Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: e23 735i ebay uk - czy warto?

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    44
    BMW
    e32
    Skąd
    lichfield

    e23 735i ebay uk - czy warto?

    Witam
    Jako że miałem juz e23 728i i pozostał mi sentyment, postanowiłem dokupic do mojej stajni jeszcze raz ten właśnie model.

    Ponizej link do aukcji ne ebay.uk, i tutaj prośba czy moge prosić o wszelkie sugestie dot tego auta / modelu. Jadę ją oglądać na weekend więc proszę o podpowiedź na co szczególnie zwrócić uwagę.

    http://cgi.ebay.co.uk/1983-BMW-735-I...item230496f4b4


    Chciałbym to auto kupić, doprowadzic do oryginału i zachować dla potomnych jako inwestycja (mam juz kilka innych modeli BMW w tym celu). Czy warto waszym zdaniem i do jakiej kwoty można o nią walczyć. Jkie waszy zdaniem moga być prognozy dot wartości tego modelu na przyszłość.

    Dzięki i pozdrawiam...
    Shadowline 740i w manualu :]

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Wygląda bardzo dobrze - dość bogate wyposażenie ...

    - sprawdź dokładnie doły drzwi , progi , mocowanie przednich błotników do nadwozia , podłogę w bagażniku w okolicy tylnych nadkoli , blachę pod chromowanymi nakładkami na błotniki


    Jakieś 2 lata temu mogłem kupić e23 733 w stanie idealnym za 5 tyś zł - ale jedno e23 już mi stoi w garażu i nie ma gdzie tego trzymać ...

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Cychol
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    751
    BMW
    R 1200 RT
    Skąd
    się biorą dzieci?
    na trzecim zdjęciu widać, że drzwi kierowcy na dole są zupełnie przegniłe....

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Też to zauważyłem - ale zdjęcia są marnej jakości ( nie wiem dlaczego na ebay'u taki syf zrobili ) i można się tylko domyślać.

    ...........................

    09.01.2010 13:02

    I jak tam oględziny , bo coś cisza w temacie ?

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    44
    BMW
    e32
    Skąd
    lichfield
    Ciągle szukam czegoś co można by doprowadzić do ładu za mniej niz 2-3k GBP. O dziwo znalazłem takie cacko, wymaga sporo pracy , no, ale to ALPINA...

    http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.d...=STRK:MEWAX:IT

    Niewiele tego powstało, B10 wychodziła tylko w 1985-6, nie wiadomo ile dokładnie wyprodukowano tego modelu. Ta ma 268k mil przbiegu, gość ma rachunki na montaz 10k temu wału napędowego oryginalnego nowego z pełnym remontem dołu silnika. Łyka wodę więc trzeba uszczelkę wymienić, środek ori zastapił szarą skórą ale ori wciąż ma w garażu tylko mówił że wypłowiało od słońca... Trochę zorana jest w środku, ale nic nie zaginęło z wyposażenia. Niedawno została odmalowana w oryginalnym lakierze w serwisie
    (???skąd ori lakier???). co ciekawe wyczytałem że Aplina nie montowała do B10 LSD...

    Mam nadzieję że pójdzie za jakąś normalną kasę albo że facet zgodzi się na moją propozycję...
    Shadowline 740i w manualu :]

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    464
    BMW
    nie ma
    Skąd
    Gryfino/Szczecin
    Uważaj z tą uszczelką.
    Kolega kupił klasyka z wydmuchaną uszczelką i musiał silnik wyjmować... Okazało się, że auto było przez dłuższy czas eksploatowane z tą usterką przez poprzedniego właściciela, motor za bardzo się nagrzewał i na początek poleciał wał korbowy...

    Poza tym, spójrz na 6.com.pl/forum <- tam może Ci coś powiedzą na temat tego auta. Wiem tylko tyle, że już od dawna nikt go nie chce kupić.

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Weź pod uwagę, że w tych silnikach lubią także pękać głowice- i to co jest uszkodzoną uszczelką może się okazać głowicą do wymiany.

  8. #8
    Jesli szukasz E23 do kupienia, mam jedna, pistacjowa, bezowe skory, 735i, 330 tys km, serwisowana, tylko oryg czesci, faktury od dealera BMW - michal 506 029 600
    Przedni napęd jest dla dziewczynek!

    E23 745i / 1980 r. / 3.2 turbo / 252 KM i inne modele :)
    www.ClassicBMW.pl

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •