sygnałem. Jak najlepiej sprawdzić czy alarm jest zamontowany, czy działa, czy trzeba zaprogramować? Być może poprzedni właściciel po prostu go jakoś odłączył fizycznie bądź przez komputer a ja chciałbym wiedzieć czy działa. Ktoś pomoże?
    Pozdrawiam

    Wysłane z mojego ONE A2003 przy użyciu Tapatalka

  9. #469
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Kolejną rzecz odkrytą w tym wątku są światła typu home light czyli odprowadzające. Chciałem takie mieć u siebie z pilota. Niestety od "fachowca" wiem, że u mnie nie da się tego zakodować (podobno starszy moduł) . Nie wiem jeszcze za bardzo jak sprawdzić jaki rzeczywiście mam ten moduł świateł. INPA niby po angielsku ale jak głębiej wejść to wszystko po niemiecku więc nie ruszam tego. Brakuje mi tłumaczenia całego interface'u, choćby na angielski. Chciałem się podzielić pewnym odkryciem. Być może większość już o tym doskonale wie, ale ja np nie wiedziałem, mianowicie: ktoś tu wspominał coś o światłach, że jakaś wajcha jest... chodzi o dźwignię od kierunkowskazów. Światła odprowadzające można uruchomić manualnie z wnętrza samochodu tą dźwignią. Wystarczy, że po wyciągnięciu pilota ze stacyjki dźwignię od kierunków wychyli się do przodu. Światła powinny być ustawione w pozycji Auto. Zapalą się ksenony. U mnie świecą ok. 25 sek. Wychylając kierunki sterujemy prawą bądź lewą stroną włączając i wyłączając oświetlenie po obu stronach. Super, nie wiedziałem, że jest taka możliwość, pomyślałem że warto o tym wspomnieć dla kierowców przedliftów, gdzie nie można z pilota bawić się oświetleniem zewnętrznym. Oczywiście światła odprowadzą ale już nie przyprowadzą ;)
    Na pilocie masz 4 klawisze? Jeśli tak, to co robi czwarty?
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  10. #470
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2018
    Posty
    38
    BMW
    E65 730d grudzień 2003
    Skąd
    Piła
    Cytat Zamieszczone przez cursor Zobacz posta
    Na pilocie masz 4 klawisze? Jeśli tak, to co robi czwarty?
    U mnie przycisk, który przypomina wyglądem symbol wifi uruchamia na krótką chwilę światła wewnątrz auta oraz żarówki w klamkach na zewnątrz.

    Wysłane z mojego ONE A2003 przy użyciu Tapatalka

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •