Strona 3 z 11 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 103

Wątek: Dziurawy zbiornik paliwa

  1. #21
    Vip Vip Awatar Thomsen1
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    402
    BMW
    728i
    Skąd
    Zawiercie/Kielce
    Tak zbiornik napełnia się wodą. Nie wiem jak jest dziura i w którym miejscu ale można zkleić zbiornik paliwa klejem "Spawanie na zimno" z firmy Auto Weld.
    Ostatnio edytowane przez Thomsen1 ; 21-11-2011 o 23:32


    Będziesz Miał W_ _ _ _ _ _ e

  2. #22
    Vip Vip Awatar Adus81
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    938
    BMW
    e38 740i V8
    Skąd
    Śląskie/Racibórz
    tylko piszę to co mi zaproponował pewien mechanik,powiedział że taki jest koszt nowego zbiornika!!

    nie powiem Ci dokładnie,bo nie skorzystałem z tej oferty,tylko tak jak pisałem wyżej pokleiłem to :)
    Cytat Zamieszczone przez BOSS Zobacz posta
    Gdzie sprzedaja nowe zbiorniki po 1200-1400zl????
    Ostatnio edytowane przez BOSS ; 22-11-2011 o 23:42

  3. #23
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Rafciu
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    523
    BMW
    E38, 740iL, 2000rok
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Zbiornik przed spawaniem napełnia się wodą, po to aby "wypchnąć" z niego opary benzyny, które to się właśnie palą i wybuchają. Jedynie zbiorniki na ropę (olej napędowy) można spawać na żywca i nie grozi to wybuchem.
    Lutowanie jest w miarę bezpiecznym sposobem jeśli robi się to z głową i lutownicą elektryczną. Jest to co prawda trudniejsze niż lutowanie palnikiem (trudniej nagrzać zbiornik), ale dużo bezpieczniejsze.

    Ja mam pytanko, czy ktoś z Panów wyciągał zbiornik? Dużo jest z tym jeb...a? Bo mój chyba też jest trącony. Co zostawię samochód na dłuższy czas, to mu ubywa wachy :/

  4. #24
    Vip Vip Awatar Adus81
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    938
    BMW
    e38 740i V8
    Skąd
    Śląskie/Racibórz
    Kolego ja tego nie robiłem,ale widziałem jak ktoś się z tym bawił.Powiem Ci z 4-5 godz.może Ci zejść.Tylko wiedz że potrzebny będzie Ci palnik,będzie problem z układem wydechowym.Musisz go całego zrzucić na dół(prawa i lewa)strona gdyż przechodzi on pod zbiornikiem,palnikiem będziesz musiał podgrzać śruby z układu,a następnie je odkręcić.Jeżeli zrzucisz układ,to jeszcze się nie ciesz,gdyż jest bardzo h..e dojście do śrub które trzymają zbiornik.Nie obejdzie się bez kanału,albo podnośnika.Nie kombinuj z lewarkiem,albo z podkładaniem samochodu,to nic Ci nie da,musisz stać na prostych nogach.Z palnikiem UWAŻAJ przy zbiorniku jeżeli przepuszcza!!pozdro

  5. #25
    Doświadczony Użytkownik Awatar jaro5
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    2,688
    BMW
    F01 750i 540km 850N x-drive,ML 3,2CDI
    Skąd
    radom
    ja pamiętam lata 80' jak to w polonezach przerabiało sie pojemność zbiornika na tzw.ścieżki wschodnie.I w tamtych czasach jedyną sprawdzoną metodą na pękniety zbiornik (a bywało to często gdyż zbiornik był blisko asfaltu ) było mydło.Robiło sie papke z mydła do rąk i zaklejało sie bez problemu pęknięcie na pełnym zbiorniku.Problemem był tylko deszcz bo woda jak wiadomo rozpuszcza mydło.Zeby temu zapobiec to naklejało się na mydełko kawłek foli i w drodze było oki.Po powrocie do domu malowało sie grubo farbą olejną i było na cacy.

  6. #26
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Rafciu
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    523
    BMW
    E38, 740iL, 2000rok
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Dzięki Aduś. U mnie wydech jest cały na śrubach z nierdzewki, podczas remontu silnika to zrobiłem, więc to jest pikuś :)

  7. #27
    Vip Vip Awatar Adus81
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    938
    BMW
    e38 740i V8
    Skąd
    Śląskie/Racibórz
    no to jeden problem masz z głowy :) w takim razie powodzenia,odezwij się jak będzie po robocie.Napisz jak Ci poszło,może komuś się kiedyś przyda!!pozdro
    Cytat Zamieszczone przez Rafciu Zobacz posta
    Dzięki Aduś. U mnie wydech jest cały na śrubach z nierdzewki, podczas remontu silnika to zrobiłem, więc to jest pikuś :)

  8. #28
    Vip Vip Awatar Adus81
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    938
    BMW
    e38 740i V8
    Skąd
    Śląskie/Racibórz
    a tak z czystej ciekawości na tym mydle hehe :) trochę to dziwnie brzmi,ale ile to wytrzymywało??Jeszcze jedno woda rozpuści mydło,a benzyna nie??
    Cytat Zamieszczone przez jaro5 Zobacz posta
    ja pamiętam lata 80' jak to w polonezach przerabiało sie pojemność zbiornika na tzw.ścieżki wschodnie.I w tamtych czasach jedyną sprawdzoną metodą na pękniety zbiornik (a bywało to często gdyż zbiornik był blisko asfaltu ) było mydło.Robiło sie papke z mydła do rąk i zaklejało sie bez problemu pęknięcie na pełnym zbiorniku.Problemem był tylko deszcz bo woda jak wiadomo rozpuszcza mydło.Zeby temu zapobiec to naklejało się na mydełko kawłek foli i w drodze było oki.Po powrocie do domu malowało sie grubo farbą olejną i było na cacy.

  9. #29
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    73
    BMW
    e38 740iA
    Skąd
    Wrocław
    Kit do zbiorników daje radę. Ja tym zakleiłem, ale na ostatnia warstwę dałem ten silikon z Reinza. Z klejeniem zbiorników nie byłby problem, gdyby nie paliwo, które się w nim znajduje. Nie dopuści do przylgnięcia kitu do metalu i jego zaschnięcia. Nie wiem co prawda na jak długo to starczy, ale koszt max 30zł (w sumie)
    Chciałbym umrzeć jak mój dziadek, we śnie, a nie w panice jak jego pasażerowie..

  10. #30
    Vip Vip Awatar Adus81
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    938
    BMW
    e38 740i V8
    Skąd
    Śląskie/Racibórz
    Cytat Zamieszczone przez exit14 Zobacz posta
    Kit do zbiorników daje radę. Ja tym zakleiłem, ale na ostatnia warstwę dałem ten silikon z Reinza. Z klejeniem zbiorników nie byłby problem, gdyby nie paliwo, które się w nim znajduje. Nie dopuści do przylgnięcia kitu do metalu i jego zaschnięcia. Nie wiem co prawda na jak długo to starczy, ale koszt max 30zł (w sumie)
    na jak długo wystarczy hmmm na miesiąc??Może dwa!!Paliwo to nie problem,spuścisz trochę i przechylisz autko i wtedy kleisz zbiornik!!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •