Strona 1 z 11 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 103

Wątek: Dziurawy zbiornik paliwa

  1. #1
    Vip Vip Awatar Seba
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    58
    BMW
    E38 728 manual
    Skąd
    Wrocław

    Dziurawy zbiornik paliwa

    Wracając do tematów z tamtych tygodni o pękniętych zbiornikach paliwowych. To ja osobiście miałem ten problem jakieś 2 lata temu miałem pęknięty zbiornik po środku na samym dole i bez wyciągania ani spuszczania paliwa udało mi się go skleić , myślałem że tymczasowo, ale jednak okazało się,że od tamtej pory jest wszystko ok.Skleiłem zbiornik klejem silikonowym VICTOR REINZ.

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar hrabia81
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    870
    BMW
    Chwilowo brak
    Skąd
    Polska
    gdzie mozna dostac cos takiego?
    P.P.K.K

  3. #3
    Vip Vip Awatar Seba
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    58
    BMW
    E38 728 manual
    Skąd
    Wrocław
    Wracając do tematów z tamtych tygodni o pękniętych zbiornikach paliwowych. To ja osobiście miałem ten problem jakieś 2 lata temu miałem pęknięty zbiornik po środku na samym dole i bez wyciągania ani spuszczania paliwa udało mi się go skleić , myślałem że tymczasowo, ale jednak okazało się,że od tamtej pory jest wszystko ok.Skleiłem zbiornik klejem silikonowym VICTOR REINZ.
    Instrukcja w załączniku


    [img=http://img137.imageshack.us/img137/6004/zbiornikdt6.th.png]

    Ten klej można dostać np. w auto zatoce (wrocław ul. Świętokrzyska) tubka kosztuje ok. 30-35zł generalnie jest to silikon wysoko temperaturowy do silników. A najważniejszą rzeczą w dobrym sklejeniu tego zbiornika jest ta blaszka.
    Ostatnio edytowane przez BOSS ; 21-11-2011 o 18:35

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar e4r5t
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    395
    BMW
    e38 3.0 v8 aut.
    Skąd
    wrocław
    próbowałem skleić dzisiaj swój zbiornik specjalnym kitem:/ i cieknie dalej, w ogóle zauważyłem, ze ten zbiornik jest strasznie pognieciony:/ opłaca się go lepić w ogóle czy lepiej poszukać jakąś używkę? Kolejna rzecz, czy podczas jazdy paliwa ucieka szybciej niż powiedzmy na zgaszonym silniku?? Spalanie które pokazuje mi komputer odczytywane jest z ilości paliwa w baku czy to co auto spaliło? bo czegoś tu nie rozumiem, paliwo mi trochę cieknie, ale jak jeżdżę i powiedzmy pokazuje mi, że do przejechania mam 50km to co 3-5 sekund spada w dół:/

  5. #5
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    panowie zbiornik mozna kleic takim preparatem ktory kosztuje max 10zl, tylo trzeba wiedziec jak http://static1.skapiec.pl/2953688-1-1-0.jpg

    zbiornik nmusi byc suchy bez paliwa, oczyszczamy miejsce klejenia papierem sciernym 80, odtluszczam, zaklejamy mala iloscia klejum cieniutka warstwa (tak placek max 4cm x 4cm) pozniej na ten placek jak wyschnie nakladamy nastepną warstwe cieniutką ale wiekszą o jakies 2cm, i tak z 3-4 razy, mozna przecierac papierem za kazdym razem i napewno nic niebedzie cieklo, zrobisz tak jak napisalem i sie uda, a nie przyklejac na cieknący zbiornik duzego gluta, ogolnie ta " łatka" powinna byc wielkosci plyty CD, no i najlepiej jej grubosci, inaczej klej niebedzie "pracował" i bedzie sie odklejał,

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar e4r5t
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    395
    BMW
    e38 3.0 v8 aut.
    Skąd
    wrocław
    dokladnie kleilem czyms takim, tylko w instrukcji bylo napisane, ze mozna na mokry zbiornik nie wiem czy ogolnie da sie to skleic, ten bak jest wgnieciony dosc mocno i pekniecie chyba jest na kancie od wgniecenia, jest mozliwosc sie jakos spuscic paliwo, aby zrobic to na sucho?? i chyba z 1 kg tego kitu bede musial kupic:/

  7. #7
    Vip Vip Awatar Adus81
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    938
    BMW
    e38 740i V8
    Skąd
    Śląskie/Racibórz
    Witam!!Miałem ten sam problem,tylko tyle że był w miejscu pęknięcia prędzej lutowany,ale i tak kapało!!Ja pokleiłem wyciek zwykłą żywicą z utwardzaczem, i jak do tej pory to trzyma i nie kapie!!Paliwo spuściłem przez wężyk otworem gdzie znajduje się czujnik,pod tylną kanapą,zbiornik w miejscu wycieku oczyścić,przeszlifować(tylko i wyłącznie papierem ściernym)odtłuścić no i kleić!!Prędzej też próbowałem kitem,trzymało tylko 2dni.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar e4r5t
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    395
    BMW
    e38 3.0 v8 aut.
    Skąd
    wrocław
    dzwoniłem do mechanika i powiedział, że zrobi mi to, wyciągnie bak wysuszy i zalutuje, daję gwarancję na to, bak nie jest dziurawy tylko wgnieciony i na krawędzi mi cieknie, czy po zalutowaniu może jakimś kitem, albo czymś jeszcze umocnić to? nie chce wydać na darmo 300zł, a po 3 czy kilku miesiącach pęknie mi znowu:/

  9. #9
    Początkujący Użytkownik Awatar Mateusz G
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    30
    BMW
    728 E38
    Skąd
    świętokrzyskie
    A ja zapytam raz jeszcze czy zbiornik od 740 pasuje do 728 mimo że mają inny numer seryjny? oba maja 85l pojemnosci ale inny numer i nie wiem czy bedzie pasowal do mojego...

  10. #10
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    300zl za lutowanie??? nielepiej nowy tz sprawny?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •